Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

allanpinkerton

Uczestnik
 • Posty

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez allanpinkerton

 1. A ja dziś widziałem totalnie spieprzony stelaż pod karton gips i CD60 szły co 70 cm na suficie. Widać tak też można. A najlepsze jest stwierdzenie że jak się dodaje styropian to latem w domu jest za zimno i robi się termos.
 2. No to gratuluję i życzę powodzenia. To jak w końcu to zrobisz?
 3. Zagęszczasz pół na pół, czyli wracasz po połówce poprzedniego śladu. Zrób tak 2-3 razy i ubite, będziesz czuł. 10 cm to bardzo mało szczególnie pospółki, to nie tłuczeń. Styropian ostatnio odkopałem za swoim domem po ponad 20 latach. zakopany w mokrej glinie.Był jak nówka. oczywiście pod domem styropian pewno nieco się ,,skompresuje" ale przypuszczam, że są to wartości niezauważalne.
 4. No i to jest klasyczne kobiece gadanie. Nastawienie ponad faktami. Napisałem, że nastąpiły dni opóźnienia , a pani napisała że był tylko 1 dzień. Co by pani napisała to bardzo miło ale mimo wszystko fakty zdecydowanie są ponad nastawieniem. Optymizm nie ma nic do rzeczy, pesymizm również, fakty owszem. metr mycia alpinistycznego dachówki cementowej myjką ciśnieniową 10.50, malowanie 8.50 zł/ 1 warstwa/1 metr. , bez materiału. Jak dach z gontem i da się normalnie chodzić to można śmiało zejść z ceną. Ale nie znam cen materiałów do impregnacji bo gontów nie robię i kasuję tylko za
 5. No znam takich historii kilka. Tylko - tak uogólniając- nie wiem czemu ludzie korzystają z usług na które ich nie stać? W MCdonaldzie nie dostaniesz cheesburgera za 2.99. I to stwierdzenie że z innymi firmami się negocjuje. No owszem ale nie gdy się zatwierdzi ofertę o później chce się zmiany to raczej nie fair. Dobranoc:) Ale ja nie napisałem że był jeden dzień, doczytaj uważnie proszę. 6dni plus 1 dzień na straty przyjąłem w terminie domyślnie. Jest teraz około 10 dni spóźnienia.
 6. termin to nie termin bo są okoliczności na które nie ma się wpływu. Skoro potrafisz przewidzieć deszcz to zapłacę dużo Tobie za przewidzenie ilości dni deszczowych w sierpniu w danym miejscu:) Pewnym osobom nie da się nic wytłumaczyć szczególnie tym którzy uważają budowlańców za gorszych szczególnie gdy zarabiają lepiej niż oni sami mimo stanowisk za biurkiem. 2 na 10 klientów to zwykłe kanalie. Reszta to ludzie wdzięczni za współpracę.
 7. kodeks cywilny Art. 471 Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Art. 476 Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Baba jes
 8. Chodzi mi o merytoryczna odpowiedź. Jak można deszcz przewidzieć??? Czasem pada 2 tygodnie non stop. Jeśli popada z rana to praktycznie cały dzień odpada bo powierzchnia jest mokra i nie można jej malować. Z rana niebo jest zachmurzone, ok dach malujemy bo nie pada, farba za 2 tysiące położona, spada deszcz, farba spływa bądź zacieki się porobiły- kto ponosi straty?Wiadomo kto. Niebo zachmurzone, nawet nie zaczynam pracy- zaryzykowałem kiedyś przy tynkowaniu tynkiem silikatowym- wyszły same plamy bo podskoczyła wilgotność, co prawda Bolix uznał mi reklamację ale dał tylko farbę na poprawkę i
 9. Witam, po[pisałem niedawno umowę z klientką na czyszczenie dachu z mchów i jego malowanie. W umowie określiłem termin wykonawstwa. Niestety zaczęły się dni deszczowe i początek robót się opóźnił o 5 dni. Gdy tylko pogoda się poprawiła roboty rozpoczęły się. W trakcie wykonawstwa również padał deszcz i następują kolejne opóźnienia. W umowie nie ma mowy o karach umownych, jedynie termin wykonawstwa. Klientka jest oburzona, że to trwa tak długo ale przecież deszczu nie powstrzymam. Oczywiście nastąpiła kłótnia i ..... . Czy grożą mi jakieś konsekwencje z powodu opóźnień wynikłych
 10. Tylko nie wiem czy taki wykop i jego zasypanie nie spowoduje powstania ,,basenu". Czy nie będzie trzeba wprowadzić drenażu pod domem. Nie wiem tak się tylko zastanawiam.
 11. 100 m kwadratowych zajmie do godziny maksymalnie. Woda zagęszcza najlepiej, na plaży piasek blisko wody jest jak skała.
 12. 100 kg nieco mało ale wystarczy bo wtedy nieco cieniej trzeba nakładać i ubijać cieńszymi warstwami.
 13. Ale bzdury wypisujecie co do stelażu profilowego. Do podłogi przykręcasz profil UD27/28. Od tego w górę prowadzisz pionowo profile CD60 , dobrze by było aby nie rzadziej niż 40 cm, ale gdy coś nie pasuje można rzadziej a ewentualnie podwójnie zapłytować aby dodać sztywności. Profile CD60 mocujemy do pionowej ściany na regulowanym wieszaku ES ( przywierconym wcześniej do żelbetu czy innego materiału) o różnych długościach. Profil CD przy skosie również mocujemy za pomocą wieszaka ES. Najlepiej wypionować jeden profil na jednym końcu i drugi na drugim końcu i od sznurka resztę lub długą łatą.
 14. Rozwiązanie 3 zdecydowanie najlepsze. Pospółka idealny materiał. Tylko zagęszczaj warstwowo dobra zagęszczarką. Jak tak wykonasz to dożywotnia gwarancja.
 15. http://allegro.pl/tasma-do-plyt-k-g-origin...1734657071.html Jest kilka rodzajów tej taśmy. Produkt prosto z USA. Wykonany jakby z plastiku ale chropowatego z delikatnym ,,meszkiem". Do łączenia Uniflott mieszany wolno lub ręcznie albo Cekol C-40. Nie stosowałem Franspola ale słyszałem pozytywne opinie. Jak dla mnie na wykończenie AKRYL PUTZ Finish rządzi, brak rozwarstwień, łatwe szlifowanie, nie chłonie gigantycznych ilości gruntu. Jak znajdę czas to porobię testy łączenia płyt gipsowych i odporność na rozciąganie ale to na razie plany:)
 16. Barbossa- lepiej przyjąć to co podaje producent czy niezależne źródło? Lepiej mieć wątpliwości. A twoja nieświadomość widać nie boli.
 17. Cegła kratówka czy dziurawka ma według kalkulatora Cekola 0.56. A gdzie dane tego porothermu, że on taki dobry? Oczywiście według źródła nie od producenta. Coś mi to lambda nie pasuje. Wiem jak liczyć U ale to Lambda to naprawdę mało jak dla ceramiki.
 18. Popieram taki sposób budowy. A w jaki sposób belki są wypoziomowane i przymocowane na amen do wieńca?, podłoża?czegokolwiek.
 19. Wiem że nie ma tynku 0.25 , napisałem tylko teoretycznie dla zobrazowania swoich myśli.
 20. 1. Zdemontować, odkręcić balustradę, 2. Wyciągnąć kołki, oczyścić bardzo dokładnie otwory po kołkach, ewentualnie delikatnie je zagruntować, pozwolić na kompletne wyschnięcie(to bardzo ważne) 3. Wstrzyknąć pistoletem do samego dołu wysokiej jakości klej uszczelniacz np.Sikaflex FC lub Total Fix PL700 4. Wsadzić koszulkę lub kotwę i pozwolić aby uszczelniacz wypłynął, wycisnęło go, ewentualnie w koszulkę dodać uszczelniacza. 5. Zakręcić i po sprawie. Posmarowanie Cernizolem to dobre rozwiązanie ale jak problem jest przy mocowaniu balustrady to może to nie pomóc chyba że się obsmaruje ,,stopkę
 21. Może mi ktoś powiedzieć jak producent wyliczył że Porotherm 44 cm ma współczynnik przenikania ciepła U=0,30 W/m2K. http://www.cekol.pl/swiat_profesjonalisty/...ci_izolacji.htm Do czego przyrównać porotherma i wyliczyć jego rzeczywistą wartość według tego lub innego kalkulatora? Czegoś tu nie rozumiem.
 22. panie Brzeczkowski co pan sądzi, co się stanie z domem o ścianach zewnętrznych wykonanych z materiału o słabej termoizolacyjności (nawet żelbet lub omawiana silka) w połączeniu z 30 cm warstwą np. styropianu z zewnątrz. Podłoga 20 cm, ściany 30 cm, sufit(budynek parterowy) 30-40 cm. Ile będzie zużywał energii oczywiście przy prawidłowym wykonawstwie? W ogóle jak wykończyć dom od środka(nie szkielet) pokryty termoizolacją? A co pan sadzi o DOM Naturalny- pewno słyszał pan. Zbudowałem taki rok temu i mam wyrobioną opinię. Ewentualnie założymy nowy temat. Słucham opinii ale proszę może mniej of
 23. Jako wykonawca mam pytanie. 1.Jak zrobić możliwie łatwo ale i porządnie elewację na gładko. Nie chodzi mi o dwukrotne szpachlowanie klejem do siatki ale o gładkość przypominającą gładź wewnętrzną. Oczywiście całość nie musi być jak po Akryl Putzu ale ważne aby było równomiernie gładkie. Takim ideałem byłby tynk baranek ale o ziarnie 0,25 mm który chyba nie istnieje. Coraz częściej ludzie chcą gładkie ściany a nie baranki przyciągające brud nie mówiąc już o korniku. Ewentualnie interesuje mnie wykończenie elewacji na styropianie ale o wyglądzie tynku tradycyjnego cementowo wapiennego. Jakie
×
×
 • Utwórz nowe...