Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wiking78

Uczestnik
 • Posty

  47
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wiking78

 1. Włożyłem na całej długości wkład stalowy ( z wyczystką i skraplaczem) wg jednej z rad, która padła w tym temacie. Teraz walczę ze szczelnością wkładu kominkowego, ale to już w osobnym temacie. Dziękuje za recenzje i cenne porady oraz uwagi. Człowiek całe życie się uczy ;)
 2. Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ?? Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?
 3. widzę, że jest mega zainteresowanie ;) Może sprecyzuję pytanie. Z jakiej stali wybrać wkład do kominka opalanego drewnem ?
 4. dobry tydzień szukam tańszego rozwiązania - ale bezskutecznie a zima zapasem...
 5. Po poprzedni temacie czas na drugi. Jaki wybrać wkład stalowy ? Jakiego producenta polecacie ? Jaką stal do wkładu kominkowego opalanego drewnem ? Pytanie na "boku" - Czy umieszczony wkład ze stali kwaso-żaroodpornej w środku ceramiki po rozgrzaniu nie będzie powodował skraplania się wody na ceramice ? (ceramika wewnątrz 200 - w środku system oparty na w/w stali 180).
 6. Jeszcze jedno pytanie. Czy jak wsadzę wkład ze stali na całym odcinku to czy przy rozgrzanej stali na ceramice nie będzie skraplała się woda ?
 7. Cały pic w tym że wydaje mi się , że uszczelka, która powstanie o wymiarach 60 x7 mm między ceramiką a kielichem dałaby rady, tylko z jakiego materiału ją wylać ?
 8. a to mi chodzi po głowie - sorry za jakoś ale to tak od ręki ;) jaka na przejściu może być temperatura ?
 9. Wracamy do tematu. Mianowicie poszukuję do rozwiązania swojego problemu: uszczelniacza, kleju, silikonu jakieś masy która wypełni mi na długie lata szczelinę, która powstanie po włożeniu wkładu ze stali 1,4828 między ceramiką schiedla a powyższą stalą. Szczelina ta będzie miała ok 6 cm wysokości (kielich rury 1,4828) i ok 7 mm grubości to jest odległość między ścianą kielicha a ścianą wkładu schiedla. Ktoś z państwa zaproponuję jakiś materiał ??? Poglądowo zamieszczę zdjęcia obrazujące max temp. jaka występuję w typowej instalacji kominkowej.
 10. bez obrazy, ale rzeczywiście nie w temacie....nie ma zagrożenia..jest problem z wyciekającą wodą na zewnątrz
 11. dobra ale teoretycznie. W praktyce wygląda to tak, ze komin stoi obłożony klinkierem - wyobraź sobie jakie to pociągnęłoby za sobą koszta. Stalówka od dołu do wylotu komina też nie jest tanim rozwianiem...
 12. ponieważ ceramika ma wewnątrz 200 i żeby zastosować przejście na spalinówkę trzeba było zastosować element ze sznurem który ma w środku 180. Następnie w to 180 wchodzi drugi element przejścia który z powrotem rozszerza kanał do 200. Ja tego drugiego elementu z przejścia nie mogę zastosować ponieważ w praniu wyszło, ze to właśnie tam poszła nieszczelność z kondensatu co widać na załączonych zdjęciach. struktura tego połączenia od wewnątrz będzie wyglądała tak : blacha (kwaso i żaroodporna), blacha z przejścia, sznur z przejścia, ceramika z wkładu
 13. no tak...tylko to klinowanie to miałoby miejsce nie na ceramice tylko na przejściu blaszanym z cermiki na spalinówkę czyli na takim elemencie a dokładnie na tym ze sznurem
 14. to ta opcja jakby się potwierdziła to by mi nie pasowało..... zmierzyłem ten węższy wymiar przy stropie i on ma 180mm, a wymyśliłem aby włożyć stalówkę od góry komina (na linie opuścić) i później na tym przejściu zaklinować na kielichu. To jeszcze uszczelnić silikonem 1200 c lub innym ustrojstwem. Później pozostałoby dobudować zgodnie ze sztuką (kielichem do góry) 2,5 m systemu wraz z wyczystką i odkraplaczem.
 15. Panowie ile ma (jaki wymiar) na kielichu rura 180 spalinowa kwasoodporna, żaroodporna grubości 1mm ? Chyba nie ma przeciwwskazań do zastosowania takich rur do palenia drewna w kominku ?
 16. nie mam pomysłu na to jak "zawiesić" wybudowany już komin nad stropem i później dobudować schied...i też myślę, że włożenie wkładu stalowego do środka byłoby najlepszym rozwiązaniem (łącznie z wyczystką) niestety chyba najdroższym..;(
 17. nie odrzucam...koszulkowanie daje pewne ograniczenia (na przejściu w stropie jest fi 185, zresztą muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić ). Nie wiem czy są takie systemy. Generalnie jak zobaczyłem ile zaczęło spływać wody przy paleniu zacząłem intensywniej myśleć o wyczystce i odkraplaczu.
 18. no może jakbym tam zasięgnął rady to byśmy dziś tu nie żartowali ;)
 19. a przejście jak wykonać ? blacha (ta gruba widoczna na zdjęciu) podtrzymująca przejście z ceramiki na stal i cała oparta na tym ceramika jest raczej nie do wyciągnięcia. Nawet jakby się ją udało wyciągnąć to poleciała by w dół cała ceramika..Jej średnica to 200mm, przejście jak widać na zdjęciu jest mniejsze i chyba ma 185. Wsadzić do środka (na 200 ) coś, wykorzystać tą różnicę między 200 a 185 mm i uszczelnić od wewnątrz czy na tą blachę od spodu przyłożyć powiedzmy fi 210-220 kielichem zamocować to do ściany na jakieś obejmie żeby było na stałe i uszczelnić. Wtedy ewentualne skropliny powi
×
×
 • Utwórz nowe...