Skocz do zawartości

Vlad

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

O Vlad

  • Urodziny 27.09.1980

Vlad's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Wiem i w związku z Went. Mech. kominek będzie z "naprawdę szczelną komorą" i czujnikiem otwarcia drzwiczek wyłączającym wentylator wywiewny, co by nie urządzać wędzarni w salonie.
  2. Swego czasu wertowałem tematy o wentylacji i były tu sprzeczne opinie, ale poszukam raz jeszcze. Nie wiem dlaczego zakładasz, że nie wiem co to jest wkład kominkowy z zamkniętą komorą spalania i że nie odróżniam go od "zwyczajnych"
  3. A jak jest z przepisami odnośnie wentylacji w kuchni, planuję kuchenkę mieszaną (palniki gazowe i pola elektryczne) czy w tej sytuacji musi być okap z wyciągiem i osobny kanał czy można sprawę "załatwić" tylko Wentylacją Mech. Przy WM z reku chciałbym uniknąć kanałów którymi ciepłe pow. będziemy mi zwiewać w niekontrolowany sposób. To samo się tyczy salonu z kominkiem , czy jeżeli mam doprowadzenie powietrza z zew. i zamkniętą komorę spalania, to czy mogę nie robić kanału wentylacyjnego.
  4. Chodzi o to, że to jest we wczesnej fazie projektowania i ścianki są póki co "ruchome" więc właśnie chcę ustalić jak dużo muszę zostawić miejsca na ten kwadrat pod tytułem komin żeby potem nie zostać z ręką w nocniku Dlaczego tak jest, sądziłem że będzie "zgrabniej" jak więcej elementów wypuszczę górą niż dziurawić elewację wyrzutniami, ale jeżeli są przeciwwskazania to przekażcie proszę. Więźba jeszcze nie zaprojektowana, na razie robimy rozkład pomieszczeń więc póki co to miejsce w którym komin przetnie dach można szacować tylko na podstawie niebieskich linii na rysunku.
  5. Rozumiem, tym niemniej chciałby uzyskać dodatkowe wparcie na tematy: 1) Czy nie jest korzystniej finansowo wymurować kanału z cegły (w które wpuszczę ewentualnie odpowiednie rury) niż brać gotowe systemy kominowe, a jeśli murować to jakie 14x14, 14x27, 27x27? 2) Czy jest zasadne aby do kanałów w kominie podpinać wyrzutnie od Wentylacji Mech. i Centralnego Odkurzacza 3) Czy przy Went. Mech kuchenka gazowa musi mieć okap wyciągowy podpięty do osobnego kanału wentylacyjnego, czy też sam układ WM może "załatwić sprawę"
  6. Witam, Jesteśmy w trakcie tworzenia projektu indywidualnego. Chcielibyśmy ograniczyć się do budowy tylko jednego komina, który posiadałby : kanał dymowy do pieca (kondensat z zamkniętą komorą, kanał dymowy do kominka (wkład z zamkniętą komorą), kanał do okapu znad kuchenki gazowej (chyba że nie jest to konieczne przy Wentylacji Mech. , ewentualnie kanał do podpięcia wyrzutni od reku , o ile to zasadne żeby to szło kominem, podobnie z wyrzutnią od odkurzacza centralnego + kanały o których może nie pomyślałem a są tam potrzebne. Proszę o pomoc ile miejsca przewidzieć w projekcie na taki komin. W załączniku wstępny rzut parteru. rzut_parteru_komin.pdf rzut_parteru_komin.pdf
  7. Czy możecie polecić jakiegoś architekta z okolic Bielska-Białej. Czas się wziąć za projekt (będzie indywidualny), z PnB chcę się wyrobić do połowy przyszłego roku. Czekam na rekomendacje. Pozdrawiam
  8. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Kluczowe dla mnie było czy nie będzie to rodziło problemu z PnB i kredytem, skoro nie, to niech sobie żona inwestor i właściciel włości domek buduje , a ja szary człowieczek będę zasuwał z łopatą
  9. Chcemy się budować na działce która aktualnie należy do teściów. Jest tego troszkę bo 54 ary. Z tego co wyczytałem to gdyby teściowie przekazali to tylko żonie to uniknąłbym płacenia podatku, jednak notariusz do którego żona dzwoniła sugerował żeby to od razu przepisać na nas dwoje, ale tego nie uargumentował. (może po prostu chciał więcej zarobić 1. Czy z punktu widzenia załatwiania PnB oraz kredytu z dopłatą RnS, jest jakiś problem żeby tylko żona była właścicielką. 2. Czy gdyby przekazywali na nas oboje dużo byłoby tego podatku (działka rolna 54 ar - z czego w MPZP ok 10 ar przeznaczone pod zabudowę) 3. Czy muszę sam oszacować wartość działki od której trzeba będzie zapłacić podatek (notariusz coś wspominał żeby nie zaniżać bo do 5 lat zweryfikują i wlepią karę z odsetkami) 4. Gdyby było przekazywane tylko żonie to też mam określać wartość działki. Wiem że temat był już podnoszony na forum, ale albo dość dawno,a przepisy się zmieniają, albo nie znajdowałem wyczerpujących informacji.
  10. Dzięki za odpowiedzi, nie odzywałem się wczoraj ale teściowie zaprosili do Gołębiewskiego w Wiśle, grzech by był nie skorzystać No to mam przynajmniej podstawę żeby jeszcze przez parę miesięcy się polenić Las ewidencyjny nie jest, a i tak tuż przy samym się nie pobuduję, bo mi całe światło od wschodu odetnie. Sprawdziłem w dokumentach teścia, na starym MPZP jest że do 50 m od drogi, zabudowa jednorodzinna, a aktualne informacje o terenie z gminy powinny być lada dzień, wniosek złożyliśmy tydzień temu.
  11. Ponieważ nie znalazłem osobnego działu przywitań, a to mój pierwszy post tutaj, to WITAM wszystkich serdecznie. Na przestrzeni ostatnich kliku tygodni zdecydowaliśmy z żoną przejść od fazy marzeń do decyzji o budowie domu. Chcemy się załapać na dofinansowanie z RnS, więc kredyt w przyszłym roku , no i jazda (ciekawe kto to będzie spłacał ) Ponieważ do rozpoczęcia budowy jeszcze trochę czasu , chcę się do tego przygotować, wszelkie uwagi na co zwrócić uwagę i co zorganizować zawczasu mile widziane. Działkę mamy od teściów , 54 ary z czego 3/4 zalesione przez teścia leśnika z zamiłowania. Dom stanie na końcu polanki, zdjęcie w załączniku, ok 40 m od drogi. Myślę że należałoby utwardzić fragment tak aby mógł tam dojechać ciężki sprzęt, nie chcę zawalać gruzem niepotrzebnych fragmentów przyszłego trawniczka, a jedynie pas który w przyszłości będzie podjazdem. Chciałbym zebrać koparką ok 40 cm wierzchniej warstwy gleby i wysypać na spód gruzem (może ktoś będzie miał do oddania) a na wierzch może szarpnąć się na parę ton klinca. Przed uruchomieniem kredytu raczej nie mogę się pakować w drogie inwestycje, ale nie chcę też robić dziadostwa. Czy takie utwardzenie nada się i będzie dobrą podwaliną pod przyszły podjazd?
×
×
  • Utwórz nowe...