Skocz do zawartości

Dobrochna/Archipelag


wujek

Recommended Posts

Witam
Jestem wlasnie na etapie wyboru projektu domu, na poczatku wybor padl na projekt Afrodyta/Abramowicz ale okazalo sie ze jest problem z linia zabudowy i sie nie miesci icon_confused.gif (1600m2 dzialki a moge zabudowac tylko ok 400) Spodobala mi sie Dobrochna.
Zalezalo mi aby dom byl parterowy choc pietrowy tez ma swoje zalety.

Pytanie jest takie czy ktos juz taki dom budowal/widzial , jakies opinie wskazowki?
Link do komentarza
witam
Juz mam zamowiony projekt a dokladnie to odbicie lustrzane.
Mam pytanie odnosnie lazienki na parterze, w projekcie nie ma okna, jak sprawa wyglada z swiatlem w tym pomieszczeniu? i wentylacja bo przeciez tam ma byc rowniez prysznic. Ja wprowadzilem taka zmiane zeby okno w pomieszczeniu gospodarczym zamienic na drzwi a w lazience wstawic okno. Mysle ze takie rozwiazanie bedzie lepsze.
Link do komentarza
[quote name='wujek' date='Mar 14 2007, 11:40' post='10704']
witam
Okno w łazience, to była pierwsza ze zmian jakie zrobiliśmy. Jest tak samo duże jak okno w kotlowni i umieściłam je tam, gdzie w projekcie jest prysznic. Przez to cały sprzęt w łazience znalazł się na ścianie po prawej stronie od wejsćia w kolejności: umywalka, wc, prysznic. Szkoda żeby nie było okna w łazience. Generalnie wprowadziliśmy zmian trochę więcej, na dole zmienił się przez to układ jadalni i kuchni, a dodatkowo mamy spiżarnię. Na górze też mamy trochę zmian: brak pokoju 2/4, przesunięta łazienka i dodatkowo garderoba. No ale to są indywidualne zapotrzebowania i pomysły icon_cool.gif. Życze powodzenia. Dom wygląda w rzeczywistości bardzo prosto, ale fajnie.
Link do komentarza
z pierwszego wgladu w projekt to jeszcze zaznaczylem zmiany odnosnie komina. W projekkcie jest wypuszczony do pokoju do tego jeszcze kominek na nim icon_confused.gif uwazam, ze za duzo to miejsca by zajmowalo. takze komin bedzie w scianie. Grill na zewnatrz tez jest nieporozumieniem. Juz sobie wyobrazam zachlapane sciany od tluszczu icon_eek.gif
tak na pierwszy rzut oka, na dole juz bym nic wiecej nie zmienial za to gore na pewno icon_razz.gif jeszcze nie wiem do konca co i jak ale za duzo tych pokoi chyba icon_biggrin.gif jesli 2 ma byc sypialnia to nie widzi mi sie bieganie do lazienki przez korytarz/schody idealna bylaby osobna lazienka icon_rolleyes.gif
a wejscie na strych jest ze schodow, z tego zabiegu? jakos nie bardzo mi sie to widzi


tak teraz patrze ze wejscie z garazu jest przez pomieszczenie gospodarcze, moze lepiej byloby pod schodami postawic drzwi, zalezy ile tam bedzie miejsca
Link do komentarza
Co do grilla na tarasie to mamy podobne odczucia. My też z niego zrezygnowaliśmy, a poza tym przenieśliśmy kominek na ścianę pomiędzy wiatrołapem a salonem. To oczywiście spowoodowało, brak ozdobnego komina na zewnętrznej ścianie. Nie rozpaczam jednak z tego powodu, bo obłożenie komina na całej długości w dodatku piaskowcem byłoby za drogie. Poza tym jasny komin to zły pomysł i kominy mamy w kolorze dachu.
Co do góry, to ten mały pokoik jest bez sensu moim zdaniem (wąski i długi). My połączyliśmy go z pokojem obok i mamy dość duże pomieszczenie, łazienkę zaś przesunęliśmy, tak że drzwi wejściowe do niej wypadają na przeciwko drzwi do pokoju z lukarną. Dzięki temu przesunięciu powstała dość spora garderoba przy kominie, gdzie pierwotnie była łazienka.
Tak, wejście na strych jest z zabiegu. Różnica poziomów nie jest jednak duża (2schody). Można oczywiście podnieść garaż, ale to wpłynie na wygląd całego budynku.
Co de wejścia z garazu, to szkoda tego miejsca pod schodami, bo można tam zamontować spora szafę. Wnęka jest głeboka na ponad 60 cm i przyda się szafa w miejscu, gdzie domownicy najczęsciej opuszczają dom.
Chciałabym zwrócić uwagę, ze kotłownia nie jest zbyt dużym pomieszczeniem. Gdy stanie tam piec z zasobnikiem na wodę i wstawimy małą umywalkę, to już będzie max.
Co jeszcze mogę powiedzieć, że wbrew pozorom, dom nie jest tani w budowie, bo trzeba wykonac dużo elementów żelbetowych, no ale o tym to uświadamia inwestora dopiero budowlaniec.
Co jeszcze nas zaskoczyło po wzniesieniu dachu, że jest on wysoki. Oczywiście to wynika z danych zawartych w projekcie, ale nie widać tego na prospekcie i rzutach budynku. Jeszcze jedna uwaga, na górze są dość duże skosy. Proponowano nam podniesienie ścianki kolankowej o 70 cm, ale dom zrobił się 200 m kw, więc zrezygnowaliśmy, poza tym z zewnątrz dużo stracił na wyglądzie. Wydłużenie dachu, też by nic nie zmieniło, wręcz przeciwnie, byłaby wielka czapa na krótkiej nóżce.
Schody na górę są dość wąskie (90 cm), można je powiększyć pprzesuwając ścianę od gabinetu i delikatnie mzmniejszając ten pokój. My niestety nie zdążyliśmy tego zrobić, bo dopiero po wylaniu stropu zobaczyliśmy jak wąskie będą schody

Ze zmian które wprowadziliśmy, to jeszcze powiększenie garazu na 2 auta (strych na tym zyskał bardzo 16 m kw powierzchi uzytkowej) i zmieniliśmy położenie trasau, mamy go z boku i z tytłu domu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To raczej niemozliwe, bo z każdego etapu jest ich dość sporo. Mogę przesłać kilka, ale na adres mailowy. icon_smile.gif




Witam,

Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna za przesłanie tych zdjęć!
icon_biggrin.gif mój adres mailowy:kkulikowska@poczta.onet.pl

najbardziej byłabym wdzięczna za zdjęcia z obecnego stanu prac.
na stronie internetowej jest podany kosztorys stanu surowego otwartego czy mogłabym spytać czy udało się wam w nim zmieścić?

ogólnie pytań mam mnóstwo, ale może nie wszystko naraz z niecierpliwością czekam na zdjęcia!!!

pozdrawiam bardzo serdecznie.
Link do komentarza
Cytat

Hej,

mam jeszcze pytanie odnośnie projektu nie było z nim żadnych problemów? chodzi mi o wyliczenia itp. Bo gdzieś czytałam negatywne wypowiedzi na temat projektów Archipelagu.
W Dobrochnie wszystko było ok?

pa.



Nie, z tego co pamiętam nie było problemów z wyliczeniami. zmiany projektu robilismy w archipelagu i architekt z którym współpracowaliśmy wszystko zrobił ok. Nie pamiętam tylko, czy zestawienie elementów więźby było w porządku, coś tam było poprawiane, ale być może z uwagi na nasze zmiany. Najlepiej bedzie, jak cieśla, który będzie robił dach sam wszystko policzy.
Ekipa budująca dom nie skarżyła się. icon_biggrin.gif
Aha, okno w kuchni jest zdecydowanie wyżej niż okna w salonie i gabinecie. Gdy będę na budowie to zmierzę i napiszę jaka jest różnica.
Link do komentarza
Hej,

to bardzo fajnie, że wszystko z projektem gra. A wcześniej pisałaś o dużej ilości elementów żelbetonowych mogłabyś coś więcej na ten temat napisać co to dokładnie było?
Mam jeszcze pytanie odnośnie tych filarów z tyłu domu gdzie jest okno jadalnie a u was okna w kuchni czy one są niezbędne? Wiesz coś na ten temat bo mi się one średnio podobają.

Pisałaś też, że zrezygnowaliście z tego wąskiego pokoju na górze rzeczywiście był taki mały? jak prześlesz zdjęcia wnętrza to zobaczę jak to wygląda u Was po zmianie bo sama też się zastanawiam czy tyle pokoi jest na potrzebnych?
Po przebudowie dachu powiększy sie pokój nad garażem na piętrze były by wtedy dwa pokoje hmm, może też zlikwidujemy ten pokój bo marzy mi sie garderoba no i miejsce na malutka pralnie bo w pomieszczeniu gospodarczym raczej będzie ciężko.
Mogę jeszcze spytać ile kosztowała was adaptacja projektu (wasze zmiany i wyrysowanie domu na działce)?

pozdrawiam
Kasia
Link do komentarza
Ja się specjalnie na tym nie znam, polegaliśmy na budowlańcu, ale właśnie słupy na zewnątrz S2 (zbędne, bo nie podtrzymują dachu, są tylko do ozdoby) i w środku domu (S1) są zbrojone betonowe. Ponadto lukarna wisi nad wejściem, więc u nas to jest chyba bunkier, bo najpierw kierownik budowy, póxniej inspektor nadzoru, każdy kazał dodac po kilka prętów. Nie wiem jak u Was, ale mu musieliśmy zrobić kilka podciągów icon_eek.gif na dole - to też betonowe elementy.
Z pokoju na górze zrezygnowalismy juz przy zmianach, tak, że nie moge nic o nim powiedzieć. Mi wystarczyło jak zobaczyłam, że jest to 7 m kw kiszki. z 3 okami połaciowymi ??!! W pomieszczeniu gospodarczym jest ciasno, gdyby weszła tam jeszcze pralka, to już chyba nie ma przejścia. Ja zrobiłam sobie pralnię nad garażem, podzileiliśmy to pomieszczenie na 2. W sumie na górze mamy 2 pokoje na pewno, a być może 3 jeśli strych zostanie pokojem, oprócz tego pralnia, garderoba i łazienka.
Adaptacja kosztowała nas 1600 zł (bez zmian), za zmiany zabuliliśmy dużo więcej, bo była koncepcja podniesienia ścianki kolankowej.
Link do komentarza
Hej,

to fajnie, że te słupki z tyłu są zbędne. Nie za bardzo rozumie o co chodzi z S2?
Wy schody będziecie mieć drewniane tak? Ja planuję betonowe z drewnianymi stopniami dzięki bardzo za wskazówkę odnośnie ich szerokości icon_smile.gif bo pomieszczenie gospodarcze planuję też pod schodami żeby wejście do niego było na wprost salonu (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi)
Dałaś mi sporo do myślenia z tym garażem dwustanowiskowym hmmm...
To jest straszne jak apetyt rośnie w miarę jedzenia najpierw planowaliśmy mały 80m domek bez garażu a teraz dom prawie 140m i być może garaż na 2 samochody (choć mamy tylko jeden hihi) ale w przyszłości będą musiały być dwa więc taki garaż by się przydał...
a koszty rosną pod niebiosa!!!
Link do komentarza
Cytat

Hej,

to fajnie, że te słupki z tyłu są zbędne. Nie za bardzo rozumie o co chodzi z S2?
Wy schody będziecie mieć drewniane tak? Ja planuję betonowe z drewnianymi stopniami dzięki bardzo za wskazówkę odnośnie ich szerokości icon_smile.gif bo pomieszczenie gospodarcze planuję też pod schodami żeby wejście do niego było na wprost salonu (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi)
Dałaś mi sporo do myślenia z tym garażem dwustanowiskowym hmmm...
To jest straszne jak apetyt rośnie w miarę jedzenia najpierw planowaliśmy mały 80m domek bez garażu a teraz dom prawie 140m i być może garaż na 2 samochody (choć mamy tylko jeden hihi) ale w przyszłości będą musiały być dwa więc taki garaż by się przydał...
a koszty rosną pod niebiosa!!!



S2, S1 to oznaczenia słupów w projekcie. icon_biggrin.gif. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chcesz powiększyć kotłownię i wejście do niej zrobić już pod schodami?? No to tez jest jakiś pomysł na dodatkowa powierzchnię gospodarczą. Jeśli zdecydujecie się na szersze schody, to trzeba przesunąć ścianę z gabinetu i pokoju z lukarną. przy takim manewrze słup (poftrzymujący więźbę)z pokoju z lukarną schowacie w ścianę, bo obecnie odstawje od niej na 10 cm.
Link do komentarza
hej,

jeśli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to planuje wejście zrobić prostopadle do drzwi łazienki a powierzchnię pod schodami zasłonić jakąś ścianką wtedy będzie trochę powierzchni na spiżarkę jakąś małą bo obecne rozłożenie kuchni i jadalni bardzo mi się podoba a zwłaszcza to okno w jadalni!

widziałam właśnie w waszym projekcie w tym pokoju z lukarną jakiś kwadracik i nie wiedziałam co to takiego a to słupek icon_biggrin.gif

A ile ma teraz wasza sypialnia po połączeniu tych dwóch pokoi chyba jest wielka i piękna tyle okien połaciowych ach...
i jeszcze pytanie odnośnie łazienki na górze jak z jej szerokością pamiętasz może?

pozdrawiam
Kasia
Link do komentarza
Cytat

hej,

jeśli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to planuje wejście zrobić prostopadle do drzwi łazienki a powierzchnię pod schodami zasłonić jakąś ścianką wtedy będzie trochę powierzchni na spiżarkę jakąś małą bo obecne rozłożenie kuchni i jadalni bardzo mi się podoba a zwłaszcza to okno w jadalni!

widziałam właśnie w waszym projekcie w tym pokoju z lukarną jakiś kwadracik i nie wiedziałam co to takiego a to słupek icon_biggrin.gif

A ile ma teraz wasza sypialnia po połączeniu tych dwóch pokoi chyba jest wielka i piękna tyle okien połaciowych ach...
i jeszcze pytanie odnośnie łazienki na górze jak z jej szerokością pamiętasz może?

pozdrawiam
Kasia



Cześć
Sypialnia ma 18 m kw liczonych przy wys. 190 cm. Jest duża !! Łazienka ma ok 2 m / 5 m.Oczywiście powierzchni, do której bedzie dostęp.
Link do komentarza
Cześć,

Wow!!! to sypialnia rzeczywiście ogromna icon_biggrin.gif rewelacja
Co do łazienki to również wydaje się spora. A jak pomysły na urządzanie już masz jakieś? Ja cały czas siedzę nad gazetami i w internecie i szukam inspiracji chociaż nawet nie ma jeszcze fundamentów icon_eek.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Cześć,

Wow!!! to sypialnia rzeczywiście ogromna icon_biggrin.gif rewelacja
Co do łazienki to również wydaje się spora. A jak pomysły na urządzanie już masz jakieś? Ja cały czas siedzę nad gazetami i w internecie i szukam inspiracji chociaż nawet nie ma jeszcze fundamentów icon_eek.gif

pozdrawiam



W zasadzei już mam pomysł na każde pomieszczenie, zresztą rzuty, które Tobie przesłałam są pewnym odzwierciedleniem tego jak użądzimy dom. Ja też siedziałam w gazetach dużo, póxniej mnie znudziły, bo okazało się, że powielają te same pomysły, ale coś tam zawsze odgapiłam. icon_lol.gif Ale ostateczna koncepcja wielu rzeczy jest całkiem inna od początkowej. icon_razz.gif
Link do komentarza
Hej,

przeważnie tak to jest niestety albo stety budowa domu trochę trwa więc można się z niektórymi pomysłami "przespać" i po jakimś czasie przechodzą niektóre, a tak coś by się zrobiło i trzeba by było z tym żyć patrzeć na to każdego dnia icon_wink.gif

mam nadzieję, że będziesz przesyłać zdjęcia wnętrz w trakcie urządzania?

A na kiedy planujecie przeprowadzkę tak mniej więcej icon_confused.gif:

To udanego wyjazdu i do usłyszenia jak wrócisz icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Kasia
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witaj czy mogłabyś mi przesłać zdjęcia z obecnego stanu domu i rzuty pomieszczeń po zmianie? Jak byś mogła przesłać zdjęcie w środku jadalni salonu i kuchni. Kurcze zaczynam dopiero budowe i się zastanawiam właśnie nad tymi zmianami. Z góry dzięki,
asiulka-b@wp.pl
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Witam,
Właśnie dołączyliśmy do grona budujących Dobrochnę. Do części z was napisaliśmy maila z prośbą o cenne rady, a tych nigdy za wiele.
Już na etapie projektu wprowadziliśmy kilka zmian, min podnieśliśmy dom, wstawiliśmy okno do łazienki na parterze, delikatnie został powiększony garaż i kotłownia.
W tej chwili stawiane są fundamenty.
Liczymy na Waszą pomoc,
Pozdrawiamy Aska i Krystian
wykrys@wp.pl
Link do komentarza
rowniez podnosilem budynek, w lazience na dole tez okno wstawilem, zastanawiam sie teraz na ile je podmurowac aby kabina prysznica nie przeszkadzala. Jak na zdjeciu widac wyjscie na taras bedzie od frontu. Z grilla zewnetrznego zrezygnowalem: taras i sciana budynku na okolo z czasem mogly byc uswinione od oleju i popiolu wiec najlepiej jak sie postawi wolnostojacy gdzies na uboczu. Teraz mam tylko problem z wykonczeniem okien w dachu, gdyz dachówka ma duza fale i tak jest przyciete niefortunnie ze odstrasza icon_smile.gif bede musial zdjecie zrobic moze ktos bedzie miał jakąs koncepcje jak to inaczej wykonczyc, generalnie nieciekawie ten dach wyglada, cos nierowno mi polozyli
Link do komentarza
Witam,
Chciałam bardzo podziękowac za odzew z Państwa strony. Na tym etapie budowy mamy jeszcze chwilę na przemyślenia i decyzje.
Wydaje mi się, ze w bardzo dobrym momencie poprosiliśmy o wsparcie:-)
Na razie widać tylko fundamenty, jak domek urośnie nie omieszkamy podesłac fotek.
Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam - jestem również zauroczony Dobrochną (byle żona się nie dowiedziała icon_wink.gif ) - zdjęć z realizacji jak na lekarstwo, kosztorysów tym bardziej wiarygodnych. Czy któryś z Państwa mógłby załączyć na tym forum zdjęcia lub wysłać mi kilka na email? czy budował ktoś z was nie w systemie gospodarczym ale tylko z jednym wykonawcą? jakie koszty wychodzą za ten dom mniej więcej?

Czytałem o uwagach dotyczących okna w łazience itd - zgadzam się z nimi w 100%. Jeżeli jeszcze jakieś uwagi do projektu macie proszę o nie również by nie uszły mi uwadze icon_wink.gif
Link do komentarza
mysle ze koszt to jakies 400 tys pod klucz u mnie wychodzi (tak z glowy strzelam), pierwotnie mialo byc o 100 mniej ale poprawki, poprawki, poprawki po poprzednich ekipach. Teraz do poprawy dach bo komin w koszu i zacieka. Takze taka uwaga jak ktos ma mozliwosc przesuniecia komina to polecam jak sie ma w okolicy samych dekarzy partaczy i nie wiedza jak porzadnie to zrobic. Wejde samemu chyba na ten posrany dach i sam to zrobie. Ale cena 30 zl za metr takze przelkne to jakos.
Teraz robia sie gladzie- oczywiscie poprawki, elektryka juz jest - jeszcze nie bylo odbioru ale widac ze porzadnie pociagniete kable, woda jest w trakcie ale tez bedzie porzadnie zrobiona + solary icon_smile.gif

Mysle ze ze szczegolow wplywajacych na cene mozna wymienic:
mury sa ytong 36cm dojdzie jeszcze ocieplenie z welny 10cm, dach ocieplony tez welna, deskowany , polozona papa i dachowki, wszedzie podlogowka z kominkiem Lechmana i wspomaganiem 5 solarami, okna plastikowe 5 komorowe z wbudowanymi roletami
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Witam wszystkich:) Mam pytanie dokładnie do uzytkownika o nicku:wujek. Zaczełam budowę dobrochny ale z porothermu 24cm, nie wiem ale mój budowlaniec kazał mi dokupić jeszcze 10 palet bo podobno nie wystarczyło a wczesniej juz miał 24 palety po 72sztuki porothrtmu, Projekt jest bez zadnych zmian moze delikatnych ale wpływających na ilość pustaków. Czy to możliwe że potrzebna jest tak duża ilość tych pustaków, w sumie wychodzi 2448szt. Proszę o poradęicon_smile.gif
Link do komentarza
Witam
Szczerze to nie pamietam ile palet mi wyszlo, najwczesniej to w weekend bede mial dostep do papierow aby sprawdzic ale wydaje mi sie, ze niczego nie musielismy domawiac. Ale mozecie sobie bez problemu przeliczyc ile jest zuzytych. Musi byc jakas informacja ile z jednej palety mozna ulozyc m2. a wtedy pomierzyc sciany i porownac.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam
piękne te wasze domki moi mili ja też buduje dobrochnę i oczywiście nie obyło się bez zmian w projekcie zaczynając od kominka z frontu, który został przeniesiony na ścianę między korytarzem a salonem co pozwoliło na wypośrodkowanie źródła ciepła i ogrzania otwartej przestrzeni domu z kominka wolno stojącego, dodatkowo pozwoliło to na zlikwidowanie komina w koszu jaskółki, no cóż w takich miejscach lubi przeciekać ( po jakimś czasie). Kolejna rzecz to drzwi do pokoju (gabinetu) wejście do niego z korytarza a nie wiatrołapu, kolejny krok to okno w łazience na dole oraz drzwi z kotłowni na zewnątrz z tyłu domu. jeśli chodzi o dach do niestety ale zmuszony byłem zlikwidować kosz nad garażem z tyłu domu to miejsce w którym miałbym śnieg do lipca icon_mrgreen.gif bo jest skierowane na północ.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



pozdrawiam wszystkich

Zapomniałem dopisać że ze względu na brak kominka z frontu postanowiłam zrobić coś żeby się wyróżniał więc zrobiliśmy balkon to chyba największa zmiana w dobrochnie a może to już nie dobrochna icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
co myślicie???

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witaj
Akurat balkon mi sie nie podoba, u rodziców sa 3 i do niczego nie byly wykorzystywane a pamietam, ze musialem jedynie te balustrady malowac w wakacje dlatego zadnych balkonów hehe
Fajnie, ze masz płaski teren przed samym budynkiem, ja niestety mam spadek i trzeba było zrobić schody a średnio mi sie to podoba, no trudno.
Widze, ze mniej tych okien w dachu masz niz w projekcie, nie jest ciemno ? Ja chwale sobie swietlik na klatce schodowej, jest widno na zabiegu i mysle , ze nie trzeba bedzie swiatła w ogole zapalać
Link do komentarza


Witam `wujek` nie mów nic, twoja dobrochna ze schodami wygląda super coś musi się dziać na froncie domu. Natomiast podoba mi się elewację, choć nie widać na tych zdjęciach dobrze, może mi coś podpowiesz a jak nie zastrzeżesz praw autorskich to może skorzystam icon_mrgreen.gif
Co do mojego balkonu to właśnie moje ulubione miejsce, to dlatego, że z niego widać pięknie tatry przy ładnej pogodzie i dużo czasu na nim z żoną spędzamy, chociaż jeszcze tam nie mieszkamy ( długa droga icon_confused.gif ) zobaczysz na efekt końcowy z barierką.
Natomiast jeśli chodzi o poddasze to też na początku się martwiłem, że będzie ciemno i nie chodziło o oszczędności w oknach, na poddaszu są trzy pomieszczenia nie licząc tego nad garażem, jest garderoba, duża łazienka a a to co pozostało jest otwartą przestrzenią i to chyba najlepszy pomysł bo dało to dużą i przestronną sypialnię a dwa okna dachowe oraz duże drzwi balkonowe doświetlają ją naprawdę dobrze.

podrzuć jakieś pomysły na wykończenia może ruszymy to forum z tymi dobrochnami, to naprawdę fajny projekt ale mało popularny.

pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
o witam, cos powiadomienie o nowej odpowiedzi w temacie nie zadziałalo.
Sluchaj, caly cokolik obłozony jest łupkiem, super to wyglada ale za duze fugi porobili w niektorych miescach bo chodzilo nam o jak najmniejsze przerwy. Ale juz sie opatrzylo i jest oki. Starczyla zdaje sie jedna paleta tych kamieni, nie pamietam jaki koszt ale kilka stowek, może 200? plus robocizna.
Schody i wneka drzwi oblozona jest plytkami kamienno podobnymi, jakies tam polskie, taras jest juz wyłozony, postaram sie wrzucic zdjęcie po weekendzie
och widok na Tatry...no to mnie połozyłes icon_smile.gif ja mam widok na krzaki a za nimi ledwno widoczna rzeke, raczej nie ma co ogladac wiec balkon zbędny
nad garazem to ja planuję mieć kanape, tv i lodoweczke plus konsola, zadnej garderoby hehehe ale czy moja polowka sie na to zgodzi to juz inna sprawa :-)
Sypialnię planuje zrobic w tym wielkim pokoju, obejmuje przestrzen nad kuchnia i salonem wiec sporo metrow i tam mam 5 okien w dachu, niestety nagrzewa sie od słonca "dość dobrze" to pomieszczenie icon_smile.gif
Lazienka jest powiekszona i zrobilo sie 21 metrow, szkoda ze taki wagon sie zrobil a i tak nie dalo sie wcisnac drugiej umywalki, z tego najbardziej jestem niezadowolony.
Link do komentarza
Witam wszystkich
Naprawdę trudno znaleźć chwile czasu żeby posiedzieć nad kompem, ludzie oszaleli tylko w tym tygodniu zamontowaliśmy 5 zestawów solarnych, więc od rana do wieczora gonitwa, ale może to i dobrze.
Ale wracając do tematu mam prośbę ktoś ma może umeblowaną kuchnię??? narysowałem coś takiego

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



a może ktoś mógłby wkleić jakieś fotki? bardzo proszę, chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Drugie pytanko; jaka wysokość wam wyszła po wylewkach do sufitu, i prośba do ( wujka ) czy mógłbyś wkleić fotki tych schodów? u siebie muszę zrobić dwa stopnie i chciałbym to zrobić z kamienia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
hej, niestety nie miałem okazji wpaść i porobić zdjęcia a teraz nie bardzo będę miał kiedy. Schody jedynie mam obłożone płytkami tymi co wneka drzwi - jesli chodzi o piony a posadzka w ciemniejszym kolorze (grafitowym).
W kuchni na razie mam plytkami wyłozone ściany i nic poza tym.
Ja też mam 5 solarów, przez zime zdały egzamin bo temp w zbiorniku nie spadła poniżej 5 stopni. A własnie był okres 2 tyg że nikt nie mógł podjechać aby napalić w kominku. Ale i tak jest plan aby piec domontować na miał. Jednak od palenia w kominku w domu czuć ten zapach 'kotłowni"
Link do komentarza
witam
napisałem że zamontowaliśmy (5 zestawów solarnych) na domach tak się składa że jestem hydraulikiem, a u siebie też zamontuje ale może nie aż 5 płyt to dla mnie za dużo, przy okazji zapytam jakiej firmy solki masz i jaki zasobnik ??

czyli w tej chwili zastój w domu co? kiedy planujesz coś dalej działać, ja zaczynam instalacje początkiem września potem wylewki idt. icon_confused.gif

pozostali uczestnicy tego tematu chyba nie mają czasu za wiele jednak bardo wszystkich proszę o fotki kuchni i wszystkiego co do tej pory udało się wam zrobić w waszych domkach.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Czesc
Kolektory to SUK 027 lub GAK 2.5, nie mam jak sprawdzic a baniak jest 1500/300
Rzeczywiście zastój, praca w innym miescie i kisze sie w bloku icon_smile.gif w tym roku jest plan zrobić obudowę kominka i dołożyć piec na miał i to by bylo wszystko z prac 'brudnych' icon_smile.gif zostanie wylozenie podlogi i schody ale to juz wsztsko bedzie w drewnie bo tam gdzie plytki miały byc juz sa polozone, ewentualnie przed kominkiem. Mam wszędzie podłogówkę i sie zastanawiamy jaka klepke przykleić, podobno są specjalne na ogrzewanie podlogowe.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...