Skocz do zawartości

wiking78

Uczestnik
  • Posty

    47
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez wiking78

  1. Włożyłem na całej długości wkład stalowy ( z wyczystką i skraplaczem) wg jednej z rad, która padła w tym temacie. Teraz walczę ze szczelnością wkładu kominkowego, ale to już w osobnym temacie. Dziękuje za recenzje i cenne porady oraz uwagi. Człowiek całe życie się uczy ;)
  2. Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ?? Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?
  3. widzę, że jest mega zainteresowanie ;) Może sprecyzuję pytanie. Z jakiej stali wybrać wkład do kominka opalanego drewnem ?
  4. dobry tydzień szukam tańszego rozwiązania - ale bezskutecznie a zima zapasem...
  5. Takie aby wstawić do środka na całej długości wkład ze stali
  6. wychodzi na to że jest to jedyne "porządne" rozwiązanie
  7. Po poprzedni temacie czas na drugi. Jaki wybrać wkład stalowy ? Jakiego producenta polecacie ? Jaką stal do wkładu kominkowego opalanego drewnem ? Pytanie na "boku" - Czy umieszczony wkład ze stali kwaso-żaroodpornej w środku ceramiki po rozgrzaniu nie będzie powodował skraplania się wody na ceramice ? (ceramika wewnątrz 200 - w środku system oparty na w/w stali 180).
  8. Jeszcze jedno pytanie. Czy jak wsadzę wkład ze stali na całym odcinku to czy przy rozgrzanej stali na ceramice nie będzie skraplała się woda ?
  9. Cały pic w tym że wydaje mi się , że uszczelka, która powstanie o wymiarach 60 x7 mm między ceramiką a kielichem dałaby rady, tylko z jakiego materiału ją wylać ?
  10. a to mi chodzi po głowie - sorry za jakoś ale to tak od ręki ;) jaka na przejściu może być temperatura ?
  11. Wracamy do tematu. Mianowicie poszukuję do rozwiązania swojego problemu: uszczelniacza, kleju, silikonu jakieś masy która wypełni mi na długie lata szczelinę, która powstanie po włożeniu wkładu ze stali 1,4828 między ceramiką schiedla a powyższą stalą. Szczelina ta będzie miała ok 6 cm wysokości (kielich rury 1,4828) i ok 7 mm grubości to jest odległość między ścianą kielicha a ścianą wkładu schiedla. Ktoś z państwa zaproponuję jakiś materiał ??? Poglądowo zamieszczę zdjęcia obrazujące max temp. jaka występuję w typowej instalacji kominkowej.
  12. bez obrazy, ale rzeczywiście nie w temacie....nie ma zagrożenia..jest problem z wyciekającą wodą na zewnątrz
  13. dobra ale teoretycznie. W praktyce wygląda to tak, ze komin stoi obłożony klinkierem - wyobraź sobie jakie to pociągnęłoby za sobą koszta. Stalówka od dołu do wylotu komina też nie jest tanim rozwianiem...
  14. awykonalne....czytaj całość tematu może
  15. ponieważ ceramika ma wewnątrz 200 i żeby zastosować przejście na spalinówkę trzeba było zastosować element ze sznurem który ma w środku 180. Następnie w to 180 wchodzi drugi element przejścia który z powrotem rozszerza kanał do 200. Ja tego drugiego elementu z przejścia nie mogę zastosować ponieważ w praniu wyszło, ze to właśnie tam poszła nieszczelność z kondensatu co widać na załączonych zdjęciach. struktura tego połączenia od wewnątrz będzie wyglądała tak : blacha (kwaso i żaroodporna), blacha z przejścia, sznur z przejścia, ceramika z wkładu
  16. nie nie...ceramika ma 200 a 180 jest właśnie na tym przejściu
  17. no tak...tylko to klinowanie to miałoby miejsce nie na ceramice tylko na przejściu blaszanym z cermiki na spalinówkę czyli na takim elemencie a dokładnie na tym ze sznurem
  18. to ta opcja jakby się potwierdziła to by mi nie pasowało..... zmierzyłem ten węższy wymiar przy stropie i on ma 180mm, a wymyśliłem aby włożyć stalówkę od góry komina (na linie opuścić) i później na tym przejściu zaklinować na kielichu. To jeszcze uszczelnić silikonem 1200 c lub innym ustrojstwem. Później pozostałoby dobudować zgodnie ze sztuką (kielichem do góry) 2,5 m systemu wraz z wyczystką i odkraplaczem.
  19. Panowie ile ma (jaki wymiar) na kielichu rura 180 spalinowa kwasoodporna, żaroodporna grubości 1mm ? Chyba nie ma przeciwwskazań do zastosowania takich rur do palenia drewna w kominku ?
  20. nie mam pomysłu na to jak "zawiesić" wybudowany już komin nad stropem i później dobudować schied...i też myślę, że włożenie wkładu stalowego do środka byłoby najlepszym rozwiązaniem (łącznie z wyczystką) niestety chyba najdroższym..;(
  21. nie odrzucam...koszulkowanie daje pewne ograniczenia (na przejściu w stropie jest fi 185, zresztą muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić ). Nie wiem czy są takie systemy. Generalnie jak zobaczyłem ile zaczęło spływać wody przy paleniu zacząłem intensywniej myśleć o wyczystce i odkraplaczu.
  22. no może jakbym tam zasięgnął rady to byśmy dziś tu nie żartowali ;)
  23. a przejście jak wykonać ? blacha (ta gruba widoczna na zdjęciu) podtrzymująca przejście z ceramiki na stal i cała oparta na tym ceramika jest raczej nie do wyciągnięcia. Nawet jakby się ją udało wyciągnąć to poleciała by w dół cała ceramika..Jej średnica to 200mm, przejście jak widać na zdjęciu jest mniejsze i chyba ma 185. Wsadzić do środka (na 200 ) coś, wykorzystać tą różnicę między 200 a 185 mm i uszczelnić od wewnątrz czy na tą blachę od spodu przyłożyć powiedzmy fi 210-220 kielichem zamocować to do ściany na jakieś obejmie żeby było na stałe i uszczelnić. Wtedy ewentualne skropliny powinny spływać po przejściu (185mm). I do tego elementu przymocowanego na stałe do ściany, kombinować resztę ? Czym ewentualnie wypełnić resztę stropu aby nie dostawał temperaturą ?
  24. a może "dobudówkę" oprzeć o stal ?
×
×
  • Utwórz nowe...