Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

slackware

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O slackware

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam. Sąsiad ma sporą działkę przylegającą do mojej, chcemy odkupić od niego kawałek przylegający do naszej. Żeby go wydzielić należy obmierzyć dwa punkty żeby przeciągnąć granice. Jaki może być całkowity koszt takiego podziału?
 2. Witam Planuje wybudować domek w okolicy Miechowa, powierzchnia użytkowa 125,7 m2 , dwuspadowy dach, bez żadnych wodotrysków. Ile może kosztować stan surowy otwarty za samo wykonawstwo bez materiałów budowlanych? Chodzi mi oczywiście o stan surowy otwarty. Pokrycie dachu, blacha trapezową, lub blachodachówką http://ekotypowe.pl/ekotypowe/eko1/eko1.html Pozdrawiam MK
 3. Ale jaka rekreacja a może ja tam będę jeździł żeby ciężko zapierd... ? Poważnie proszę.
 4. OK, ale taką działkę można zazbroić w media nawet jak nie ma na niej nic wybudowanego, to jak jest taka altanka to już nie można?
 5. Mam prośbę, może i się mylę. Jednak jeżeli się mylę to proszę o konstruktywną podpowiedz a nie zaśmiecanie tematu. Trzeba na takie coś zezwolenie na budowę, czy nie?
 6. Czemu oszukiwać? Wydaje mi się że nie oszukuję, jak wcześniej pisałem do 25mkw nie potrzeba zezwolenia na budowę, wystarczy zgłoszenie. No chyba że się mylę, to proszę o wytłumaczenie jaka jest sytuacja. Ten domek letniskowy to jest altana obita deskami o grubości 22mm
 7. Witam Mam działkę na wsi, widnieje ona w planie zagospodarowania przestrzennego jak teren pod zabudowę jednorodzinną. Jednak nie planuję tam budować normalnego domu, chce ją użytkować rekreacyjnie. mam zamiar wybudować tam domek drewniany o powierzchni nie większej niż 25m kw. , parterowy. Do domku chcę podciągnąć media, prąd i woda. Z tego co się okrętując w prawie budowlanym, do takiego domku nie jest potrzebne zezwolenie na budowę, zgłasza się jedynie chęć wybudowania budynku gospodarczego o powierzchni nie większej niż 25mkw. Niestety starostwo twierdzi inaczej... uważają że pozwolenie na
 8. Witam Chciałbym zrobić otwory pod słupki ogrodzeniowe na mojej działce. Kilku znajomych radzi mi żebym nie dał się wrobić w jakieś płytkie otwory powyżej linii zamarzania. Wszyscy mówią żeby wiercić głęboko poniżej linii zamarzania, żebym nie był zdziwiony po zimie że każdy słupek w inną stronę się przechyla. Żeby sprawę ułatwić zacząłem myśleć o wiertnicy glebowej, wiertło fi 300 na głębokość 1.2m. Problemem jest niestety gleba, na mojej działce jest margiel, czyli takie wapienne kamienie z odrobiną ziemi. Obawiam się że ręczna wiertnica, nawet ta spalinowa nie za wiele tutaj pomoże. Ma k
 9. Sprawdzałem już, woda i gaz idzie przy drodze i nie będzie przeszkadzać w niwelacji działki. Co do wcześniej wspomnianej gliny. Raczej nie powinno czegoś takiego być bo działka jest cała na marglu. To są takie białe kamienie ze skał osadowych i troche ziemi. Trochę ciężki teren ale gość z firmy budowlanej powiedział że raczej nie powinno być problemów z niwelacją.
 10. No tak, z tym się liczę. Ale mam nadzieje że już na następny rok będzie trochę lepiej
 11. Tam ma być tylko domek letniskowy, jest to coś w rodzaju budowli nie związanej z gruntem. Domek ma być w miejscu w którym ziemia będzie wybierana, tam gdzie będzie narzucana nie będzie nic poza trawką, kwiatkami i drzewkami.
 12. Ogrodzenie pozostanie na tym samym poziomie który teraz jest. Nie mogę zmieniać kształtu terenu na granicach działek. Dla tego właśnie zastanawiam się nad tym ogrodzeniem. Od przodu działki, gdzie jest wiazd z drogi na początku bym nie ogradzał żeby koparka mogła wjechać bez problemów. Oczywiście jeżeli obieram wersję że najpierw robię ogrodzenie.
 13. Szedłem dokładnie tym samym tokiem rozumowania i zadzwoniłem do urzędu gminy. Tam uzyskałem informację że co do niwelacji terenu nie trzeba mieć zezwolenia. W internecie znalazłem też informacje że niwelacja nie może zaburzać przepływu wód. W pobliżu nie ma żadnych rzeczek, strumyków a teren nie jest podmokły. Wynikało by z tego że mogę spokojnie niwelować. Jednak nie wiem co w pierwszej kolejności wykonać, ogrodzenie czy niwelację. Dodam jeszcze że zamierzam zebrać jakiś 1 metr od tyłu działki i narzucić ten urobek na przód w celu wyrównania.
×
×
 • Utwórz nowe...