Skocz do zawartości

LMB 25A / M&L Lipińscy


Aga i Piotr

Recommended Posts

Witamy Was Wszystkich w KLANIE icon_smile.gif
Dziś znależliśmy tę stronę i czytaliśmy kilka wypowiedzi na temat projektu LMB 25A z pracowni Lipińscy.My również przejżeliśmy mnóstwo projektów icon_eek.gif ,ale po chłodnych kalkulacjach i opiniach kilku znajomych,którzy już mieszkają w swoich nowych domach, zamierzamy wybrać ten ekonomiczny mały dom z dwuspadowym dachem. Oczywiście też mamy mnóstwo pytań i wątpliwości głownie dotyczących układu kuchni, pom.gospod. i wc.
Czy ktoś z klanowiczów już go zbudował i w nim mieszka? Czy w okolicach Bielska-Białej lub Podbeskidzia ew.Śląska?
Prosimy o odpowiedzi i zdjęcia z realizacji (jeżeli to możliwe). icon_lol.gif
Pozdrawiamy Aga i Piotr icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam! Przegladałem wielokrotnie katalog pracowni Lipińskich i zawsze z przyjemnością, bo mają pewien wyraźny styl.Szukaliśmy małego ale funkcjonalnego domku i LMB25a został przez nas wybrany. Ale po głębokiej analizie zrezygnowaliśmy z niego.Powody: "ślepa łazienka"bez okna przy słabej wentylacji (a w parterowych domach może z tym być różnie), kuchnia jakaś taka kiszkowata , ani to otwarta na salon, ani zamknięta, wykusz moze i ładny ale niewiele dający bo mało wysunięty a tylko komplikacje przy budowie i ocieplaniu, problemy z ustawieniem schodów na poddasze i zatrzymaniem uciekajacego ciepła z salonu, brak pomieszczenia gospodarczego czy podobnego na CO ( garaż nie może spełniać tych funkcji). Szukaliśmy projektu w innych pracowniach, ale po przewertowaniu kilkuset propozycji przez sentyment do charakteru domków Lipińskich popatrzyliśmy jeszcze raz do katalogu i przyszło oświecenie: chyba mamy!!!Nie sugerując się zamieszczonymi ilustracjami patrzyliśmy na ustawienie pomieszczeń, z zamieszczonego rzutu na stronie Pracowni Lipińscy pomierzylismy pokoje (jest tam taka opcja), jest możliwość łatwego zwiększenia powierzchni mieszkalej przez adaptacje strychu, zrobienia stalych schodów,kotłowni i graciarni, kuchnia ekstra otwarta ale można ją zagrodzić itd.Projekt już kupiony! Po analizie szczegółów utwierdziliśmy się w słuszności naszego wyboru! A teraz co wybraliśmy??? LMB 27!!! Będzie dodatkowe okno na ścianie bocznej między salonem a kuchnia, będą schody młynarskie z zabiegiem, będzie pokój na strychu czy warsztacik i ekstra leciutki strop drewniany zaizolowany akustycznie ( może z widocznymi belkami w salonie?...)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Przepraszam, ale poprzednio popełniłem pomyłke.Pisząc uwagi o lmb25a miałem na myśli lmb20a. Zresztą oba projekty sa bardzo podobne.Najważniejsze są założenia funkcjonalne- kazdy musi je sobie sam określic a potem szukać projektu. Ja tez kiedyś poważnie rozpatrywałem ten domek, ale zniechęciło mnie wydzielenie strefy nocnej mini korytarzykiem i łazienką między niewielkimi pokojami bez możliwości manewru ścianami. A co ze strychem? Schody składane? Szkoda takiej wspaniałej powierzchni- tutaj aż się prosi o schody stałe, tylko gdzie je ustawić aby przez otwór ciepło nam nie uciekało? Wielką zaletą tego projektu jest położenie kominka i pomieszczenia co . Ja od razu postawiłbym na instalację z płaszczem wodnym czyli kocioł gazowy + ciepła woda z kominka - wszystko do zbiornika i rozprowadzenie automatem do grzejników i instalacji z ciepłą wodą. Projekt zgrabny.
Link do komentarza
Witamy! Dziękujemy za zainteresowanie się naszym projektem (LMB 25a/Lipińscy). Cieszymy się,że ktoś nareszcie coś napisał i że też rozpatrywał zakup tego projektu... icon_smile.gif
My również uważamy, że szkoda trochę tak ładnej powierzchni na strychu, ale warto popatrzeć na projekt LMP 126 - jest to nasz domek w wersji z użytkowym poddaszem i ładniejszym tarasem. Zastanawiamy się, czy kupować LMB 25a i ew. w trakcie robót wykonać schody z salonu, okna dachowe i ten większy taras (oczywiście lekki strop podwieszany) czy od razu kupić ten LMP 126 z garażem i w trakcie budowy wykonać ile będziemy w stanie.
Nie wiemy co robić??? Pomózcie !!!!!
Jeżeli chodzi o nasze założenia, to będziemy tam mieszkać głównie w dwójkę, czasem w trójkę z dorosłym synem. Planujemy gościć rodzinkę, dlatego szukaliśmy małego dwupokojowego domku z obszernym salonem i jadalnią dla min. 6 osób. Ważne dla nas było rozdzielenie WC i łazienki, bo to lata przyzwyczajeń.
Będąc teraz na wczasach w hotelu szybko się przekonalismy jaki to dyskonfort.
Jeżeli chodzi o zmiany, o których myślimy to zamurowanie drzwi z wiatrołapu do kuchni-zostałoby tylko wejście z salonu. Wtedy można byłoby powiększyć to pom.gosp. i przedzielić go lekką ścianką, aby powstało oddzielne WC. Myślimy, że to dobry pomysł... Tak jeżeli chodzi o kominek to zgadzamy się z Tobą w 100%,że ma być z płaszczem wodnym. Ten Wasz domek (LMB 27) również niczego sobie!!!Ale pewnie szukaliście z większą ilością pokoi ze względu na dzieci, a my chcieliśmy mieć większy salon z wyjściem na ogród, no i osobną łazienkę i wc.Nie wiem czy macie garaż? Czy daleko od nas mieszkacie? Pozdrowionka dla Was i innych "klanowiczów". icon_wink.gif
Link do komentarza
Witem! Oj,ładny ten domek a proponowane zmiany są proste w realizacji. Jeżeli planujecie poddasze użytkowe to trzeba zwrócić uwagę na izolację akustyczną, a tutaj w lmb126 chyba jest strop drewniany, idealnie przenoszący wszelkie stuki i chroboty. Mieszkać będziecie w dwójkę- nie potrzeba poddasza użytkowego. Można tam zrobić jakiś awaryjny pokój i tyle. Resztę przeznaczyc na strych .Sprawa zamknięcia wejścia do kuchni od strony hallu- nie zawsze to ma sens, zależy od intensywności przewidywanego kursowania w kierunku wejścia, ale może poprawić funkcjonalność wejścia przez zabudowę garderoby czy schowków ubraniowych (podręcznych)...Mam jeszcze pewną propozycję- proszę zapoznać się z projektem "Moje miejsce"oznaczonym w muratorze jako M03. To był przez kilka miesięcy nasz NUMER JEDEN. Jest też wersja z garazem. Pozdrawiam. Prawdopodobnie mieszkamy niedaleko- my w Bielsku-B. a domek postawimy w Kozach!!!Z widokiem na Hrobaczą Łąkę i kamieniołom (Hrobacza przez "H" bo tak jest na wszystkich mapach)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Marku i inni Klanowicze!
Troszkę dlogo nie pisalem, ale trwały jeszcze ostatnie narady co do tego projektu i do ew. malych zmian. I stało się! Wczoraj zamówiliśmy projekt-właśnie ten! LMB 25A z Pracowni M&L Lipińscy (koszt 1400 PLN).
Cieszymy się jak dzieci!
Zmiany będą dotyczyły powiększenia łazienki kosztem małej komunikacji-drzwi do tych trzech pomieszczeń w częsci tzw. nocnej będą w ścianie 24cm z salonu i korytarzyka. Dodatkowo drzwi do kuchni znikną i powiększona zostanie przestrzeń pom.gosp. z odrębnym WC.
Planujemy też poszerzyć garaż, aby powstały jeszcze dwa małe pom.gospod. (rowery,sprzęty ogrodnicze itp). Czekamy teraz na projekt, a później na dalsze ustalenia z architektem.
Pozdrawiamy i trzymamy kciuki! ( też jesteśmy z B-B.) icon_wink.gif
Link do komentarza
Witaj Marku i inni Klanowicze icon_cool.gif
Marku, dziękuję za dwa posty, nie wiem dlaczego tego drugiego nie widać? Tak, schody na strych na razie postanowiliśmy zrobić te rozkładane. Dziś za to na naszej działce wytyczyliśmy z różdżkarzem miejsca na studnię icon_biggrin.gif
Jeżeli chodzi o tę płytkę to chyba to widzieliśmy, ale syn teraz ma tę płytę, jest niezła.Tak,że dziękujemy za oferowaną pomoc. Pozdrawiam wszystkich - Piotr .
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

DSC01446.jpg

icon_smile.gif Witam wszystkich, którzy nas ostatnio odwiedzili. Dziekuję!
W tym miesiącu mamy już odebrać z Urzędu zgodę na budowę i ruszamy z naszym LMB 25A. Budujemy tą wersję z garażem a nie wiatą. Nie wiem dlaczego zalogowano nas do Klanu LMB 25 icon_confused.gif:
No ale to nie takie ważne! Cały czas jeżdżąc po Polsce rozglądam się czy ktoś go jeszcze ma? Więc czy ktoś wie gdzie taki domek już stoi lub się buduje? Wiecie, że na żywo to troszkę inne wrażenia niż w projekcie.
My ruszamy ok. kwietnia-maja więc zapraszamy. Spróbuję zamieszczać jakieś zdjęcia z placu budowy icon_cool.gif
Pozdrawiamy ! Aga i Piotr icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam Państwa serdecznie icon_biggrin.gif
Gratuluję dobrego wyboru! My cały czas jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego naszego domku LMB 25A! Jeszcze nie mieszkamy (mamy tynki wewnętrzne, instalacje, okna, garaż zamknięty, prawie skończone poddasze-pomalowane bez paneli podlogowych) teraz przygotowujemy się do wylewek i skończenia CO.
Po wykonaniu płyty fundamentowej domek wydawał się nam nie duży, wręcz za mały! Ale wraz z wykonywaniem następnych etapów budowy (ściany,więźba,dach, stropy,ścianki działowe) domek urósł do olbrzymich rozmiarów!!!
I teraz jest to calkiem spory dom icon_biggrin.gif
Jeżeli chodzi o wysokość na poddaszu to jest to ok.3m, po ociepleniu i wylożeniu plytami kart-gips. i tak jest tam ok. 2,7-2,8m, więc moim zdaniem nic nie trzeba zmieniać. Z resztą budując lekki strop drewniany-podwieszany do więźby nie za bardzo ma Pan szansę podwyższyć ścianki kolankowe. No chyba, że wykona Pan zmianę na strop żelbetowy lub "terriwa", ale ten jest cieplejszy i podobno tańszy (nie liczyłem!). Jedno co teraz mogę Panu doradzić to spokojnie o jakieś 20-30cm może Pan obniżyć strop nad garażem, wmurowując belki i jętki w ścianę garażu. W ten sposób wyżej mozna zrobić "wieniec" i tam podnieść ścianki kolankowe, wtedy stryszek nad garażem zrobi się wyższy i większy, bo u mnie jest za nisko, a na dole za wysoko (nawet schodki wyciągane z włazu w stropie nie sięgają podłogi garażu). To będzie dla Pana dobra podpowiedź!!! Poza tym zapraszamy do nas na oględziny budowy na żywo icon_biggrin.gif
Prosił Pan jeszcze o zdjęcia, ale jakie? Pozdrawiam - Piotr.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie.
Ja z moim mężem również zdecydowaliśmy sie na ten projekt. Lada dzień dostaniemy pozwolenie na budowę. Mamy niestety małe komplikacje i chyba nie uda nam się w najbliższym czasie zacząć budowy, ale jak tylko zaczniemy postaram się załączyć jakieś fotki.
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
witam fanow lmb25a ja juz mam zrobione od dwoch dni wykop pod fundamenty jak dobrze pojdzie to w srode wylewamy lawy icon_smile.gif i powoli do przodu , a jesli chodzi o zdjecia domu to jesli posiadacie panstwo jeszcze jakies fotki to poprosil bym ne email jeli nie sprawi to klopotu , honu@wp.pl pozdrawiam caly klan LMB 25A
Link do komentarza
Witam Panie Grzegorzu!
Gratuluję prac ziemnych, proszę nie zapomnieć o przyłączu wody, które powinno iść pod ławami fundamentowymi, ja wykonałem to podwójnie (jedna rura do studni, druga ew. do sieci miejskiej).
Jeżeli chodzi o schody na poddasze to umieścilem je w salonie na najdłuższej ze ścian-po prawej stronie od wejścia do salonu, w miarę centralnie w budynku, bo tam na górze jest wtedy najwyżej. Otwór ma wymiary 140x140, a schody będą kręcone (takie zajmują najmniej powierzchni) o średnicy 130cm. W załączeniu fotka icon_biggrin.gif
Pozdrowienia dla Naszych Klanowiczów - Piotr.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam my tez bedziemy mieli studnie wiercona , z uksztaltowania terenu wyszlo nam tak ze pomieszczenia pod pokojami i przedpokojem beda podpiwniczone , i tam zrobimy kotlownie i pralnie tak doradzil nam kierownik , miedzy poczatkiem garazu a naroznikiem po prawej stronie jest 2,4 m roznicy tak wiec albo to zasypiemy albo zrobimy mala piwnice , na 99,9 bedzie piwnica z kotlownia ,a dach zgodnie z projektem czy krokwie troche rzadzej rozsrtawione ? pozd .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam po przerwie mam pytanie do AGI i PIOTRA odnosnie lmb25a a mianowicie czy po wylaniu wiencow nie mieliscie problemu z wiezba dachowa , chodzi mi o murlaty ,budowlancy twiardza ze jest blad konstrukcyjny beda musieli podmurowac z cegly bo cos podobno nie bedzie pasowac , jesli mozecie to prosze o odpowiedz pozd, grzegorz
Link do komentarza
Witam Panie Grzegorzu!
Nic nie musieliśmy z tym wieńcem kombinować, raczej wszystko było ok, bo inaczej moi wykonawcy też zgłaszliby ten problem. Osobiście chodziłem po zalanym wieńcu, z którego wystawały śruby-szpilki do montażu murłat, bo polewałem go wodą podczas dużych zeszłorocznych upałów. Nie zauważyłem żadnych uskoków itp. Następnie na papie przykręcono murłaty, a na nich już kolejno krokwie, zachowując kąt ok. 35' . Później ściany szczytowe i tak poszło do końca dachu.
Pozdrawiamy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
witam a jak zostaly polozone belki na rys w projekcie jest to numer 2.,6,,i jak sie nie myle to 5 , budowlancy twierdza zeby je zalozyc tak jak w projekcie to trzeba by bylo przecinac wience !!! tak ze musialem dokupic cegiel i domurowywali pod murlaty jeda warstwe nie mam pojecia czy oni cos zepsuli czy faktycznie cos jest nie tak , a jeszcze jedno pytanie czy podnosiliscie poddasze do gory o pare bloczkow , i czy posiadacie moze jakies zdjecia jeszcze z konstrukcji dachu , z gory dzieki za info pozd grzegorz
Link do komentarza
Witam Panie Grzegorzu icon_smile.gif
Jeżeli chodzi o te belki nr 2,5,6 i w garażu 42, to one leżały na wieńcu, mam to na zdjęciach. Nic nie trzeba przecinać! Przecież wieniec to bardzo ważny element konstrukcyjny, jest zazbrojony! Ponieważ mamy w naszych domach dach praktycznie dwuspadowy to murłaty 14/14 leżą tylko z przodu i z tyłu budynku, a boczne ściany wraz z wieńcem służą do położenia w/w belek. U mnie wykonawcy położyli je płasko, wysokość 14cm i grało to wtedy z murłatami i spokojnie kładli już jętki podłogowe.
Ponieważ ja zostałem przy stropie drewnianym, to raczej niemozliwe jest podniesienie ścianek kolankowych. Więc nie mam nic wyżej - jest zgodnie z projektem.
P o z d r a w i a m - Piotr icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
WITAM WSZYSTKICH.My jutro zalewamy wieniec a z dachem ruszymy dopiero okolo dziesiatego wrzesnia.Nanieslismy male zmiany w projekcie-przenieslismy okno w salonie na sasiednia sciane,mamy tez problem ze schodami nie wiemy czy dac krecone schody w salonie czy zakladkowe w korytarzu.mam pytanie jakie ogrzewanie zakladacie ja chcialem gazowe+kominek ale nie wiem czy podlacza nam gaz.POZDRAWIAM DANIEL
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam ponownie. Mam pytanie co do wielkości okien. Czy zostawiliście takie duże, jaki przewiduje projekt (206/146), czy dokonaliście zminy, a jeśli tak, to na jakie? Te z projektu jakieś takie olbrzymie mi się wydają icon_biggrin.gif
Pozdrawiam.


Witam serdecznie.
My też myślimy o mniejszych oknach, bo te rzeczywiście wydają się ogromne.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
icon_smile.gif Witam wszystkich Klanowiczów po dłuższej przerwie...

Jeżeli chodzi o okna, to my również dokonaliśmy zmian i zostały one zmiejszone na szerokość do 180cm, wysokość pozostała bez zmian. Lubimy duże okna w domach. Natomiast nasz wymiar pozwolił dostawiać meble, zabudowy i blaty kuchenne do ścian, ponieważ wewnątrz był to wymiar ok. 70 cm. W łaźience natomiast zmniejszyliśmy wysokość okna o 30 cm, szerokość bez zmian - co pozwoliło tam umieścić wanne i ścienną baterię wannową, poza tym jest bardziej intymnie i ciepło. A tak to wygląda teraz ( widok od strony ogrodu ). :

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam serdecznie fanów LMB 25a
W naszym domku dokonaliśmy kilka zmian
1- przedłużyliśmy garaż tzn. od strony tarasu jest równy ze ścianą budynku (da to trochę miejsca na sprzęt ogrodniczy typu kosiarka do trawy itp.)
2- zdecydowaliśmy się na strop gotowy Teriva
3- okna mniejsze niż w projekcie (150/170)-dlatego 170 wysokości ponieważ zamontowane będą rolety zewnętrzne razem z oknami, co spowodowało iż nadproża nad oknami zalewane będą razem ze stropem.
Chętnie podzielę się jeszcze jakimiś spostrzeżeniami - pozdrawiam i zamieszczam kilka fotek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, przymierzam się do budowy domu według tego projektu, mam pytanie czy ktoś z kujawsko - pomorskiego buduje lub wybudował taki domek? Chciałabym zobaczyć jak on wygląda w rzeczywistości, bardzo proszę o odpowiedź.


Witam serdecznie.
My jesteśmy z wielkopolski, także zostają chyba tylko zdjęcia.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam po małej przerwie.
Czy nikt nie jest w trakcie budowy tego domku?! Proszę o kontakt - na pewno jest wiele kwestii, którymi można się podzielić. My właśnie zakupiliśmy okna, wybór padł na Jezierskiego z potrójną szybą. A drua rzecz nad którą się zastanawiamy to rekuperator (myślimy o BRINK RENOVENT HR 300 (Medium) Z AUTOMATYCZNYM BYPASSEM).
Pozdrawiam i oczywiście jak okienka będą wstawione to wstawię parę fotek.
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ile wytrzyma dom z kontenerów?   Wobec rosnącego zainteresowania nietradycyjnymi formami mieszkalnictwa, domy z kontenerów cieszą się coraz większą popularnością. Ich unikalna estetyka, możliwość szybkiego montażu i stosunkowo niski koszt budowy przyciągają uwagę wielu osób poszukujących alternatywy dla tradycyjnego budownictwa. Jednak jedno z ważnych pytań, jakie nasuwają się przy rozważaniu tej formy mieszkania, dotyczy trwałości.  Kontenery z płyt warstwowych, które są powszechnie stosowane w budowie domów kontenerowych, znane są ze swojej wytrzymałości oraz zapewnienia komfortu termicznego. Są projektowane tak, aby wytrzymać trudy transportu i ekstremalne warunki atmosferyczne, co czyni je odpowiednimi do adaptacji na cele mieszkalne. Mimo to, podobnie jak każda konstrukcja, domy kontenerowe wymagają odpowiedniej konserwacji i po około 25-30 latach użytkowania mogą potrzebować renowacji.   Ile może stać kontener?   Ten aspekt jest szczególnie istotny w kontekście wykorzystania kontenerów w celach innych niż stałe mieszkanie. Zgodnie z przepisami, kontener jako tymczasowa konstrukcja nie może być trwale połączony z gruntem, a maksymalny czas jego użytkowania bez konieczności uzyskania pozwolenia wynosi 180 dni. To sprawia, że kontenery są idealnym rozwiązaniem jako tymczasowe zaplecze na placach budowy. W trakcie tworzenia zaplecza kontenerowego dla inwestycji budowlanych, na ogół nie wymaga się pozwolenia na postawienie kontenera na tym etapie. Jednak po upływie wspomnianych 180 dni, w przypadku dalszego użytkowania kontenera na danym terenie, niezbędne jest uzyskanie stosownego pozwolenia. To wymaganie prawne ma na celu zapewnienie, że tymczasowe konstrukcje są używane zgodnie z przeznaczeniem i nie stają się stałymi elementami krajobrazu bez odpowiedniej kontroli.   Kontenery mieszkalne całoroczne – czy to możliwe?    Czy w domu kontenerowym można mieszkać cały rok? W odpowiedzi na to pytanie, z pewnością można stwierdzić, że tak, mieszkanie w kontenerze przez cały rok jest możliwe i praktyczne. Elementem, który umożliwia komfortowe użytkowanie kontenera mieszkalnego przez wszystkie pory roku, jest płyta warstwowa, z której jest zbudowany. Dzięki swoim właściwościom, płyta warstwowa stanowi doskonałą izolację termiczną, co jest niezbędne, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz, zarówno latem, jak i zimą. Istnieje też możliwość zainstalowania dodatkowych udogodnień, takich jak klimatyzacja dla chłodzenia latem i odpowiednie systemy grzewcze na zimowe miesiące. Dzięki tym rozwiązaniom, kontenery mieszkalne mogą być używane jako całoroczne domy, zapewniając mieszkańcom komfort niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Nowoczesne domy z kontenerów – jakie mają udogodnienia?  Ewolucja domów kontenerowych od prostych, funkcjonalnych konstrukcji do pełnowartościowych, nowoczesnych domów mieszkalnych jest imponująca. Dziś, domy te nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale także mogą być wyposażone w szereg udogodnień, które podnoszą standard życia i komfort mieszkańców. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć możliwość zainstalowania w pełni funkcjonalnej toalety, systemu klimatyzacyjnego oraz efektywnych grzejników, które zapewniają optymalną temperaturę w każdych warunkach.    www.apexconstruction.pl
    • Czy kontener socjalny jest budynkiem?  Kontener socjalny to pojęcie, które często kojarzy się z prostotą, szybkością realizacji i przede wszystkim funkcją społeczną. Takie kontenery są dostarczane jako gotowe do użytku jednostki mieszkalne, mające za zadanie zaspokajać podstawowe potrzeby mieszkaniowe w sposób natychmiastowy. Pytanie, czy kontener socjalny może być uznany za budynek, otwiera dyskusję nie tylko na temat technicznych aspektów takich rozwiązań, ale również ich miejsca w prawie budowlanym, normach urbanistycznych oraz w percepcji społecznej. Baraki kontenery socjalne Wprowadzenie kontenerów socjalnych "pod klucz" na rynek mieszkaniowy stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przystępne cenowo i elastyczne rozwiązania mieszkaniowe. Ta forma zakwaterowania, choć czasem postrzegana jako rozwiązanie tymczasowe, może być również traktowana jako pełnoprawne miejsce zamieszkania, spełniające wszystkie funkcje domu. W tym kontekście, ważne jest zrozumienie, jak kontenery te są klasyfikowane z punktu widzenia prawnego i budowlanego, a także jakie wyzwania i możliwości niesie za sobą taka klasyfikacja.    Baraki kontenery socjalne, funkcjonujące jako tymczasowe lub długoterminowe rozwiązania mieszkaniowe, odgrywają ważną rolę w systemie wsparcia społecznego dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpiecznego, choć często minimalistycznego, schronienia dla osób bezdomnych, ofiar katastrof naturalnych, czy rodzin znajdujących się w kryzysie mieszkaniowym. Oprócz podstawowego schronienia, baraki te mogą oferować również ograniczone udogodnienia, takie jak dostęp do wody, elektryczności i podstawowych urządzeń kuchennych, co pozwala na odzyskanie poczucia normalności i niezależności. W zależności od potrzeb i możliwości lokalnych społeczności, kontenery socjalne mogą być również wykorzystywane jako przestrzenie edukacyjne, punkty doradcze lub centra integracji społecznej, wspierając tym samym nie tylko fizyczne, ale i psychologiczne potrzeby mieszkańców. Mimo swojej tymczasowości, baraki kontenery socjalne stanowią ważny element w strategiach radzenia sobie z problemami mieszkaniowymi, oferując elastyczne i stosunkowo szybkie rozwiązania w obliczu rosnących wyzwań społecznych. Uziemienie kontenera socjalnego Uziemienie kontenera socjalnego to ważny aspekt zapewniający bezpieczeństwo użytkowania takich jednostek mieszkaniowych, zwłaszcza w kontekście ochrony przed wyładowaniami elektrycznymi i zapewnienia stabilności elektrycznej instalacji wewnątrz. Proces uziemienia polega na stworzeniu bezpośredniego połączenia konstrukcji kontenera z ziemią, co umożliwia bezpieczne odprowadzenie potencjalnych przepięć elektrycznych bezpośrednio do gruntu, chroniąc tym samym mieszkańców przed porażeniem elektrycznym. Ponadto, prawidłowo wykonane uziemienie minimalizuje ryzyko uszkodzeń sprzętu elektrycznego spowodowanych przez niestabilne napięcie lub przepięcia. Realizacja tego procesu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technik instalacyjnych, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i przepisami budowlanymi. Uziemienie kontenerów socjalnych jest więc nie tylko wymogiem technicznym, ale również środkiem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników, stanowiąc nieodłączny element przygotowania tych tymczasowych przestrzeni mieszkalnych do użytku.   Klasyfikacja środków trwałych to proces grupowania aktywów trwałych lub majątku firmy według określonych kryteriów. W zależności od celu klasyfikacji, środki trwałe mogą być dzielone na różne kategorie.    Kontenery socjalne zakwalifikowane mogą być jako : Kioski, budki, baraki, domki kempingowe – niezwiązane trwale z gruntem, stawka amortyzacyjna 10%. Stawka amortyzacyjna dla takiego rodzaju kontenerów wynosi 10%.   Rodzaj ten obejmuje różne obiekty wolno stojące, niezwiązane trwale z gruntem, w tym kontenery socjalne. Jednak nie obejmuje on innych rodzajów budynków lub obiektów, które zostały wymienione jako wyłączenia, takie jak kioski handlowo-usługowe, budynki transformatorni, budynki portierni, baraki składane itp.  Kontener socjalny mieszkalny - czy sprawdzi się jako miejsce do życia?  Kontenery socjalne mieszkalne mogą stanowić tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia w określonych sytuacjach, ale ich przydatność i wygodę zależy od wielu czynników. Często są stosowane jako rozwiązanie tymczasowe w przypadku nagłych sytuacji, takich jak katastrofy naturalne lub dla pracowników na placach budowy. Mogą być odpowiednie jako krótkoterminowe schronienie, ale niekoniecznie nadają się na dłuższy okres.   Standardy życia w nich mogą być ograniczone w porównaniu do tradycyjnych mieszkań. Konieczne jest dostosowanie się do niewielkiej przestrzeni i podstawowych udogodnień. W zależności od dostosowania i wyposażenia, kontenery socjalne mogą mieć ograniczone udogodnienia, takie jak toaleta, prysznic, kuchnia, ogrzewanie, i klimatyzacja. Komfort użytkowania może być niższy niż w tradycyjnych mieszkaniach.   Zatem warto podkreślić, że kontenery socjalne mieszkalne mogą się sprawdzić jako tymczasowe lub prowizoryczne miejsce do życia, szczególnie w określonych sytuacjach, takich jak nagłe kryzysy lub prace na placach budowy. Jednakże, ich przydatność i komfort zależą od wielu czynników, takich jak cel użytkowania, standardy życia, wyposażenie, przepisy lokalne i koszty. Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu w takim obiekcie, warto dokładnie rozważyć wszystkie te aspekty i dostosować je do własnych potrzeb i okoliczności.   www.apexconstruction.pl
    • Czemu miałyby polecieć? Chwieją się? Jeśli nie, to skąd obawy?   A to, ze złapałeś je trytytkami to im nie zaszkodzi. Zresztą, jeśli się bardzo boisz, to przecież możesz je zamocować do ściany. Sposób obojętny.
    • Panowie te regały stoją na płaskim podłożu e garażu jeden obok drugiego ,na płasko ponieważ wylewka samopoziomujące poszła na to .Boję się aby nie poleciały na samochód ,zobaczyłem na dole i na górze trytytkami długimi .Nie poleca one na samochód ?
    • Ostatnio przeglądałem takie małe pompki do wody, na 12 V. Rozrzut cen od 18 PLN do 94 PLN. Ten sam model. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...