Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przemek111

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Przemek111

 1. Na piętrze mają ogrzewanie gazowe. Co do tych proszków to używam ale one nie czyszczą komina tylko sprawiają, że sadzę się lepiej czyści- nie przywiera tak mocno do komina. Drabinka to będzie najlepsze rozwiązanie. A jak znam przypadek (autentyczny), że teść pewnego strażaka, mając problem z rozpaleniem w piecu wlał trochę rozpuszczalnika, poszedł po zapałki, w międzyczasie opary poszły do komina i gdy zapalił w palenisku to na długości dwóch pięter rozsadził komin.
 2. Niestety tak to z ludźmi bywa...ale pal licho. Czy kominiarz zgodzi się wychodzić na dach po takie drabince?
 3. Koszty są wspólne, choć póki co nie ma potrzeby żadnego remontu.
 4. Witam. Mam taki problem: mieszkamy w jednopiętrowym domu- na piętrze siostra, na dole ja. Został dokonany podział ustny- strych siostra, piwnice my. Niestety mam szwagra dupka-cwaniaczka któremu nie podoba się, że kilka razy w roku czyścimy komin. Czy są jakieś patenty na czyszczenie z zewnątrz. Jak dostać się bezpiecznie na dach- ok 8m wysokości?
 5. Witam. Kupiłem ręczną giętarkę do rur http://allegro.pl/gietarka-do-rur-15-22-mm...3472843935.html i niestety spłaszcza rurkę miedzianą. Zauważyłem, że rolka sie nie kręci. Czy to może być powodem zniekształcania ?
 6. Są nią połączone dwa budynki i widocznie gdzieś na łączeniach woda się dostała. W tej chwili jest pusta i chciałbym ją czymś wypełnić-uszczelnić.
 7. Witam. Proszę o poradę czym uszczelnić rurę 200 , 9 m długości, zakopana metr pod ziemią w której biegną 3 PEXy. Wczoraj podczas nawałnicy wybiło mi przez nią wodę do piwnicy. Czy są na rynku pianki montażowe którymi można uszczelnić od wody? Czy próbował ktoś wstrzyknąć piankę przez rurkę dwumetrowej długości- czy to jest wykonalne?
 8. Myśle o przybiciu ok metrowej długości kantówek o wymiarach podobnych do krokwi. A co z tą "surowością" desek z mojego poprzedniego posta?
 9. Zrobiłem zdjęcie. Mam dwa odcinki- na zdjęciu odcinek 5m, drugi 9,5m. W przyszłym roku prawdopodobnie będę zmieniał dach na papę, będzie deskowanie. Haków na rynny nie chcę bo krokwie są na końcach zbutwiałe i słabo się będą trzymać. I jeszcze pytanie: deskowanie mocuje się bezpośrednio do krokwi tak? Jeśli deskowanie będzie deską 25mm to czy wysunąć deskę czołową 25mm nad krokwie aby zlicować z deskowaniem? I jeszcze jedno...facet w tartaku nie miał desek suszonych więc powiedział, że na czołową może być surowa i że się nie powygina- dobrze mówił?
 10. Witam. Chcę założyć rynny na budynku gospodarczym, tylko mam taki problem że krokwie są za krótkie i końce ich (po ok 0,5m) są w złym stanie. Problem polega na tym że nie mam jak zamocować deski czołowej. Czy można do każdej krokwi dobić po około metrowym kawałku kantówki aby je przedłużyć i do tego przymocować deski czołowe?
 11. Witam. Jak domowym sposobem wykonać otwory w rurze karbowanej 315mm pod uszczelki 'in situ' 110mm? Otwornica odpada ze względu na cenę. Czy ktoś próbował zwykłą wyrzynarką? Jakiej wysokości wykonać osadnik z takiej rury? To ma być studzienka drenarska.
 12. Na stronie pl.wavin.com: Budownictwo jednorodzinne/drenaż opaskowy PVCu/systemy drenarskie-katalog
 13. Proszę o zamknięcie tematu. Znalazłem wyczerpujące informacje.
 14. Witam. Proszę obeznanych w temacie o podanie krok po kroku jak ma być wykonany drenaż działki: 1. szerokość wykopu 2.głębokość 3. jaka rura i czy ma być z oplotem 4. kiedy geowłóknina i jaka szerokość 5. jaki żwir i ile cm. Z góry dziękuję.
 15. Witam. Chcę pogłębić piwnicę z obecnych 170cm na min 200cm. Problem w tym, że fundamenty są w chwili obecnej na zero czyli równo z klepiskiem. Rozumie, że trzeba podbijać fundamenty. Czy mogę to zrobić we własnym zakresie, jak szerokie odcinki podbijać i jak głęboko?
 16. Przemek111

  pex

  Ok. Ta odpowiedź mnie uspokoiła. Bo myślałem też o 32mm ale to już ogromny skok cenowy.
 17. Przemek111

  pex

  He he a skąd wiesz ile mi potrzeba?
 18. Przemek111

  pex

  Witam. Jaką ilość grzejników średniej wielkości (10 el.) może "obsłużyć" rura zasilająca od pieca Pex 25mm?
 19. Witam. Czy można przeciąć bednarke a później ją skręcić dwoma płaskownikami? Czy nie wpłynie to negatywnie na uziemienie? Muszę ją przeciąć bo przeszkadza w montażu rury.
 20. Witam. Chcę podciągnąć CO do budynku gospodarczego oddalonego 7m od domu. W związku z tym mam kilka pytań: 1. Jak głęboko zakopać rury? 2. Jak najlepiej zaizolować rury? 3. Czy zainstalować osobną pompę CO, czy jedna wydoli? 4. No i czy w ogóle to ma sens. Czy straty ciepła nie będą za duże? Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...