Skocz do zawartości

OKNA DWUKOLOROWE


Recommended Posts

Zakupiłam jedno takie okno pvc do swojego domu, też z zewnątrz brązowe, a w środku białe. Kosztowało mnie 20% drożej w stosunku do okna obustronnie białego (taki przelicznik stosuje firma M&S). Jednocześnie było o 10% tańsze od okna dwustronnie brązowego, bo brąz w firmie M&S nie jest kolorem standardowym.
Link do komentarza
Takie rozwiązanie jest bardzo często stosowane (częściej niż okna dwustronnie brązowe). Jest to możliwe zarówno w drewnie jak i w PVC. W przypadku PVC należałoby zastanowić się nad stosowaniem ciemnych oklein w silnie nasłonecznionych elewacjach (rozszerzalność tworzywa pod wpływem temperatury).
Link do komentarza
Z doświadczeń budujących znajomych wiem, że sprawa z oknami ma się następująco: okna dwukolorowe (w tym przypadku na zewn. brązowe, w środku białe) nie są zbyt dobre. Ich "kolor" to okleina nałożona na białe okno. I niestety przy mocniejszym myciu okleina się ściera i zostają białe rysy. Aż strach pomyśleć co będzie po kilku latach użytkowania i mycia takich okien. Pod tym względem lepsze są okna jednokolorowe z dwóch stron, gdyż wówczas jest inna technika produkcji i nie ma takich przykrych niespodzianek.
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Ostatnie dwa miesiące poświęciłem na "odrabianie lekcji" z zakresu okien.
Zakupiłem okna z profilu dobrej firmy w podwójnym kolorze /ciemny orzech na zewnatrz a w środku białe/. Nie moge zgodzić się z poprzednim postem, z tego względu, iż większośc obecnie firm produkującyhc profile PCV ma w ofercie duży wybór kolorów. Jest to zazwyczaj zorganizowane w ten sposób, że np. w przypadku moich okien profil jest tzw. "barwiony w masie" czyli pod okleiną jest zabarwiony profil a nie biały. Więc nawet w przypadku przetarcia okleiny /a swoją drogą czy ktoś myje profile np. pumeksem?/ spod spodu pokaże się profil w kolorze zbliżonym do okleiny i nie dędzie widać uszkodzeń.
Dla dociekliwych przejście z barwionej masy do białej odbywa się w taki sposób, że wcale tego nie widac po otwarciu okna.
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
Link do komentarza
Widzę, że przedmówca chciał być dowcipny (mycie okien pumeksem icon_smile.gif, ale w tym sęk, że do mycia nie trzeba używać żadnych ostrych przedmiotów. Po kilkukrotnym przetarciu gąbką okleina była zdrapywana. Kwestia okien barwionych w masie jest zupełnie inna. To oczywiście zupełnie inny standard (różny również cenowo), ale napisałam to ku przestrodze, bo jak widać nie wszystkie okna "w kolorze" są sobie równe.
Link do komentarza
Miła agusg.
Musze przyznac że nie miałem dośiwadczeń w użytkowaniu z oknami oklejanymi na białym profilu. Co prawda sprzedawcy wszędzie zapewniają o trwałości takiego rozwiązania ale wiadomo o co im chodzi. Sprzedać i do widzenia. W razie reklamacji można tłumaczyć klientowi o nieodpowiednich środkach do czyszczenia itp. itd. Wiadomo że profil barwiony tak samo jak i okleinowany jest droższy /ok. 15-20 %/ lecz nie widziałem różnicy między ceną barwionego w masie a okleinowanego na białym profilu. Niby dodają producenci stolarki flamaster do zamalowania ew. zarysowań na białm podkładzie ale to lipa.
Nie wiem czy można na sznownym formum podać nazwę producenta profilu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...