Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

amat

Uczestnik
 • Posty

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O amat

 • Ranga
  Początkujący
 1. Proszę o informacje, jak Pan wykonuje instalacje (łączy Pan pomieszczenia z rekuperatorem w jedną całość i tyle) a co później jest to już nikogo nie obchodzi (w jednym miejscu nawiewa, a w drugim nie)
 2. Ile potrzebowałeś wolnego terenu na kolektor poziomy??
 3. Wszystko pięknie ładnie, a dalej nie ma konkretnej fachowej oceny popartej argumentami, jakie ogrzewanie do domu nowo budowanego dobrze zaizolowanego.
 4. Ja wiem że projekt można tak wykonać, aby średnicami uzyskać odpowiednie wydatki przepływu w poszczególnych nitkach instalacji (ale to cały czas pozostaje tylko teoria, a jak wiemy rzeczywistość jest brutalna)
 5. No ja sobie nie wyobrażam, domu bez wentylacji mechanicznej, ale z różnych stron padają różne podpowiedzi, sugestie i człowiek z czasem głupiej.
 6. a czy może Pan w przybliżeniu podać koszty inwestycyjne i eksploatacyjne system do podgrzewania wody dla 4 os. rodziny
 7. czy li co całą instalacje do kupy i niech się dzieje wola Boga
 8. amat

  Jakie ogrzewanie

  A coś więcej o kosztach eksploatacji, dysponujesz porównaniem??
 9. Interesuje mnie rekuperator Mistral z bypassem, czy ktoś używa, jakieś opinie (czy warto kupić)??
 10. Urządzenie tego typu do niczego ci się nie przyda, jeśli chcesz mieć prawidłowo wyregulowaną instalacje, zatrudnij fachowca, który wykona regulacje, a na koniec da ci stosowny protokół rozpływu powietrza
 11. ja na podobny dom zakładam około 300 m
 12. zawsze można zainstalować szambo i czekać na kanalizacje (szambo w przyszłości można wykorzystać jako zbiornik na deszczówkę
 13. Wszystko pięknie ładnie w teorii, tylko zakamarki, trudno dostępne miejsca, strefy pod meblami są miejscami które są zazwyczaj rzadziej sprzątane, a co za tym idzie powietrze ogrzane będzie roznosić po domu kurz tam zgromadzony.
 14. Możesz coś wiecej powiedzieć o tym filtrze powietrza zasysanego do kominka, może jakiś rysunek, schemat
 15. Ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał i wszystko pakował w peszel, gdy coś ci kiedyś nawali nie ma problemu z wciągnięciem nowych przewodów, a jak dasz w tynk to tylko kucie pozostaje.
×
×
 • Utwórz nowe...