Skocz do zawartości

aklybok

Uczestnik
  • Posty

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

aklybok's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Położyłem dachówkę angobonowaną ceramiczną roben moza plus. Robotnicy przy pracy zostawili na dachu dużo kurzu (po wierceniu, cięciu itd). moje pytanie brzmi: czy należy spłukać ten kurz wodą czy (zgodnie z moimi fachowcami) zaczekać na deszcz, który sam dopełni formalności? Czy ten "brud" nie "weżre" się; nie wejdzie w dachówkę pod wpływem temperatury słońca i nie pozostanie w niej na stałe? Z góry dziękuje za odp.
  2. Mój brat ma kominek z wkładem i strasznie u niego się kurzy... do tej pory rozmawiałem z 3- 4 osobami, które również mają ten sam problem- kurz! Moje pytanie brzmi: Czy są jakieś rozwiązania zapobiegające temu zjawisku? Czy można mieć kominek i nie malować ścian co roku? Pozdrawiam serdecznie!
  3. Olbrzymie dzięki dla wszystkich. Na pewno zasięgnę jeszcze rady u mojego kierownika... Jeszcze raz Dziękuje!!!
  4. Ekipa budowlana raczej znała się na rzeczy i jeśli chodzi o samą konstrukcje to raczej wszystko jest ok (sprawdzone przez kierownika). Czy mowa jest o takich słupach?
  5. Nie chodzi mi tu tylko o wytrzymałość ścian pod dachówkę... ale również 30 cm ocieplenia dachu i 16 cm ocieplenia samych ścian konstrukcyjnych. gdy wszystko razem z sumujemy wyjedzie nam bardzo duży ciężar- dlatego moje pytanie brzmi czy tak postawione ściany z 24x24x59 suporexu wytrzymają takie obciążenie? Czy robić mniejsze ocieplenie dachu, czy zamiast dachówki kłaść blachę itd. Nie mniej zależy mi na dachówce i grubym ociepleniu... po lekturze "budujemy dom' chciałbym pójść z moim domem w kierunku domu energooszczędnego... dlatego pytanie o konstrukcję- czy to wytrzyma. Pozdrawiam!
  6. Ostatnio doczytałem się w swoim projekcie że "projektuje się ściany nośne zewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 36 cm oraz wewnętrzne ściany nośne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 24 cm". Nie zawracałbym sobie głowy gdyby ściany zewnętrzne były postawione z 36 cm, ale niestety, postawione są z gazobetonu 24x 24x 59. Mam z związku z tym pytanie: Czy tak postawiony dom wytrzyma ciężar dachówki (projekt o ścianach 36 cm jest przystosowany pod dachówkę ceramiczną lub betonową), 30 cm ocieplenia dachu wełną (chcę aby dom był bardziej energooszczędny) i ocieplenie ścian zewnętrznych 16 cm styropianem? Czy nie będzie to zbyt duży ciężar oparty na takim suporexie (24x24x59) ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam. P.S. Dodam, że mam deskowanie na dachu!
  7. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie: brat straszy mnie, że dachówka jest ciężkim materiałem, dodatkowo mam deskowanie. Czytając ostatni "budujemy dom" (o domach energooszczędnych) dowiedziałem się że duże straty ciepła uchodzą właśnie przez dach, dlatego zgodnie z zaleceniem chce ocieplić go 30 cm wełną mineralną oraz 15 lub 16 cm (wiem, że powinno być więcej ale chodzi mi o finanse) styropianem ściany zewnętrzne (ściana dwuwarstwowa). Dodam, że ściany są postawione z suporexu 500 24x24x59 moje pytanie brzmi: czy tak postawiony dom nie ulegnie zniszczeniu? Czy ściany konstrukcyjne spokojnie wytrzymają obciążenie tak ciężkiego dachu (ocieplenie 30cm, deskowanie, dachówka )+ styropianu na ścianach konstrukcyjnych (16 cm)? Byłbym wdzięczny za odpowiedź... pozdrawiam!
  8. Pobudowałem dom . Obecnie pokryłem go papą. Teraz będę kładł dachówkę robena monza plus. Gdzieś czytałem, że zamiast papy powinna być folia paroprzepuszczalna... mam z związku z tym pytanie- czy w tym przypadku papa też będzie pełnić dobra rolę czy należy jednak zerwać ją i ułożyć folię? Dodam, że mam deskowanie; dom z poddaszem użytkowym. Przy okazji chciałbym dowiedzieć się pana opinii na temat dachówki monza plus (kasztan)... czy to dobra dachówka? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!
  9. Jak często powinno wymieniać się takie filtry?
  10. Z tego co czytałem na blogach to taką wentylacje rozpatruje się (o ile dobrze pamiętam) w granicach od 17 tys do 25 tys. Czyżbym się mylił?
  11. wydaje mi się, że 20 tys to rozsądna cena... mój sąsiad budował podobny domek i płacił 18 tys.... najważniejsze uważam aby ekipa była sprawdzona... u mnie za poeme (same mury) chcieli 32 tys...(wiem że to inny dom, ale można +- porównać) Pozdrawiam!!!
  12. raczej firma... sam jestem raczej zielony w tej materii...
  13. Powierzchnia użytkowa to 153,0 m kw- projekt poema z pojedynczym garażem...
  14. Witam serdecznie... mam do pana pytanie... wybudowałem dom (obecnie stan surowy) bez komina wentylacyjnego;w zamian mam zamiar zrobić wentylacje używając "kominków wentylacyjnych w dachu". Moje pytanie brzmi- czy taka wentylacja będzie prawidłowo działała? dodam, że chodzi mi tutaj o wentylacje grawitacyjną tylko że zamiast komina wentylacyjnego będzie kilka małych kominów w dachy... bardzo proszę o odpowiedź... i z góry dziękuje!!!
  15. Czyżby ta firma była mało popularna?
×
×
  • Utwórz nowe...