Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Przemek111

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Przemek111

 • Ranga
  Początkujący
 1. Przemek111

  Czyszczenie komina

  Na piętrze mają ogrzewanie gazowe. Co do tych proszków to używam ale one nie czyszczą komina tylko sprawiają, że sadzę się lepiej czyści- nie przywiera tak mocno do komina. Drabinka to będzie najlepsze rozwiązanie. A jak znam przypadek (autentyczny), że teść pewnego strażaka, mając problem z rozpaleniem w piecu wlał trochę rozpuszczalnika, poszedł po zapałki, w międzyczasie opary poszły do komina i gdy zapalił w palenisku to na długości dwóch pięter rozsadził komin.
 2. Przemek111

  Czyszczenie komina

  Niestety tak to z ludźmi bywa...ale pal licho. Czy kominiarz zgodzi się wychodzić na dach po takie drabince?
 3. Przemek111

  Czyszczenie komina

  Koszty są wspólne, choć póki co nie ma potrzeby żadnego remontu.
 4. Przemek111

  Czyszczenie komina

  Witam. Mam taki problem: mieszkamy w jednopiętrowym domu- na piętrze siostra, na dole ja. Został dokonany podział ustny- strych siostra, piwnice my. Niestety mam szwagra dupka-cwaniaczka któremu nie podoba się, że kilka razy w roku czyścimy komin. Czy są jakieś patenty na czyszczenie z zewnątrz. Jak dostać się bezpiecznie na dach- ok 8m wysokości?
 5. Przemek111

  giętarka dorur

  Witam. Kupiłem ręczną giętarkę do rur http://allegro.pl/gietarka-do-rur-15-22-mm...3472843935.html i niestety spłaszcza rurkę miedzianą. Zauważyłem, że rolka sie nie kręci. Czy to może być powodem zniekształcania ?
 6. Przemek111

  Czym uszczelnić rurę

  Są nią połączone dwa budynki i widocznie gdzieś na łączeniach woda się dostała. W tej chwili jest pusta i chciałbym ją czymś wypełnić-uszczelnić.
 7. Przemek111

  Czym uszczelnić rurę

  Witam. Proszę o poradę czym uszczelnić rurę 200 , 9 m długości, zakopana metr pod ziemią w której biegną 3 PEXy. Wczoraj podczas nawałnicy wybiło mi przez nią wodę do piwnicy. Czy są na rynku pianki montażowe którymi można uszczelnić od wody? Czy próbował ktoś wstrzyknąć piankę przez rurkę dwumetrowej długości- czy to jest wykonalne?
 8. Przemek111

  deska czołowa

  Myśle o przybiciu ok metrowej długości kantówek o wymiarach podobnych do krokwi. A co z tą "surowością" desek z mojego poprzedniego posta?
 9. Przemek111

  deska czołowa

  Zrobiłem zdjęcie. Mam dwa odcinki- na zdjęciu odcinek 5m, drugi 9,5m. W przyszłym roku prawdopodobnie będę zmieniał dach na papę, będzie deskowanie. Haków na rynny nie chcę bo krokwie są na końcach zbutwiałe i słabo się będą trzymać. I jeszcze pytanie: deskowanie mocuje się bezpośrednio do krokwi tak? Jeśli deskowanie będzie deską 25mm to czy wysunąć deskę czołową 25mm nad krokwie aby zlicować z deskowaniem? I jeszcze jedno...facet w tartaku nie miał desek suszonych więc powiedział, że na czołową może być surowa i że się nie powygina- dobrze mówił?
 10. Witam. Chcę założyć rynny na budynku gospodarczym, tylko mam taki problem że krokwie są za krótkie i końce ich (po ok 0,5m) są w złym stanie. Problem polega na tym że nie mam jak zamocować deski czołowej. Czy można do każdej krokwi dobić po około metrowym kawałku kantówki aby je przedłużyć i do tego przymocować deski czołowe?
 11. Przemek111

  Jak wykonać otwór

  Witam. Jak domowym sposobem wykonać otwory w rurze karbowanej 315mm pod uszczelki 'in situ' 110mm? Otwornica odpada ze względu na cenę. Czy ktoś próbował zwykłą wyrzynarką? Jakiej wysokości wykonać osadnik z takiej rury? To ma być studzienka drenarska.
 12. Przemek111

  Drenaż

  Na stronie pl.wavin.com: Budownictwo jednorodzinne/drenaż opaskowy PVCu/systemy drenarskie-katalog
 13. Przemek111

  Drenaż

  Proszę o zamknięcie tematu. Znalazłem wyczerpujące informacje.
 14. Przemek111

  Drenaż

  Witam. Proszę obeznanych w temacie o podanie krok po kroku jak ma być wykonany drenaż działki: 1. szerokość wykopu 2.głębokość 3. jaka rura i czy ma być z oplotem 4. kiedy geowłóknina i jaka szerokość 5. jaki żwir i ile cm. Z góry dziękuję.
 15. Witam. Chcę pogłębić piwnicę z obecnych 170cm na min 200cm. Problem w tym, że fundamenty są w chwili obecnej na zero czyli równo z klepiskiem. Rozumie, że trzeba podbijać fundamenty. Czy mogę to zrobić we własnym zakresie, jak szerokie odcinki podbijać i jak głęboko?
×