Skocz do zawartości

Kosmo

Uczestnik
  • Posty

    27
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Kosmo

  1. Cytat

    Rany Kosmo, dobrze, że to napisałś. Dzięki.



    Chodzi o nawożenie nawozami wieloskładnikowymi (aby nawożenie nimi zakończyć w lipcu).

    Natomiast w sierpniu trzeba zakończyć nawożenie nawozami azotowymi (także chodzi o to, by pędy zdążyły zdrewnieć przed nadejściem zimy).
  2. Ważne jest też w lipcu nawożenie krzewów i drzew. Jeśli nie zrobi się tego do końca miesiąca, to późniejsze nawożenie może być ryzykowne (pędy mogą nie zdążyć zdrewnieć przed zimą, na skutek czego roślina może przemarznąć)!!!
  3. Oczko latem zasłania się też przed słońcem, np za pomocą tkaniny, albo nawet parasola ogrodowego... To wszystko po to, by glony rozwijały się w wodzie wolniej i żeby woda się mniej nagrzewała (szczególnie jak są w niej rybki).
  4. Cytat

    Czy ktoś zna się dobrze na pielegnacji oczka wodnego latem? Częsć wody podczas upalnych dni zapewne wyparuje z oczka... Czy podczas lata trzeba wiec dolewać wodę do zbiornika? Jeśli tak to czy moze byc to woda z kranu? Pewnie lepiej jak podczas deszczy ubytek sam się uzupełni? Ale nie zawsze jest to napewno możliwe...



    Czy się znam, hmm... icon_smile.gif
    Ale wiem na pewno, że podczas upałów trzeba uzupełniać wodę w stawie, ponieważ naprawde spora jej ilość może wyparować. Uzupełnianie wody podobno przyczynia się do zwiększenia ilości tlenu w wodzie w stawiku.
  5. Cytat

    Czy czerwcowe koszenie trawnika, w gorące dni, nie bywa szkodliwe dla trawy?

    Pozdrawiam!!!



    W okresie suszy w ogóle najlepiej zaniechać koszenia trawnika. Oprócz tego latem najlepiej nie przycinać zbyt krótko trawy, bo będzie łatwo wysychać.
  6. Cytat

    Kosmo, a jeśli chodzi o impregnat barwiący, co co byś na ten temat istotnego powiedział? Czy odnawiając drewno impregnatem, nie będzie ono coraz ciemniejsze?



    Drewno pokryte impregnatem barwiącym odnawia się pokrywając je ponownie impregnatem. Rzeczywiście mogło by to spowodować, że kolor drewna będzie ciemniejszy, dlatego do odnawiania powinno się stosować impregnat o jaśnijszym kolorze niż wyjściowy, albo transparentny.

    Przed pomalowaniem odświeżanej powierzchni nie powinno się jej czyścić papierem ściernym, bo rysunek słojów drewna stanie się mniej wyrazisty.
  7. W maju także na rabatach sadzi się kwiaty, np. mieczyki, dalie, pacioreczniki.
    Tak na przyszłość przypomnę (bo teraz to i tak już mamy końcówkę maja) icon_smile.gif że gatunki wrażliwe na mróz (żeniszki, aksamitki, niecierpki) najlepiej wysadzić do ogrodu w drugiej połowie maja.

    Ziemię, gdzie zamierzamy posadzić rośliny trzeba nawieźć nawozami wieloskładnikowymi (10-15 dkg/m2), a potem przekopać szpadlem i wyrównać grabiami.
  8. Od początku maja można było wysiewać nasion roślin jednorocznych do gruntu, są to np. lewkonia, nasturcja, maciejka.

    Ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to nic się nie martw, bo równie dobrze można je wysiać w drugiej połowie maja (nawet lepiej, bo mineło ryzyko wystąpienia przymrozków).

    icon_wink.gif
  9. Wybrałaś dobry termin na wpuszczenie rybek, maj jest do tego idealnym okresem icon_smile.gif

    Zamontowanie fontanny lub kaskady zapewni ciągły przepływ wody w oczku i tym samym ograniczy rozrost glonów. Fontanna lub kaskada będzie więć nie tylko urozmaicać wygląd Twojego oczka, ale będzie też pełnic pożyteczną funkcję icon_wink.gif

    Ograniczenie ilości glonów w oczku jest tym bardziej istotne, że w maju wodę w oczku trzeba systematycznie oczyszczać (i z glonów i z obumarłych szczątków roślin).

    Ilość glonów można też ograniczyć przez zwiększenie ilości roślin w oczku icon_smile.gif
  10. Trawnik w maju trzeba już kosić regularnie, przynajmniej raz na dwa tygodnie. Trawa powinna być koszona na wysokość nie mniejszą niż 3,5 cm.

    Nawożenie trawy w maju też trzeba przeprowadzić. W przypadku niewielkiej ilości opadów należy pamiętać o jej podlewaniu.
  11. A jeśli chodzi o azalie i różaneczniki to lepiej japońskie czy wielkokwiatowe?

    Czy macie jakieś doświadczenie? Tyle jest grup tych właśnie roślin...

    Pewnie oprócz wyglądu różnią się też wymaganiami.........
  12. Czy wiecie, że kiedys altany stawiano głównie po to, żeby je podziwiać z pewnej odległości???!!!
    (Np. wyznaczano oś widokową w ogrodzie, a na jej końcu stawiano altanę. Ten "wynalazek", kórym jest altana był już w starożytności...)

    Obecnie liczy się wygląd altany, ale przecież najważniejsza jest jej funkcjonalność.
  13. Chciałbym mieć w ogrodzie altankę na planie wielokąta, z ażurowymi ścianami - z listewek. Z dolną połową ścianki pełną, a górną ażurową.

    Chciałem tą altanę poktyć strzechą, lecz wymaga to chyba zastosowania mocniejszej konstrukcji nośnej. Czy wystarczą wtedy ażurowe ściany? Strzecha jest pewnie bardzo ciężka (ale za to świetnie wygląda).

    Co byście mi poradzili?
  14. Witam,

    Zaletą takich narzędzi jest przede wszystkim to, że nie trzeba trzymać kilku oddzielnych urządzeń, wystarczy to jedno, i odpowiednie końcówki (które można zawsze dokupić).

    Akcesoria też bardzo łatwo się zmienia (jednym przyciskiem).

    Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...