
Amelia
Uczestnik-
Posty
46 -
Dołączył
-
Ostatnio
-
Dni najlepszy
1
Wszystko napisane przez Amelia
-
Już nie.
-
Specjalnie zapytałam o konkretny model lepszy od rainbow i utwierdziłeś mnie że należysz do tych "co to wszystko wiedzą najlepiej" ale jak przyjdzie do konkretów to niewiele moga powiedzieć. W Kanadzie kosztuje owszem 2000 ale dolarów, do tego cło i inne koszty. Też uwazam że drogo, ale jest tego wart. Żeby spłacić swój zatrudniłam się w ubiegłym roku na kilka miesięcy jako sprzedawca i stanowczo stwierdzam, że żadnego prania mózgu nie miałam, wręcz przeciwnie, firma uczy dokładności w informowaniu klienta o samym produkcie, jego wszystkich funkcjach, których nie pozna gdy sprzęt będzie stał w sklepie na półce i formach spłacania. Nie słyszałam, żeby ktoś zaskarżał te firmy o oszustwo.
-
Zawsze śmieszyly mnie rankingi o awaryjności 2-letnich samochodów, toż to one wszystkie powinny dobrze się sprawować w tym wieku, a po 7 latach? Matiza na szosie ze świecą szukać a starych mercedesów widać sporo. Żeby twierdzić, że coś jest takie samo jakościowo, trzeba znać szczegóły- materiały, z których jest to coś zrobione, rozwiązania techniczne itp., czego i sprzedawca nie zna. Faktem jest ze rainbowy sa na rynku od prawie 20 lat i dobrze się sprzedają- wiele osób wymienia te nastoletnie na najnowszą wersję, a stary po full serwisie najczęściej dostaje się dzieciom, które w międzyczasie dorosły. Jednak chętnie usłyszę jaki sprzęt ma te same funkcje, jakość i rozwiązania techniczne, bo we wrześniu żeni się mój syn, a ponieważ właśnie się buduję chętnie podaruję im to coś tańszego ale nie chcę narazić się przy tym synowej, która zna mój sprzęt...
-
Gotowy projekt to wydatek 1600do ponad 2000zł. Adaptacja w/g przepisów budowlanych powinna kosztować minimum 500zł, ale nie słyszałam, żeby ktoś zrobił to za to minimum - życzą sobie różnie, ja / na wschód od W-wy/ spotkałam się z : 900zł + 50 zł za każdą zmianę, potem 1200 z małymi zmianami, 1500 i 1600 plus" coś "za zmiany, najwięcej -to wszystko w jednym mieście- to 2000 zł / "ale projekt niech pani zamówi sobie sama..."/. Niektórzy w tej cenie oferują pomoc przy załatwianiu pozwolenia, jednak ja robię to sama, nie taki znów wielki problem, mimo że pracuję. Nie mówcie tylko architektowi o zmianach wewnątrz- przesunięcia ścianek działowych, drzwi itp., lepiej zaznaczyć sobie na własnym projekcie i uzgadniać bezpośrednio z budowlańcami, bo architekci policzą sobie za to dodatkowo. Dostałam namiary na emerytowanego architekta, podobno taniego, okaże się wkrótce jak taniego....
-
Na wiosnę kupiłam 2 op. czegoś co mialo być mieszanką podłoża i nasion jeżówki - podlewałm, chuchałam i dmuchałam- NIE wyrosło nic! Kupiłam też 2 opakowania cebulek krokusów /po 10 szt każda/ w kolorach ciemny fiolet i żółte- na wiosnę okazało się że działka jest w kolorach fiolet i fioletowo-białym, żółci nie stwierdzono!
-
Nigdy nie słyszałam- co to jest i jak dziala?
-
Zdradź tajemnicę gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? Fotki bardzo chętnie obejrzę. Który wariant wybrałes i co zmieniłeś? Jednak lukarny zostawię, tylko nie będzie balkonu, który u mnie wychodziłby na tył od północy, za to mam parę pomysłów na drobne zmiany wewnątrz.
-
A czy na gliniastym terenie jest możliwa oczyszczalnia?
-
Parterowy czy z poddaszem użytkowym?
Amelia odpisał Panyan w kategorii Panel dyskusyjny o projektach
W majowym numerze pisma "Własny Dom" jest poruszany ten temat. -
Obdzwoniłam kilku i chcieli od 1200 do 2000zł za adaptację, zamówienie projektu /gotowego/, zmiany i pomoc w załatwianiu papierków.
-
Jaki jest, chociaż przyblizony koszt szamba i przydomowej oczyszczalni?
-
Jestem tylko użytkownikiem- bardzo zadowolonym- i nie mam interesu w reklamowaniu. Znam wiele osób które mają ten sprzęt / również i niezniszczalne gary Zepptera/ i są naprawdę zadowoleni. Przecież "maluch" też jeździ, to po co kupować mercedesa?
-
Właśnie wczoraj zamówilam projekt. Pracownie podają na stronach internetowych lub telefonicznie jakie zmiany nie wymagają ich zgody, a jakie tak i np. u mnie nie ma problemu ze zmianą materiałów, ilości i wielkości drzwi i okien, przestawiania ścianek działowych, rodzaju elewacji itp. Pozwolenie na zmianę uzyskałam / zawarta w projekcie, na razie potwierdzona mailem/ na likwidację balkonu i zamianę drzwi balkonowych na okno. Zmiany nanosi na projekt czerwonym kolorem architekt. Wielu z nich oferuje też pomoc przy załatwianiu formalności.
-
Jeśli nie jest z wełny, to najlepiej wynieść na kostkę, uprać, potem potraktować karczerem i w słoneczny dzień szybko wyschnie, bo przez kostkę woda dobrze przecieka, a nie wyciagną się brzegi tak jak przy powieszeniu.
-
Co to za urządzenie i ile kosztuje? Miałam od 1991r rainbowa, w ub. roku wymieniłam na nowy model / stary za darmo mi wyremontowali i dali gwarancję na rok- został sprzedany/ rewelacyjny! Kosztuje też dużo, ale przewiduje się bezawaryjność przez 40 lat bez kosztów eksploatacyjnych- szczegóły mogę podać ew. zainteresowanym, bo dużo by o tym gadać. Ma obroty 35000/min, więc nie wymaga żadnego czyszczenia, po sprzątaniu nalewa się do zbiornika czystą wodę, włącza i po kilku minutach pracy jest czysty. Ma filtr hepa, który myje się pod bieżącą wodą raz na 3 lata, przystawki do prania dywanów oraz do tapicerki są nieskomplikowane, dodatkowo dywany po upraniu są "płukane" czystą wodą, dzieki czemu nie brudzą się ponownie tak szybko jak te prane samą pianą i tylko odkurzane, a woda odciągnięta jest super, dywan wysycha po 2 godz. NIE potrzeba trzepać dywanów! Elektryczna szczotka wyczesuje i trzepie jednocześnie nawet materace do 17cm grubości. Przy zakupie na raty nie odczuwa się tego wydatku, a nikt kto raz miał to urządzenie, nie kupi sobie innego. Moc tylko 850 W.
-
Parterowy czy z poddaszem użytkowym?
Amelia odpisał Panyan w kategorii Panel dyskusyjny o projektach
Domek ładny, ale też nie ma pomieszczenia gospodarczego, a lepiej żeby było w bryle, bo budowanie oddzielnej komórki czy garazu to ani ładne ani tanie. -
Parterowy czy z poddaszem użytkowym?
Amelia odpisał Panyan w kategorii Panel dyskusyjny o projektach
Zależy jak liczna jest rodzina- w parterówce jest o jeden pokój mniej i co w życiu codziennym bywa uciążliwe- jedna łazienka w dodatku tak mała, że trzeba by zamiast wanny dać prysznic aby wcisnąć pralkę; większy dach-to większe koszty i koszty eksploatacji przy zwartej bryle domu z poddaszem będą mniejsze. Dzieci lubią pokoje ze skosami na poddaszu, a że schody-ruch to zdrowie, zresztą jest pokoik na dole dla kogoś kto ruchu nie lubi. Miałam ten sam problem i wybrałam projekt z poddaszem użytkowym, również rezygnując z balkonów, z których w praktyce się nie korzysta mając taras a i ustawienie mebli jest łatwiejsze gdy są okna zamiast drzwi balkonowych. -
Mam już projekt typowy, warunki dostawy wody, prądu, pozwolenie na wybudowanie wjazdu, czekam na mapkę - potrzebuję natychmiast sensownego architekta ze wschodnich stron W-wy, Sulejówek, Mińsk Maz. który nie zedrze ze mnie za adaptację i małe przeróbki / likwidacja balkonu, okno zamiast drzwi balkonowych, 2 okna dachowe, projekt szamba. U nas chcą za to od 1200 do 2000 zł! Współtowarzysze doli i niedoli budowlanej- pomóżcie!
-
Chyba jednak nie zdecyduję się na wentylację mechaniczną- w Kanadzie, gdzie klimat jest podobny do naszego nie stosuje się jej. Podziwiam ludzi, którzy budując się na kredyt wydają masę pieniędzy na wszelkie reklamowane nowości, ja lubię mieć otwarte okna gdy tylko jest możliwe, mimo że jestem alergiczką. Ze zdjęć widzę że wiele osób buduję się na łonie natury i pozbawiać się pięknych zapachów po to by kisić się latem przy zamkniętych oknach?
-
Z której strony Warszawy? Możecie dać namiary na swojego architekta? U nas życzą sobie 2 razy więcej .
-
Projekty które wymieniłeś nie mają pomieszczenia gospodarczego, a z tego co czytam inni przerabiają projekty żeby takowe uzyskać - niezbędne zwłaszcza dla majsterkowiczów i posiadaczy ogrodu, tu jest obszerne bez przeróbek. A dlaczego chcesz przenieść kuchnię i biegać z talerzami przez cały holl? Poza tym dobrze jest widzieć z kuchni wejście. W moim przypadku pokoik z tyłu będzie przeznaczony dla babci, dlatego też musi być łazienka z prysznicem na dole. Wiem że domek nie jest zbyt urodziwy ale wydaje mi się że będzie wygodny i praktyczny- tylko konieczne są drzwi z garażu do domu przez " kotłownię".
-
Czy możecie dać namiary na tego architekta? W Mińsku Maz. życzą sobie od 1200 do 1600 za adaptację plus przeróbki. Widzę że Agatka ma ogromną rzeszę zwolenników a ja zastanawiam się nad Planetą z prac Dobre Domy- jest podobna a dodatkowo ma za garażem pomieszczenie na sprzęt ogrodniczo-warsztatowo-sportowy, dlaczego więc nie mogę skontaktować się z kimś kto również wybrał Planetę?
-
Zapomniałam o najważniejszym- w firmie instalującej rekuperatory stwierdzili,że dużo oszczędzę, bo przy wentylacji mechanicznej nie potrzeba stawiać kominów wentylacyjnych; a jak je później dobudować gdy to cudo sie nie sprawdzi albo popsuje, albo na stare lata przy miernej emeryturze nie będzie mnie stać na jego konserwację?
-
Jestem na etapie załatwiania zezwolenia na budowę i oczywiście namiętnie czytam różne pisma fachowe, zachwycam się nowościami, już byłam w firmie instalującej rekuperatory / na wstępie zaproponowali projekt za 2000tys.zł/, ale od niedawna pracuję w biurze dużej firmy budowlanej i uważnie słucham prawdziwych fachowców, którzy sprowadzają mnie na ziemię twierdząc, że wszystkie artykuły zachwalające te nowinki są sponsorowane przez firmy, które je produkują, sprowadzają bądź instalują i nie w ich interesie jest podawanie "skutków ubocznych" jak niewykorzystanie w okresie jesienno-wiosennym, potrzeba klimatyzatora w lecie, zawilgocenie przewodów a z tym rozwój pleśni, koszty stałe- wymiana filtrów, okresowe czyszczenie kanałów w domu i zewnętrznych, prąd itp. Przyznaję że teraz mam wiele wątpliwości, podobnie jak z odkurzaczem centralnym. Mogę prosić prawdziwych fachowców i osoby posiadające dłużej te urządzenia o wszystkie "za i przeciw"?