Skocz do zawartości

aklybok

Uczestnik
  • Posty

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez aklybok

  1. Położyłem dachówkę angobonowaną ceramiczną roben moza plus. Robotnicy przy pracy zostawili na dachu dużo kurzu (po wierceniu, cięciu itd). moje pytanie brzmi: czy należy spłukać ten kurz wodą czy (zgodnie z moimi fachowcami) zaczekać na deszcz, który sam dopełni formalności? Czy ten "brud" nie "weżre" się; nie wejdzie w dachówkę pod wpływem temperatury słońca i nie pozostanie w niej na stałe? Z góry dziękuje za odp.
  2. Mój brat ma kominek z wkładem i strasznie u niego się kurzy... do tej pory rozmawiałem z 3- 4 osobami, które również mają ten sam problem- kurz! Moje pytanie brzmi: Czy są jakieś rozwiązania zapobiegające temu zjawisku? Czy można mieć kominek i nie malować ścian co roku? Pozdrawiam serdecznie!
  3. Olbrzymie dzięki dla wszystkich. Na pewno zasięgnę jeszcze rady u mojego kierownika... Jeszcze raz Dziękuje!!!
  4. Ekipa budowlana raczej znała się na rzeczy i jeśli chodzi o samą konstrukcje to raczej wszystko jest ok (sprawdzone przez kierownika). Czy mowa jest o takich słupach?
  5. Nie chodzi mi tu tylko o wytrzymałość ścian pod dachówkę... ale również 30 cm ocieplenia dachu i 16 cm ocieplenia samych ścian konstrukcyjnych. gdy wszystko razem z sumujemy wyjedzie nam bardzo duży ciężar- dlatego moje pytanie brzmi czy tak postawione ściany z 24x24x59 suporexu wytrzymają takie obciążenie? Czy robić mniejsze ocieplenie dachu, czy zamiast dachówki kłaść blachę itd. Nie mniej zależy mi na dachówce i grubym ociepleniu... po lekturze "budujemy dom' chciałbym pójść z moim domem w kierunku domu energooszczędnego... dlatego pytanie o konstrukcję- czy to wytrzyma. Pozdrawiam!
  6. Ostatnio doczytałem się w swoim projekcie że "projektuje się ściany nośne zewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 36 cm oraz wewnętrzne ściany nośne z bloczków z betonu komórkowego o grubości 24 cm". Nie zawracałbym sobie głowy gdyby ściany zewnętrzne były postawione z 36 cm, ale niestety, postawione są z gazobetonu 24x 24x 59. Mam z związku z tym pytanie: Czy tak postawiony dom wytrzyma ciężar dachówki (projekt o ścianach 36 cm jest przystosowany pod dachówkę ceramiczną lub betonową), 30 cm ocieplenia dachu wełną (chcę aby dom był bardziej energooszczędny) i ocieplenie ścian zewnętrznych 16 cm styropianem? Czy nie będzie to zbyt duży ciężar oparty na takim suporexie (24x24x59) ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam. P.S. Dodam, że mam deskowanie na dachu!
  7. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie: brat straszy mnie, że dachówka jest ciężkim materiałem, dodatkowo mam deskowanie. Czytając ostatni "budujemy dom" (o domach energooszczędnych) dowiedziałem się że duże straty ciepła uchodzą właśnie przez dach, dlatego zgodnie z zaleceniem chce ocieplić go 30 cm wełną mineralną oraz 15 lub 16 cm (wiem, że powinno być więcej ale chodzi mi o finanse) styropianem ściany zewnętrzne (ściana dwuwarstwowa). Dodam, że ściany są postawione z suporexu 500 24x24x59 moje pytanie brzmi: czy tak postawiony dom nie ulegnie zniszczeniu? Czy ściany konstrukcyjne spokojnie wytrzymają obciążenie tak ciężkiego dachu (ocieplenie 30cm, deskowanie, dachówka )+ styropianu na ścianach konstrukcyjnych (16 cm)? Byłbym wdzięczny za odpowiedź... pozdrawiam!
  8. Pobudowałem dom . Obecnie pokryłem go papą. Teraz będę kładł dachówkę robena monza plus. Gdzieś czytałem, że zamiast papy powinna być folia paroprzepuszczalna... mam z związku z tym pytanie- czy w tym przypadku papa też będzie pełnić dobra rolę czy należy jednak zerwać ją i ułożyć folię? Dodam, że mam deskowanie; dom z poddaszem użytkowym. Przy okazji chciałbym dowiedzieć się pana opinii na temat dachówki monza plus (kasztan)... czy to dobra dachówka? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!
  9. Jak często powinno wymieniać się takie filtry?
  10. Z tego co czytałem na blogach to taką wentylacje rozpatruje się (o ile dobrze pamiętam) w granicach od 17 tys do 25 tys. Czyżbym się mylił?
  11. wydaje mi się, że 20 tys to rozsądna cena... mój sąsiad budował podobny domek i płacił 18 tys.... najważniejsze uważam aby ekipa była sprawdzona... u mnie za poeme (same mury) chcieli 32 tys...(wiem że to inny dom, ale można +- porównać) Pozdrawiam!!!
  12. raczej firma... sam jestem raczej zielony w tej materii...
  13. Powierzchnia użytkowa to 153,0 m kw- projekt poema z pojedynczym garażem...
  14. Witam serdecznie... mam do pana pytanie... wybudowałem dom (obecnie stan surowy) bez komina wentylacyjnego;w zamian mam zamiar zrobić wentylacje używając "kominków wentylacyjnych w dachu". Moje pytanie brzmi- czy taka wentylacja będzie prawidłowo działała? dodam, że chodzi mi tutaj o wentylacje grawitacyjną tylko że zamiast komina wentylacyjnego będzie kilka małych kominów w dachy... bardzo proszę o odpowiedź... i z góry dziękuje!!!
  15. Czyżby ta firma była mało popularna?
  16. Phans do czego służą w takim razie kominki wentylacyjne? pozdrawiam
  17. Na kominki wentylacyjne zdecydowałem się po uprzednim zapoznaniem się z opinią mojego architekta... podobno ma być wszystko ok. Jeśli chodzi o wywietrzniki to zamontuje je w pokoju na parterze i w kuchni... poza tym wszystkie okna będą rozwierano- uchylne... staram się ratować czym tylko się da... jak wyjdzie dam znać... jeśli będzie źle- będę zmuszony zainstalować rekuperator... choć zdaje sobie sprawę, że będzie to droższa inwestycja(gdy dom będzie już wyszykowany). Ciekawi mnie jaka była by to kwota- instalacja rekuperatora w zamieszkałym domu? Pozdrawiam serdecznie.
  18. Bardzo mi się podobają jedne z wypuszczonych na rynek drzwi wewnętrznych. Drzwi są firmy Domidor. Szukam opinii na temat tej firmy. Czy ktoś z Was posiada może drzwi tejże firmy?
  19. Przeczytałem bodajże w ostatnim numerze "budujemy dom", że zalecane są wywietrzniki w oknach... mój kuzyn natomiast który prowadzi sklep z oknami odradzał mi ich w oknach mówiąc, że jest to zbyteczne- że można rozszczelnić okna... dodam, że zlikwidowałem w domu komin wentylacyjny i będę mieć takie "małe kominki wypuszczone w dachówce"( przepraszam ale nie wiem jak fachowo się to nazywa)czyli wentylacje grawitacyjną. To wszystko powoduje, że mam mały stres oto, aby żaden grzyb czy coś takiego nie przypałętało się do mojego domu. Czy kupować okna z wywietrznikami czy nie???
×
×
  • Utwórz nowe...