Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

arnix

Uczestnik
 • Posty

  43
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O arnix

 • Ranga
  Początkujący
 1. Na słabszych gruntach zawsze lepsza jest płyta fundamentowa od ław. Pod płytę zawsze trzeba wybrać humus, aby został tylko grunt nośny. Następnie wysypujemy piasek i zagęszczamy warstwami po 20cm. Następnie min. 20cm grubego kruszywa (żwir, kliniec lub pospółka gorzej) jako warstwy odsączającej. Następnie styropian (30cm EPS200), później folia izolacyjna (najlepiej taka pod ogrzewanie podłogowe) refleksyjna. Na tym układa się zbrojenie z rurkami ogrzewania podłogowego i zalewa betonem. Ilość i rozstaw zbrojenia oraz markę betonu oblicza projektant konstruktor. Oczywiście w warstwie piasku roz
 2. To sobie poczytaj art. 50. Jak projektant burzy się, dlaczego nie ma wezwania do Izby to PINB wysyła wniosek, ale nie jest to z automatu. Podaj bajbaga art., który tego automatu wymaga?
 3. W sprawie istotnego odstępstwa organ prowadzi postępowanie administracyjne z art. 51 ust. 1. Najczęściej wybierany jest punkt 3 (nakaz wykonania projektu zamiennego), ale bywa również punkt 1 (rozbiórka części obiektu lub doprowadzenie do stanu pierwotnego) jeśli nie można zastosować pkt 3. Jeśli Barbossa tego nie wiedziałeś to nie udzielaj porad prawnych na tym forum.
 4. Zapewne Barbossa jak stracił argumenty w Prawie budowlanym, to będzie innych uczył pierwiastkowania. ;) Ciekawe czy wie, że można pierwiastkować pisemnie? Drodzy czytelnicy nie wierzcie takim twórcom jak bajbaga czy Barbossa. Idźcie lub zadzwońcie do Starostwa Wydział Bydownictwa lub do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i zapytajcie się : Co robić, co grozi, jaka jest procedura. Odpowiedzą, a Wy Drodzy inwestorzy będziecie wiedzieć co robić. Konsekwencje bywają spore, więc poco płacić? Bajbaga nie rozumie co oznacza: "o ile nie dotyczy", czego dotyczy art. 51. Nie rozumi
 5. Od dawna, w przypadku istotnych odstępstw. Zobacz jaką decyzję wyda PINB po nałożeniu decyzji z art. 51 ust. 1 pkt 3.
 6. Właśnie, że to urząd ma ustawowe uprawnienia. Przeczytaj art. 50 i 51 ust. 1 Prawa budowlanego. Zgadnij jakie prawa ma projektant, jeśli aneks wykona inny projektant i zatwierdzi to urząd decyzją.
 7. w PINB urzędnik ma obowiązek posiadać uprawnienia budowlane. Kedyś inspektorzy nie musieli, ale Powiatowy Inspektor podpisujący decyzje zawsze musiał mieć. Dokładnie tak, a stanowisko bajbagi i Barbossy nie może być uznawane w urzędach ponieważ jest sprzeczne z prawem. Np. zamiast ściany nośnej wewnętrznej jest projektowany podciąg na słupach. Jak widać szybko zmieniasz zdanie. Dokładnie. Czytaj! Projektant kwalifikuje, o ile nie dotyczy.... Czytaj to 1000 razy, aż zrozumiesz. Dokładnie w przypadku opisanym w 1 poście jest ISTOTNE odstępstwo i projektant nie ma co kwalifik
 8. Skoro nadal nie wiesz, to są zmiany istotne, które nie zostały wymienione w ust. 5 i właśnie takimi zajmuje się projektant. Decyduje czy jest to istotna istotna zmiana czy nieistotna. Jednak jak możesz przeczytać powyżej: każda zmiana dotycząca projektu zagospodarowania działki jest zmianą istotną i nic tu nie ma twierdzenie projektanta.
 9. Przez to, że Barbarossa i Bajbaga nie rozumieją prawa i wprowadzają innych w błąd zacytuję w całości art 36a Prawa budowlanego, o którym tu dyskutujemy. Treść artykułu aktualna na 08.2012. " Art. 36a. 1. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. 2. Właściwy organ uchyla decyzje o pozwoleniu na budowę, w przypadku wydania decyzji, o której mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3. 3. W postępowaniu w sprawie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę, przepisy art. 32?3
 10. Zdecydował o tym Sejm. Projektant nie może zdecydować, że zmiana istotna jest nieistotną. Zrozum to.
 11. I tu się mylisz panie Bajbaga. To Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego odbiera (przyjmuje zgłoszenie) zakończenia budowy , a nie projektant. Jak projektant się pomylił to nadzór państwowy będzie podważał mu kwalifikacje? NIE. 99% projektantów nie mogłoby projektować, gdyby zastosować twoją zasadę. Oczywiście nadzór budowlany może podważyć uprawnienia budowlane projektanta kierując sprawę do Izby, ale tego nie robi, bo kto by projektował? Masz rację, jeśli projektant napisze coś to stroną jest inwestor. To na inwestora Nadzór nakłada obowiązek wykonania projektu zamiennego, a nie na pr
 12. poszukaj sobie "szef wszystkich szefów". Wbrew twojej wiedzy są trzy osoby na budowie co mogą więcej od projektanta. Jakie? - Doczytaj sobie.
 13. Naprawdę uważasz, że tylko projektant może wstrzymać budowę wpisem do dziennika?
 14. Jeszcze mi się nie zdarzył taki przypadek, a budów już było trochę. Projektant bez min. 2 lat praktyki w wykonawstwie jest słabym projektantem. Znasz taką zasadę?
 15. Z art. 36a projektant nie może dywagować i twierdzić co innego. Projektant nie jest żadnym szefem w procesie budowlanym. Jeśli nie wiesz po co jest złożenie zawiadomienia o rozpoczęciu budowy to poczytaj o konsekwencjach braku jego złożenia. O jakości projektów najpiękniej wypowiadają się wykonawcy robót budowlanych. ;)
×
×
 • Utwórz nowe...