Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Echo1

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Echo1

 1. Cytat

  Tu masz kilka typów do wyboru:
  -stalowe z wypełnieniem z pianki (poliuretan)
  -stalowe z wypełnieniem ze styropianu (polistyren)
  -drewniane pełne
  -drewniane z pianką
  -hybrydy (MDF + wypełnienie z czegoś + MDF)

  Do bloku polecam najczęściej stalówki z pianką ze względu na ich akustykę. Sama izolacja akustyczna może nie powala na kolana, ale za to nie rezonują tak jak drzwi ze styropianem lub drewniane.
  Ceny różne takich stalówek ... od 1000zł z hakiem w górę. Przy okolicach 2000zł możesz się zatrzymać i kupując takie drzwi zapominasz o nich na kilka dobry lat.

  Daj więcej informacji co chcesz kupić, jaki budżet itd to coś się podpowie dalej.

  P.S. warto poczekać do stycznia 2015r. bo szykują się nowości i może gdzieniegdzie spadnie cena.


  Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.
  Poczytałem - poszukałem ,chyba kupię na 90% .
  Drzwi Tower + Mechaniczny próg opadający .
  PS;Budżet: 2200 zł
 2. Witam

  Mam zamiar, wymienić drzwi wejściowe do mieszkania w bloku.
  Szukam dobrych, cichych drzwi tak zwane drzwi akustyczne.
  Jakie drzwi stanowią dobrą barierę dla hałasu.
  Które drzwi polecacie z własnego doświadczenia.
  Cena też jest ważna! Cena /jakość.
  Zastanawiam się nad; 1.AGAT, OPAL/PLUS - PORTA
  2.INTERDOOR -TOWER Rw- 39 dB
  3.Drzwi wejściowe B-30
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
 3. Cytat

  Może ta strona bedzie dla ciebie ciekawa -oczko wodne z siatkobetonu: http://oczkowodne.net/oczko.php
  Bardzo dobre opisy wykonania, a na dodatek wykaz roślin i małe forum.


  Właśnie o takie rozwiązanie mi chodziło. Siatkobeton jest jednocześnie wytrzymały i cała konstrukcja, szkielet - jak to określić jest plastyczna, można ją formować według upodobania. Jakoś zakodowało mi się w głowie, że konstrukcje betonowe są solidniejsze, plastik wydaje mi się bardziej,, delikatny ‘’ bardziej skory na uszkodzenia, sprawia wrażenie prowizorki a nie solidnej konstrukcji. Ale to tylko moje odczucie. icon_lol.gif icon_biggrin.gif icon_wink.gif
 4. Cytat

  Widać, ze jednak nie poczytałeś o EPDM icon_smile.gif
  EPDM to nie folia. To syntetyczny kauczuk.

  Najtrwalsze są baseny z gliny lub bentonitu. Oblicza się do na pół wieku. Niecka ze zbrojonego betonu to jednak max 30 lat przy prawidłowym zrobieniu.


  ,, Poczytałem trochę, i cóż sama rewelacja tylko kupować i układać, same zalety żadnej wady  ‘’
  Można ją stosować nawet na Syberii – Alasce. Wszystko się zgadza, ale pod warunkiem, że budujemy zbiornik wodny o pochyłym, konwencjonalnym brzegu.
  Spróbuj zrobić oczko wodne o pionowych ścianach, bokach to folio, ale dało mi to trochę do myślenia, można zastosować to folie na dno zbiornika, betonowa wylewka jest gruba. Oczko wodne może zyskać, objętość oczka się powiększy. Jednak warto rozmawiać, w czasie rozmowy przychodzą do głowy nowe pomysły ( rozwiązania).
 5. Cytat

  Beton trwalszy.... bym polemizował. Zamarznie i pierwsza zima rozwali.
  Poczytaj o folii EPDM.


  Kiedyś były budowane baseny przeciwpożarowe, lód zwiększa swojo objętość i podnosi się do góry, pod warunkiem, że niecka jest zrobiona porządnie. W foli i plastikowych formach najsłabszym elementem jest miejsce styku wody z powietrzem.W tym miejscu najszybciej może nastąpić pęknięcie( różnica temperatury lato – zima, zima –lato). Weźmy tako sytuacje: ktoś skoczy do oczka /pies ( duży) zacznie w lato szaleć po oczku z foli itp. Może trochę przesadzam, ale w przydatku betonowego oczka mogę spać spokojnie, bez żadnych obaw. Mówiąc szczerze plastikowo formę lub folie można łatwo sprzedać, jest łatwa w transporcie, spróbuj sprzedać betonowe oczko wodne i dostarczyć, przywieść do klienta. Reklama robi swoje ( dobre jest to, co można sprzedać). Na betonowych oczkach trudno zarobić.
 6. Cytat

  Nie da się ukryć, ze pewne rzeczy można zrobić tanio i byle jak lub drożej, ale porządnie.
  Oczko wodne z betonu jest budowlą i wymaga przygotowania podłoża (np. pospółka). Nie sądzę by było tańsze w budowie niż wykładane folią.
  Najlepszy efekt jest przy takich materiałach jak bentonit czy glina - nie trzeba maskować brzegów oczka.

  Przy naturalnym stawie z gliny na dno bezwzględnie daje się drobny żwir lub piasek, który chroni glinę przez rozdeptywaniem i mąceniem wody.


  Tanio nie znaczy byle jak, dobrej klasy beton, zbrojenie i solidne, staranne wykończenie. Chodzi mi oto żeby oczko wodne było solidne i służyło mi długo bez potrzeby dokonywania napraw, remontu. Na pewno wygodniej jest kupić folie lub plastikowo formę, ale czy lepiej, ma ktoś jakieś dane, wiedze ile może służyć, leżeć taka forma, folia, na pewno krócej niż beton. Plastik jest bardziej podatna na przerwanie i pęknięcie. Szczególna zimo masa plastyczna jest mniej odporna na pęknięcie. Jedno jest pewne beton ma większo wytrzymałość od plastiku. W moim,, pierwotnym” pytaniu chodziło mi - czy wylać dno betonem czy zostawić glinę tak jak jest.,, Usłyszałem” parę trafnych porad!
  Wychodzę z założenia, że należy korzystać z wiedzy i porad innych Ludzi( nie jestem typem człowieka, który zna się na wszystkim i zjadł wszystkie rozumy, –dlatego zadaje pytania) Za wszystkie porady dziękuje. Echo1
 7. Mam zamiar zbudować oczko wodne na działce, głównie chodzi mi o zbiornik na deszczówkę. Chcę żeby było tanio i praktycznie wymyśliłem, że wykopie zarys oczka wodnego w kształcie trójkąta o bokach 2m x 2m x 3.5M ( taka mi pasuje) o głębokości około70cm-80cm, szerokość szpadla. Powstały zarys oczka,, transzei ‘‘ wypełnię, zaleje betonem, dam zbrojenie z siatki i prętów 10mm, takie mi zostały. Po paru dniach wykopie, wywiozę ziemie ze środka trójkąta i już mam basen-oczko wodne. Mam mały dylemat, gdyż na głębokości 70cm-80cm ( dno oczka) jest glina i nie wiem czy wylać dno betonem czy zostawić glinę tak jak jest.
  P.S ( a może jest inny patent na tanie oczko?)
×
×
 • Utwórz nowe...