Skocz do zawartości

marekulpa

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

marekulpa's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Pompa kominka włącza się przy 40st.( tak sobie ustawiłem) ale przy różnych kominkach może być różnie( każdy moze ustawić tak aby nie następowało duże obnizenie temp. przy rozpoczeciu przetłaczania wody przez układ ) A drewna spalono 4 kubiki
 2. A ja mam i chwalę! Centralne ogrzewanie i ciepła woda z pieca gazowego. Automatyka pilnuje zadanych temperatur i jak jest za zimno to piec włączy sie i dobije ciepełkiem do wody. Jak mam ochotę na palenie w kominku to ciepło rozprowadza się poprzez pompę wodną z kominka nawet do najdalszych pomieszczeń.Oczywiscie, piec gazowy może sie włączyć ale tylko do dogrzania ciepłej wody użytkowej w zbiorniku 120litrowym. Gdy pompa kominka pracuje ( a włącza ją automatyka przy określonej temperaturze kominka) piec gazowy nie dobije ciepła do grzejników i podłogówki. Drewno składowane i suszone 2 lata, szybko ciepło się robi i jest czysto!A w każdym kominku powinno się palić gdy jest możliwość nadzorowania ognia. Nawet gdyby zabrakło prądu w trakcie palenia i pompa nie tłoczyła wody ogrzanej do instalacji grzewczej to sa zabezpieczenia przed nadmiernym wzrostem temperatury. Kominek z płaszczem wodnym pracuje w układzie otwartym a piec gazowy w układzie zamkniętym. I oba układy są z sobą spięte do współpracy za pomocą specjalnego płytowego wymiennika.Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym jest naprawdę ekonomiczne! Polecam!
 3. Serdeczne gratulacje!!! Jak spod igły! WZOROWO!
 4. Gratulacje dla bielszczan! Zmiany bardzo udane! Popieram i trzymam kciuki! Pracownia "Lipińscy" daje dużą swobodę przy przeróbkach i wyraża na nie zgodę. A co ze strychem? I wejściem na niego? Bo jeśli to bedzie tylko jeden dodatkowy schowek, to wystarczą schody składane. Ale mnie jest szkoda marnować takiego wspaniałego pomieszczenia...
 5. Witem! Oj,ładny ten domek a proponowane zmiany są proste w realizacji. Jeżeli planujecie poddasze użytkowe to trzeba zwrócić uwagę na izolację akustyczną, a tutaj w lmb126 chyba jest strop drewniany, idealnie przenoszący wszelkie stuki i chroboty. Mieszkać będziecie w dwójkę- nie potrzeba poddasza użytkowego. Można tam zrobić jakiś awaryjny pokój i tyle. Resztę przeznaczyc na strych .Sprawa zamknięcia wejścia do kuchni od strony hallu- nie zawsze to ma sens, zależy od intensywności przewidywanego kursowania w kierunku wejścia, ale może poprawić funkcjonalność wejścia przez zabudowę garderoby czy schowków ubraniowych (podręcznych)...Mam jeszcze pewną propozycję- proszę zapoznać się z projektem "Moje miejsce"oznaczonym w muratorze jako M03. To był przez kilka miesięcy nasz NUMER JEDEN. Jest też wersja z garazem. Pozdrawiam. Prawdopodobnie mieszkamy niedaleko- my w Bielsku-B. a domek postawimy w Kozach!!!Z widokiem na Hrobaczą Łąkę i kamieniołom (Hrobacza przez "H" bo tak jest na wszystkich mapach)
 6. Przepraszam, ale poprzednio popełniłem pomyłke.Pisząc uwagi o lmb25a miałem na myśli lmb20a. Zresztą oba projekty sa bardzo podobne.Najważniejsze są założenia funkcjonalne- kazdy musi je sobie sam określic a potem szukać projektu. Ja tez kiedyś poważnie rozpatrywałem ten domek, ale zniechęciło mnie wydzielenie strefy nocnej mini korytarzykiem i łazienką między niewielkimi pokojami bez możliwości manewru ścianami. A co ze strychem? Schody składane? Szkoda takiej wspaniałej powierzchni- tutaj aż się prosi o schody stałe, tylko gdzie je ustawić aby przez otwór ciepło nam nie uciekało? Wielką zaletą tego projektu jest położenie kominka i pomieszczenia co . Ja od razu postawiłbym na instalację z płaszczem wodnym czyli kocioł gazowy + ciepła woda z kominka - wszystko do zbiornika i rozprowadzenie automatem do grzejników i instalacji z ciepłą wodą. Projekt zgrabny.
 7. Witam! Przegladałem wielokrotnie katalog pracowni Lipińskich i zawsze z przyjemnością, bo mają pewien wyraźny styl.Szukaliśmy małego ale funkcjonalnego domku i LMB25a został przez nas wybrany. Ale po głębokiej analizie zrezygnowaliśmy z niego.Powody: "ślepa łazienka"bez okna przy słabej wentylacji (a w parterowych domach może z tym być różnie), kuchnia jakaś taka kiszkowata , ani to otwarta na salon, ani zamknięta, wykusz moze i ładny ale niewiele dający bo mało wysunięty a tylko komplikacje przy budowie i ocieplaniu, problemy z ustawieniem schodów na poddasze i zatrzymaniem uciekajacego ciepła z salonu, brak pomieszczenia gospodarczego czy podobnego na CO ( garaż nie może spełniać tych funkcji). Szukaliśmy projektu w innych pracowniach, ale po przewertowaniu kilkuset propozycji przez sentyment do charakteru domków Lipińskich popatrzyliśmy jeszcze raz do katalogu i przyszło oświecenie: chyba mamy!!!Nie sugerując się zamieszczonymi ilustracjami patrzyliśmy na ustawienie pomieszczeń, z zamieszczonego rzutu na stronie Pracowni Lipińscy pomierzylismy pokoje (jest tam taka opcja), jest możliwość łatwego zwiększenia powierzchni mieszkalej przez adaptacje strychu, zrobienia stalych schodów,kotłowni i graciarni, kuchnia ekstra otwarta ale można ją zagrodzić itd.Projekt już kupiony! Po analizie szczegółów utwierdziliśmy się w słuszności naszego wyboru! A teraz co wybraliśmy??? LMB 27!!! Będzie dodatkowe okno na ścianie bocznej między salonem a kuchnia, będą schody młynarskie z zabiegiem, będzie pokój na strychu czy warsztacik i ekstra leciutki strop drewniany zaizolowany akustycznie ( może z widocznymi belkami w salonie?...)
×
×
 • Utwórz nowe...