Skocz do zawartości

joola

Uczestnik
  • Posty

    29
  • Dołączył

  • Ostatnio

joola's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Ludziska przecież dwa posty wyżej napisałam właśnie o betonie komórkowym. Nie wierzycie kobiecie?
  2. Koszt CO zależy od ilości gniazdek, szufelek i mocy jednostki-zakup można rozłożyć na raty: najpierw rurki (to w trakcie budowy czyli przed tynkami i wylewkami) a potem sam odkurzacz. Ja tak zrobiłam-poczekałam na promocję i wyprzedaż. ps. warto zrobić sobie gniazdko w garażu jeśli lubicie odkurzać swój ukochany samochód ale z drugiej strony nie przesadzajcie z ilością, bo im więcej gniazdek tym większa moc odkurzacza a tym samym drożej.
  3. Elutku po prostu posmaruj pędzelkiem i zostaw, płyn wsiąknie.
  4. Szybki i sprawdzony sposób na ciemne fugi, to...posmarować je WD40. Tak m.innymi zrobiłam z fugami na płocie z klinkieru, na którym wychodziła sól.(ten sposób sprawdza się na fugach ,które kiedy są mokre mają odpowiedni kolor) Jasne fugi natomiast polecam przetrzeć "magiczną gąbką" np. Jana Niezbędnego.
  5. Wszystkim, którzy dzisiaj zginęli... [*] [*] [*]
  6. Prysznicowe baterie termostatyczne są bardzo praktyczne a spadek ciśnienia wody absolutnie nie powoduje spadku temperatury. Posiadam w domu dwie takie baterie i polecam to rozwiązanie. Natomiast do wanny moim zdaniem taka bateria jest zbędna chyba, że wannie bierzemy prysznic.
  7. Od pięciu lat używam centralnego odkurzacza i uważam, że jest to jeden z najlepszych inwestycji w moim domu. Po pierwsze rury to nie zsyp, przecież odkurzamy nim raczej tylko suche, dla potwierdzenia przytykałam nos do gniazdek od CO w ścianach i nic tam nie śmierdzi! Po drugie jak słusznie zauważyła Aniahubi ściany obijałam zwykłym odkurzaczem a nie rurą od centralnego- zwłaszcza, że można wąż "ubrać" w pokrowiec, po trzecie odkurzanie schodów zajmuje chwilę i jest naprawdę bardzo wygodne w porównaniu ze zwykłym nawet najlżejszym odkurzaczem, po czwarte naprawdę kurz wychodzi na zewnątrz i po piąte dla mnie najważniejsze-nie ma potrzeby stosowania worków tylko raz na trzy-cztery miesiące opróżniam plastikowy pojemnik i po kłopocie. Szufelka w kuchni czy w wiatrołapie też się sprawdza. ps. Odkurzacz nie jest zupełnie bezgłośny-to mit-szumi sama łapka od odkurzacza i ją słychać tzn zasysane powietrze słychać .
  8. Od pięciu lat mieszkam w domu z BK naklej +12cm wełny i polecam to rowiązanie jak najbardziej. Tak na chłopski-babski rozum :jak się ubierzsz na cebulkę to będzie cieplej Poza tym ściana dwuwarstwowa jest chyba najpopularniejsza, ściany jedno i trójwarstwowe wymagają naprawdę b.dobrych fachowców. Życzę udanych wyborów.
  9. Sorki ale jak czytam niektóre wypowiedzi...Mieszkam od pięciu lat w domu wybudowanym z BK 24cm na klej+12 cm wełny. W domu mam w większości ogrzewanie podłogowe i tu chciałabym obalić następny mit. W domu jest sucho tzn nie ma wilgoci a nie, że nie ma czym oddychać. Jest ciepło i cicho ale tu znaczenie też mają na pewno okna nie wełna czy styropian-sąsiad ma wybudowany dom z BK + 12 cmstyropianu i jest u niego tak samo ciepło, sucho i cicho. Latem przy zamkniętych i zasłoniętych oknach przy upałach 25 stopni, wewnątrz jest 20-21stopni. Nie żałuję wyboru i powtórzyłabym go. I jeszcze jedno: Ściana dwuwarstwowa jest najpopularniejsza i najłatwiejsza do wykonania więc jeśli nie macie b.dobrych fachowców nie decydujcie się na jedno czy trójwarstwówkę
  10. Piąty rok mieszkam w domu z BK na klej+12 cm wełny. To jest chyba zawsze pierwszy dylemat budujących: z czego ściany. U nas decyzja podjęta została po wizycie u znajomych, u których doszło niemal do rozwodu podczas mocowania karniszy na ścianie z porothermu. Na pewno montaż czegokolwiek na ścianie z BK jest o niebo łatwiejszy. Ja nie żałuję wyboru. Dom jest ciepły, suchy, cichy-cokolwiek to znaczy
×
×
  • Utwórz nowe...