Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kierownik

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kierownik

 1. Drewno u nas jest dość drogie więc polecam aluminiowe profile. Jest materiałem lekkim, łatwym w montażu i konserwacji. Jest odporne na korozję, dlatego stosujemy je do ogrodów zimowych. Dzięki łatwości lakierowania proszkowego oraz anodowania istnieje możliwość otrzymania pełnej gamy kolorów. Profile aluminiowe dają się łatwo kształtować i dzięki temu możemy uzyskać konstrukcje o dowolnych kształtach.
 2. Gdy u mnie wymieniali okna nikt im nie przeszkadzał. Nawet nie wchodziłem do pokoju, w którym robili. Żona w kuchni im coś do jedzenia robiła, żeby coś zjedli po całym dniu, a pracowali wtedy po 14 godz. Wszystko ładnie wykończyli. Ściany wokół okien wyglądały na nienaruszone. Tylko przy wymianie parapetu pod parapetem z 5 cm zerwali tapetę. Posprzątali ładnie po sobie. Wydaje mi się, że jak się podchodzi jak do człowieka, a nie jak do "robola" jak to niektórzy robią, i wytłumaczy się od samego początku czego się oczekuje, to będzie tak jak powinno być. No i przede wszystkim nie pła
 3. W przypadku kiedy nie mamy projektu to ciężka sprawa z dokończeniem budowy. Choć jeżeli mamy jakieś namiary na projektanta czy biuro projektowe gdzie został zakupiony projekt, lub znamy nazwę projektu to można trochę pogrzebać. Poza tym w urzędzie powinna być jakaś kopia. Trzeba również zobaczyć też czy jakieś poprawki nie zostały wprowadzone. Szkoda przecież burzyć coś co pochłonęło tyle czasu i pieniędzy.
 4. Szafy na zamówienie projektuje się komputerowo i jest na wymiar. Wszystkie elementy są dopasowane, jest solidna. W całości wykonuje ją firma i nie musimy się zastanawiać czy dobrze połączyliśmy elementy. Samemu wiadomo jak może wyjść, jeżeli ktoś się na tym nie zna. Mierzenie, przycinanie, dopasowywanie – to może być naprawdę wielka udręka. Co do drzwi polecam suwane z rolkami na dole. Na górze są wygodniejsze i lepiej chodzą, ale częściej wypadają – niechcący - z rolek i trzeba się bawić przy zakładaniu.
 5. Najprostszą rzeczą na placu zabaw jest piaskownica. Można ją samemu wykonać. Można też zrobić huśtawkę na drzewie. Przynajmniej ja wolałem huśtawkę na drzewie niż taką metalową. Można było się zakręcić i o wiele wyżej się bujać. Jeżeli jest oczywiście drzewo o dość grubej gałęzi. Coraz popularniejsze są również domki na drzewie, albo jakieś skrytki gdzie dziecko może mieć tam swój kącik z dala przed dorosłymi. Przy takiej budowie dziecko może pomagać tacie. Rozwija się silniejsza więź między dzieckiem a rodzicem. Może to być miłe spędzenie czasu.
 6. Kierownik

  schody

  Urządziłem dom nowocześnie jednak zbyt chłodny jest. Wszystko ze szkła, metalu, tworzyw sztucznych. Nie ma takiego klimatu domowego. Schody kute metalowe - istne arcydzieło. Zmieniłem koncepcje i do stopni przymocowałem drewno. Schody wyglądają od razu cieplej a poręcze nie straciły na uroku. Polecam takie rozwiązanie. Zbyt nowoczesne urządzenie domu sprawa zabija jego ciepło. No nawet przyjemniej się chodzi po takich schodach nawet na boso czego nie polecam po metalowych.
 7. Pogoda to w sumie nie jest aż tak duży problem. Istnieją różne metody stawiania nawet w zimę jeżeli komuś się śpieszy z budową, choć jest to droższy sposób. Problemem jednak są pracownicy. Jest kłopot ze znalezieniem ich, albo trzeba długo czekać, aż skończą pozostałe realizacje. Zawsze można ich ściągnąć z zagranicy, ale to również droższy wariant. Żeby zacząć budowę trzeba pomyśleć o tym minimum rok wcześniej i „zaklepać” sobie pracowników. Niestety nastały takie czasy.
 8. Planuje w łazience uszczelnić podłogę tzw. płynna folią. Mam dość sporą łazienkę więc koszt „obłożenia” folią byłby spory. Mam więc trochę pytań: Czy jest jakiś sposób żeby tylko te najbardziej strategiczne miejsca zafoliować? Jak gruba ma być ta warstwa? Jak przygotować podłoże pod płynną folię? Jakim klejem i po jakim czasie można układać płytki?
 9. Uważam, że najlepsze domy są ze ścian murowanych najlepiej trójwarstwowych, składających się z pustaków ceramicznych i ze styropianem pośrodku. W taki sposób buduje się najwięcej osób. Jest to nie tylko popularny ale i sprawdzony sposób na ciepły i zdrowy dom (ceramika jest zdrowsza od chociażby gazobetonu). No i fachowców przybywa do takiego stylu budowania i budują szybciej, równiej i solidniej. 6 lat temu nie było ich tyle a dałem się namówić na taki dom i szczerze mówiąc nie żałuje. Śmiem nawet stwierdzić, że prefabrykaty jak np. keramzytobetonowe to może i technicznie dobre rozwiązanie, a
×
×
 • Utwórz nowe...