Skocz do zawartości

Wyspa w kuchni


simon_wicz

Recommended Posts

Napisano
W moim projekcie też powoli rodzi się wyspa. Sama kuchnia jest dosyć mała - ma 10m2 ale jadalnia daje dodatkowe 16m2. W sumie jest 26m2 - i przy tej powierzchni na papierze wygląda to dosyć funkcjonalnie.
Wyspa ma być tylko blatem roboczym, cała reszta znajdzie się na przeciwległej ścianie.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Na wyspę w kuchni potrzeba sporo miejsca, aby taka wyspa była funkcjonalna powinna mieć 140 cm długości, 80 szerokości, po obu stronach po 100 cm na przejście. Można oczywiście postawić mniejszą wyspę, natomiast wyspa 140 z płytą grzewczą po obu stronach powinna mieć po 40 cm blatu na odstawienie naczyń, itp. Na wyspie najlepiej umieścić strefę gotowania, zlew wysunięty na pokój i mycie garnków to nie najlepszy pomysł icon_smile.gif Na wyspie można gotować z przyjaciółmi, rozmawiać z domownikami. Wyspa może też być ewentualnie dodatkowym blatem roboczym i miejscem na szafki i nie zawierać ani zlewu ani płyty grzewczej. Jeśli nie mieści się wyspa dobrym rozwiązaniem jest też półwysep dostawiony jednym bokiem do ściany.

Projektowanie wnętrz
http://gutdesign.iportfolio.pl/




Wyspy, półwyspy, barki >> http://kuchenne.net/index.php/W-centrum-kuchni << Gotowe projekty galeria
Napisano (edytowany)
Hmm, a czy taka wyspa jest w ogóle funkcjonalna? Przy dużej kuchni może i tak. Na pewno fajnie to wygląda, ale jak jest z wygodą poruszania się po takiej kuchni? Sprawdza się w codziennym życiu? moja kuch ni i tak jest chyba zbyt mała żeby coś takiego zrobić, ale pytam z ciekawości icon_smile.gif Edytowano przez BoBudowniczy (zobacz historię edycji)
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Wyspa w kuchni jest znakomitym rozwiązaniem, ale trzeba mieć po pierwsze dużą kuchnię, a po drugie odpowiednio zrobiona instalację, jeżeli chcielibyśmy na takiej wyspie mieć kuchenkę czy tez kran. Nie jest to oczywiście problem, ale wiąże się z większymi kosztami.
Napisano
Ciekawa jestem jak to wygląda. bardzo dobry pomysł tylko chyba nie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Czy dobór sprzętu agd musi być specjalny pod zabudowę czy mogą też być wolnostojące? Czy zależy to tylko i wyłącznie od tego jak będę miała zaprojektowaną wyspę?
Napisano
Cytat

Witam,
Mili Państwo ja z takim pytaniem.
Czy macie może tzw. wyspę w kuchni, to jest kuchenkę na środku( lub zlew)?
Jakie wymiary minimalne powinna mieć kuchnia by zrealizować taki pomysł, i sprawnie się w niej potem poruszać?
Co lepiej mieć na wyspie, kuchenkę czy zlewozmywak?
Pozdrawiam
Łukasz



Witam
Nie mam wyspy w kuchni, ale interesuje się tym tematem. Wyspa spełni swoją rolę w dużej kuchni, połączonej z jadalnią. Ale ja bym za bardzo nie eksponowała kuchenki czy zlewu na środku kuchni. Przy kuchence i zlewie zawsze jest najwięcej bałaganu. Lepiej zrobić wyspę z blatem. Albo jak już ktoś chce mieć kuchenkę na środku to lepiej ją zasłonić od strony jadalni tzw. barkiem i można to wykorzystać - można dostawić krzesełka barowe itd.
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...