Skocz do zawartości

Problem z sufitem podwieszanym


Gość

Recommended Posts

Napisano
Ostatni mój dylemat przed jakim staję to sufit podwieszany.
Czy sufit podwieszany na parterze ocieplić i jakiej grubości zastosować materiał izolacyjny, np. wełna mineralna?
Powstałą pustkę pomiędzy sufitami wentylować tak czy nie, no i jak np. podłączyć do komina wentylacyjnego?
Co firma to różne opinie i sposoby rozwiązania problemu. Przestrzeń nad sufitem będzie zamieszkana tzn. poddasze.
Napisano
Proponuję nie żałować wełny. Wygłuszy górę (i odwrotnie) i pomaga jak jest automatyka od ogrzewania: obniżanie temperatury na dole jak wszyscy śpią na górze itp.
Napisano
Sufitu podwieszanego pod stropem międzykondygnacyjnym nie trzeba ocieplać, gdyż po obu jego stronach występują zbliżone temperatury. Również efekt poprawienia akustyki przez ułożenie wełny mineralnej jest znikomy, gdyż izolacja taka nie tłumi najbardziej dokuczliwych dźwięków uderzeniowych (odgłosy kroków, upadek przedmiotów na podłogę). Przestrzeni pod sufitem podwieszanym nie trzeba też wentylować. Może natomiast pojawić się problem z wylotem kanału wentylacyjnego, jesli umieszczony został wysoko pod stroopem. W takim przypadku mozliwe są dwa rozwiązania - wykucie niżej nowego otworu wlotowego do kanału jeśli schodzi on w dół lub podłączenie kratki wentylacyjnej umieszczonej w suficie podwieszanym za pomocą rury elastycznej.
Napisano
Ja będę również robił sufit podwieszany ponieważ mam belki drewniane zamiast stropu murowanego. Czy Szanowna Redakcja mogłaby opisać w zwięzłych punktach jak najlepiej zrobić taki sufit, żeby go maksymalnie wygłuszyć i zrobić jak najlepiej?
Napisano
Proszę ściągnąć artykuł z archiwum internetowego miesiącznika. Numer 7-8/04 Budujemy Dom, artykuł pt. Płyty nad głową.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/106/

Poniżej fragment artykułu o którym mówimy:
"Profile główne mocuje się do stropu za pośrednictwem wieszaków o długości regulowanej, co umożliwia regulację wysokości podwieszenia – konieczną, aby można było wszystkie profile dokładnie zlicować, czyli aby ich powierzchnie leżały w tej samej płaszczyźnie. Ewentualne niewielkie jej odchylenia od poziomu, choć niepożądane, są mniej szkodliwe. Natomiast wszelkie niedokładności zlicowania spowodują pofalowanie powierzchni gotowego sufitu. Dlatego konstrukcji wieszaków warto poświęcić nieco uwagi. Najczęściej stosuje się dwa ich typy."

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...