Skocz do zawartości

Płyta G-K na podłodze???


makacz

Recommended Posts

Znajomy doradził zeby nie robic wylewki zrobic tak:
-połozyc folie
-polozyc styropian, na niego płyte G-K (dla usztywnienia) no i potem np panele.
Pytanie mam takie: czy cos sie stanie z tą płytą z biegiem czasu?
Słyszałem o płytach farmacella ale o G-K na podłodze????
Co wy na to?
Link do komentarza
Witam
Ok zakładamy że nie myjesz podłogi, nic ci się nie rozleje i nie będzie żadnej innej "katastrofy" wodnej, to płyta K-G nie ma w sobie odpowiedniej wytrzymałości na obciążenia boczne, w związku z tym żadnego skakania, żadnych ciężkich przedmiotów, żadnych obciążenń punktowych (np regał lub wersalka na nóżce) jak będziesz siadał na krzesła to tak by nie wywołać siły dynamicznej, szpilki to też moą ci ugrzęznąć w podłodze, i każde inne większe obciązenie jakie sobie wymyślisz będzie dla twojej podłogi niebezpieczne.
pozdrawiam
Link do komentarza

Polecamy raport z numeru 06/05 Budujemy Dom na temat Systemu suchej zabudowy.
https://budujemydom.pl/strefa-magazynu/archiwum/6586-zamiast-szlichty

Fragment artykułu pt. "Zamiast szlichty" https://budujemydom.pl/strefa-magazynu/archiwum/6586-zamiast-szlichty
Suchy jastrych gipsowy - to ostatni wprowadzony na nasze budowy materiał podkładowy. Są to sklejone ze sobą dwie albo trzy warstwy płyt gipsowo-kartonowych, ewentualnie gipsowo -włóknowych. Do Produkcji używa się płyt grubości 8 mm (3 warstwy), 10 lub 12,5 mm (dwie warstwy). Dostępne są także wyroby zespolone z warstwą izolacji akustycznej lub termicznej ze styropianu grubości 2-6 cm, miękkiej płyty pilśniowej bądź wełny mineralnej grubości 1 cm.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Oczywiście, że płyty G_K nadają się na podłogę - zamiast wylewek - jak podała redakcja.
Nie wiem gdzie je chcesz kłaść, ale ja kilkakrotnie je stosowałem (w projekcie) przy adaptacji poddaszy na cele mieszklne gdzie ciężar jest ważny (wylewka betonowa jest dość ciężka) - bo wzmacnianie istniejących stropów to duży kłopot i koszt.
Pod płyty G-K stosowałem keramzyt jako podkład.
Jak wejdziesz na strony internetowe Nida Gips - to oni mają opracowany cały system z różnymi wariantami płyt i wszystkimi szczegółami.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
W blokach (stare budownictwo) podłogi były z drewnianych grubych desek leżących na drewnianych legarach. Na te deski przykręcałem płyty g-k i układałem teraktę. Zrobiłem w ten sposób kilka mieszkań, głównie korytarze i przedpokoje i do tej pory nie miałem żadnej reklamacji a minęło ok 5-8 lat.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Oczywiście, że płyty G_K nadają się na podłogę - zamiast wylewek - jak podała redakcja.
Nie wiem gdzie je chcesz kłaść, ale ja kilkakrotnie je stosowałem (w projekcie) przy adaptacji poddaszy na cele mieszklne gdzie ciężar jest ważny (wylewka betonowa jest dość ciężka) - bo wzmacnianie istniejących stropów to duży kłopot i koszt.
Pod płyty G-K stosowałem keramzyt jako podkład.
Jak wejdziesz na strony internetowe Nida Gips - to oni mają opracowany cały system z różnymi wariantami płyt i wszystkimi szczegółami.


"Knauff" ma taki system.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Naturalny wygląd Podkreśla strukturę drewna – słoje i naturalne usłojenie stają się bardziej widoczne i wyraziste. Matowe lub satynowe wykończenie – wygląda bardziej naturalnie niż połysk lakieru. Oddychająca powierzchnia Drewno zachowuje zdolność do oddychania, co pomaga w regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Mniejsze ryzyko wypaczeń przy zmianach temperatury i wilgotności. Łatwa konserwacja i naprawa Nie trzeba cyklinować całej podłogi przy uszkodzeniu – można punktowo odnowić fragment. Regularna konserwacja (np. środkiem do pielęgnacji olejowosków) wydłuża żywotność wykończenia. Przyjemność użytkowania Ciepłe i przyjemne w dotyku – idealne dla osób chodzących boso lub z małymi dziećmi. Mniej śliskie niż lakierowane podłogi. Ekologia i zdrowie Produkty olejowoskowe są często na bazie naturalnych olejów i wosków – bezpieczne dla zdrowia. Brak intensywnego zapachu chemii, przyjazne alergikom.   Osmo to jedna z najbardziej znanych marek oferujących wysokiej jakości olejowoski do podłóg drewnianych (i nie tylko). Produkty tej firmy są bardzo cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby samodzielnie wykańczające wnętrza.
    • Zgadza się, dlatego uważam że w skrajnych przypadkach, czyli pewnie dwie noce w roku lepiej dogrzać grzałką, niż przepłacać za większą pompę i martwić się o taktowanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Mam człowieka na miejscu. Będzie obserwował.
    • Dziś po południu test obciążeniowy z tego co mi tutaj alert pogodowy wysyła.  
    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...