
wiking78
Uczestnik-
Posty
47 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez wiking78
-
Czy system "czystej szyby" polega na tym, że szyba w górnej części nie posiada sznura i dzięki tej szczelinie wpływające powietrze nie pozwala na osadzanie się na szybie sadzy ?? Zależy mi na tym aby wkład kominkowy nie pobierał wcale powietrza z salonu (domu) tylko i wyłącznie z doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy w takim wypadku mogę dołożyć sznur w górnej części szyby ? Jakie to może mieć skutki ?
-
Wybór wkładu stalowego .....
wiking78 odpisał wiking78 w kategorii Systemy kominowe, kominki i piece
widzę, że jest mega zainteresowanie ;) Może sprecyzuję pytanie. Z jakiej stali wybrać wkład do kominka opalanego drewnem ? -
Po poprzedni temacie czas na drugi. Jaki wybrać wkład stalowy ? Jakiego producenta polecacie ? Jaką stal do wkładu kominkowego opalanego drewnem ? Pytanie na "boku" - Czy umieszczony wkład ze stali kwaso-żaroodpornej w środku ceramiki po rozgrzaniu nie będzie powodował skraplania się wody na ceramice ? (ceramika wewnątrz 200 - w środku system oparty na w/w stali 180).
-
Wracamy do tematu. Mianowicie poszukuję do rozwiązania swojego problemu: uszczelniacza, kleju, silikonu jakieś masy która wypełni mi na długie lata szczelinę, która powstanie po włożeniu wkładu ze stali 1,4828 między ceramiką schiedla a powyższą stalą. Szczelina ta będzie miała ok 6 cm wysokości (kielich rury 1,4828) i ok 7 mm grubości to jest odległość między ścianą kielicha a ścianą wkładu schiedla. Ktoś z państwa zaproponuję jakiś materiał ??? Poglądowo zamieszczę zdjęcia obrazujące max temp. jaka występuję w typowej instalacji kominkowej.
-
ponieważ ceramika ma wewnątrz 200 i żeby zastosować przejście na spalinówkę trzeba było zastosować element ze sznurem który ma w środku 180. Następnie w to 180 wchodzi drugi element przejścia który z powrotem rozszerza kanał do 200. Ja tego drugiego elementu z przejścia nie mogę zastosować ponieważ w praniu wyszło, ze to właśnie tam poszła nieszczelność z kondensatu co widać na załączonych zdjęciach. struktura tego połączenia od wewnątrz będzie wyglądała tak : blacha (kwaso i żaroodporna), blacha z przejścia, sznur z przejścia, ceramika z wkładu
-
to ta opcja jakby się potwierdziła to by mi nie pasowało..... zmierzyłem ten węższy wymiar przy stropie i on ma 180mm, a wymyśliłem aby włożyć stalówkę od góry komina (na linie opuścić) i później na tym przejściu zaklinować na kielichu. To jeszcze uszczelnić silikonem 1200 c lub innym ustrojstwem. Później pozostałoby dobudować zgodnie ze sztuką (kielichem do góry) 2,5 m systemu wraz z wyczystką i odkraplaczem.
-
a przejście jak wykonać ? blacha (ta gruba widoczna na zdjęciu) podtrzymująca przejście z ceramiki na stal i cała oparta na tym ceramika jest raczej nie do wyciągnięcia. Nawet jakby się ją udało wyciągnąć to poleciała by w dół cała ceramika..Jej średnica to 200mm, przejście jak widać na zdjęciu jest mniejsze i chyba ma 185. Wsadzić do środka (na 200 ) coś, wykorzystać tą różnicę między 200 a 185 mm i uszczelnić od wewnątrz czy na tą blachę od spodu przyłożyć powiedzmy fi 210-220 kielichem zamocować to do ściany na jakieś obejmie żeby było na stałe i uszczelnić. Wtedy ewentualne skropliny powinny spływać po przejściu (185mm). I do tego elementu przymocowanego na stałe do ściany, kombinować resztę ? Czym ewentualnie wypełnić resztę stropu aby nie dostawał temperaturą ?