Skocz do zawartości

morny

Uczestnik
 • Posty

  30
 • Dołączył

 • Ostatnio

morny's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Witam, Potrzebuję zakupić schody strychowe o nietypowym wymiarze, tj. 104x78 cm ma wymiar wnęka pod schody. Niestety na etapie murowania nie przewidziałem, że będzie z dopasowaniem schodów problem Szukając czegokolwiek w wyszukiwarce, znajduję tylko schody o konkretnych wymiarach, jak np FAKRO, ale nie potrafię znaleźć schodów o nietypowym wymiarze. Doradźcie mi proszę czy schody na strych wybierać najlepiej z drabinką metalową czy drewnianą ? Proszę o jakąś podpowiedź do sprawdzonej dobrej firmy, co robi schody pod wymiar.
 2. rozumiem że zarówno do agregatu jak i do nakładania ręcznego idzie ten sam piasek więc ziarna w tym przypadku będą jednakowe, a co za tym idzie wszystkie właściwości zarówno tych tynków nakładanych ręcznie jak i tych z agregatu są takie same ?
 3. Jaka jest różnica między tynkami cementowo - wapiennymi nakładanymi ręcznie a tynkami cementowo-wapiennymi nakładanymi z agregatu ??
 4. Witam, jaki tynk wybrać na ścianę 3 warstwową (porothern 24cm, wełna 10cm, porothern 12cm). Czy lepiej cementowo - wapienny czy gipsowy ? Mile widziane wady i zalety przy tego typu ścianach (cena się nie liczy). Ciężko coś znaleźć w necie odnoszącego się do tego typu ścian. Wykonawca próbuje mi wkręcić tynk wapienny z agregatu, ale poza tym że jest mniej roboty niepotrafi mi przedstawić żadnych zalet w stosunku do tynku tradycyjnego. Poza tym na jednych portalach piszą, że tynki tradycyjne też rozprowadza się za pomocą agregatów, a na innych, że tylko ręcznie. Nie znam się kompletnie na tym dlatego proszę też o opinie jak to jest naprawdę.
 5. Witam, W październiku przewidziane jest zakończenie robót związanych z stanem surowym mojego domu. Ile powinienem czasu odczekać zanim zdecyduje się na wstawienie okien ?? Na pewno będę chciał przeczekać zimę. Ale czy po zimie opłaca się od razu ruszyć z dalszymi pracami czy lepiej odczekać jeszcze parę miesięcy ? Dom będzie zbudowany ze ściany 3-warstwowej ( o ile to ma jakieś znaczenie )
 6. W moim przypadku mowa jest o stropie z pustaków keramzytowych. Z tego co mówicie to od wylania stropu ile czasu musi minąć żeby mogli zwieźć palety z cegłami do wymurowania poddasza? Rozumiem też że mam gonić firmę budowlaną żeby wysyłała kogoś do podlewania stropu ?
 7. Witam, Powiedzcie mi, ile czasu po wylaniu stropu, należy odczekać z dalszym murowaniem ścian ?
 8. dzięki za odpowiedź. Króćce od komina i kominka ustawiłem na wysokości ok 2m, mam nadzieję że dobrze zrobiłem Dajcie znać co o tym sądzicie może w przyszłości komuś to też pomoże.
 9. Witam, Kiedy mogę uznać, że cegła klinkierowa kwalifikuje się jako odpad i podlega zwrotowi ?? Czy jeśli pojawią się już drobne (ukruszenia, rysy, uszczerbki) czy musi to być duża wada cegły. Chciałem się tego dowiedzieć od znających się w tym temacie osób co by w hurtowni mnie nie próbowali zabardzo ściemniać
 10. No też tak chce zrobić tylko czy nie będzie później jakiś nieprzewidzianych problemów albo inaczej zapytam, jeśli zrobię wylot z komina na wys. ok. 2m to z czym muszę się liczyć ??
 11. Witam, aktualnie jestem na etapie stawiania kominów. Zdecydowałem się na system schiedel i mam problem. Murarz twierdzi, że muszę mu podać dokładną wysokość trójnika z komina bo twierdzi że na tym etapie powinno się mieć już wybrany piec, ew. przybliżoną wysokość mam mu podać, co by można było w razie różnicy wysokości wylewkę zrobić pod piec. Twierdzi że wysokość króćca wylotowego musi być dopasowana do trójnika, w przeciwnym razie piec może być za bardzo oddalony od ściany i znacznie zmniejszyć powierzchnię kotłowni itp itd. Z drugiej strony handlowiec twierdzi że wystarczy trójnik umieścić na wysokości ok.2,00m i mamy święty spokój bo wtedy zakupujemy piec z króćcem z góry i spokojnie rurą dochodzimy do trójnika, ewentualnie jak mamy wyjście z tyłu lekko można odsunąć i kolankiem dojść do trójnika. Dajcie mi znać co najlepiej począć bo na tymkompletnie się nie znam. Piec będzie miałowy. Zaztanawiam się czy nie będzie spadków ciepła jak trójnik będzie za wysoko Za wszystkie rady i uwagi z góry dzięki Pozdrawiam
 12. No szufelka musi być fajny patent. Zaraz obadam ten odkurzacz dzieki za odpowiedz
 13. Z tego co się dowiadywałem to leją nawet B-10 chudego betonu. Ile powinno się odczekać zanim zacznie się ściany murować ?? W poniedziałek zalali mi betonem i firma budowlana co buduje mi dom powiedziała, że na piątek można już zwozić cegłę (chcieli żeby od razu w piątek stawiali palety z cegłą na wylanym betonie). Też wydaje mi się to dość szybko ale stwierdzili że to chudy beton i on szybko się wiąże. Z tego co się dowiadywałem to leją nawet B-10 chudego betonu. Ile powinno się odczekać zanim zacznie się ściany murować ?? W poniedziałek zalali mi betonem i firma budowlana co buduje mi dom powiedziała, że na piątek można już zwozić cegłę (chcieli żeby od razu w piątek stawiali palety z cegłą na wylanym betonie). Też wydaje mi się to dość szybko ale stwierdzili że to chudy beton i on szybko się wiąże.
 14. Witam, dokładnie dzisiaj tj. 28 marca zalano mi ławy fundamentowe (beton B15 podawany z gruszki za pomocą pompy), patrzyłem na prognozę pogody i z tego co widzę ma być słonecznie ale nie upalnie-zapowiadają powyżej 10stopni, przez najbliższe 3 dni (w piątek zapowiadają deszcze). Zastanawiam się czy konieczne jest lanie wody na wylany beton czy temperatura nie jest aż tak wysoka żeby to było konieczne. Od przyszłego tygodnia zaczną stawiać mi mury. Jeśli trzeba podlewać to jak często trzeba podlewać ? Firma budowlana co mi buduje dom twierdzi, że obecnie nie ma potrzeby aby podlewać chudziaka.
×
×
 • Utwórz nowe...