Skocz do zawartości

Historia edycji

aaaa

aaaa

kilka kwestii do sprostowania, fachowcu od rachunków

zapomniałeś dopisać, że policzyłeś do swojego konkretnego przypadku. W moim przypadku koszt przyłącza gazowego sprawiał, że PC wyszła taniej niż gaz....

SCOP=2,5 dla gruntówki, przy grzaniu podłogówki do 35C ?? u siebie szacuję SCOP na 3,5, szacuję, bo nie mam ciepłomierza (minimum 3,5, bo temperatura DZ pod koniec okresyu grzewczego nigdy nie spadła mi poniżej 1,8C!!!). Koszt inwestycji gruntówki też można znacznie zmniejszyć, trzeba tylko trochę się zaangażować...

kolejna kwestia - prąd 2,5 raza drożej???  W teorii - być może...średnia cena 1kwh z faktury dla mojego domu jest w przedziale 0,33-0,41. To cena średnia, wraz z wliczonymi wszystkimi opłatami.....80-85% zużycia prądu mam w taniej taryfie, gdzie 1kwh kosztuje mnie ~0,19zł.....

Jakby toto wszystko podliczyć, to trochę inaczej wyjdzie, prawda??

aaaa

aaaa

kilka kwestii do sprostowania, fachowcu od rachunków

zapomniałeś dopisać, że policzyłeś do swojego konkretnego przypadku. W moim przypadku koszt przyłącza gazowego sprawiał, że PC wyszła taniej niż gaz....

SCOP=2,5 dla gruntówki, przy grzaniu podłogówki do 35C ?? u siebie szacuję SCOP na 3,5, szacuję, bo nie mam ciepłomierza. Koszt inwestycji gruntówki też można znacznie zmniejszyć, trzeba tylko trochę się zaangażować...

kolejna kwestia - prąd 2,5 raza drożej???  W teorii - być może...średnia cena 1kwh z faktury dla mojego domu jest w przedziale 0,33-0,41. To cena średnia, wraz z wliczonymi wszystkimi opłatami.....80-85% zużycia prądu mam w taniej taryfie, gdzie 1kwh kosztuje mnie ~0,19zł.....

Jakby toto wszystko podliczyć, to trochę inaczej wyjdzie, prawda??

×
×
  • Utwórz nowe...