Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Problem z sufitem podwieszanym

Recommended Posts

Gość
Ostatni mój dylemat przed jakim staję to sufit podwieszany.
Czy sufit podwieszany na parterze ocieplić i jakiej grubości zastosować materiał izolacyjny, np. wełna mineralna?
Powstałą pustkę pomiędzy sufitami wentylować tak czy nie, no i jak np. podłączyć do komina wentylacyjnego?
Co firma to różne opinie i sposoby rozwiązania problemu. Przestrzeń nad sufitem będzie zamieszkana tzn. poddasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Proponuję nie żałować wełny. Wygłuszy górę (i odwrotnie) i pomaga jak jest automatyka od ogrzewania: obniżanie temperatury na dole jak wszyscy śpią na górze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sufitu podwieszanego pod stropem międzykondygnacyjnym nie trzeba ocieplać, gdyż po obu jego stronach występują zbliżone temperatury. Również efekt poprawienia akustyki przez ułożenie wełny mineralnej jest znikomy, gdyż izolacja taka nie tłumi najbardziej dokuczliwych dźwięków uderzeniowych (odgłosy kroków, upadek przedmiotów na podłogę). Przestrzeni pod sufitem podwieszanym nie trzeba też wentylować. Może natomiast pojawić się problem z wylotem kanału wentylacyjnego, jesli umieszczony został wysoko pod stroopem. W takim przypadku mozliwe są dwa rozwiązania - wykucie niżej nowego otworu wlotowego do kanału jeśli schodzi on w dół lub podłączenie kratki wentylacyjnej umieszczonej w suficie podwieszanym za pomocą rury elastycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę również robił sufit podwieszany ponieważ mam belki drewniane zamiast stropu murowanego. Czy Szanowna Redakcja mogłaby opisać w zwięzłych punktach jak najlepiej zrobić taki sufit, żeby go maksymalnie wygłuszyć i zrobić jak najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę ściągnąć artykuł z archiwum internetowego miesiącznika. Numer 7-8/04 Budujemy Dom, artykuł pt. Płyty nad głową.
http://www.budujemydom.pl/bd/artykuly/106/

Poniżej fragment artykułu o którym mówimy:
"Profile główne mocuje się do stropu za pośrednictwem wieszaków o długości regulowanej, co umożliwia regulację wysokości podwieszenia – konieczną, aby można było wszystkie profile dokładnie zlicować, czyli aby ich powierzchnie leżały w tej samej płaszczyźnie. Ewentualne niewielkie jej odchylenia od poziomu, choć niepożądane, są mniej szkodliwe. Natomiast wszelkie niedokładności zlicowania spowodują pofalowanie powierzchni gotowego sufitu. Dlatego konstrukcji wieszaków warto poświęcić nieco uwagi. Najczęściej stosuje się dwa ich typy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość gargamel
   wziąłem sobie te rady do serca i dobrze wyszło! malowałem duluxem easycare wałkiem z długim włosiem, 2 warstwy, sprawnie bez dłuższych przerw i wyszło super, bez smug czy prześwitów
  • Sposobów na malowanie ścian może być tyle, ile osób, które się tego podejmują. Wszystko zależy od naszych chęci, głowy pełnej pomysłów oraz czasu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na pracę nad konkretnym pomieszczeniem.
   Pełna treść artykułu pod adresem:
   https://www.budujemydom.pl/sciany-wewnetrzne/25209-sposoby-na-malowanie-scian-wewnetrznych
  • To jakieś poplątanie z pomieszaniem + pomieszanie kompetencji. We wniosku o WZiZT nie pisze sie o takich "parametrach" - te parametry określa gmina przy decyzji o wydaniu WZiZT.   Wejdź na stronę gminy i pobierz wniosek o wydanie WZiZT - wypełnij go zgodnie ze wskazówkami, dołącz wymagane załączniki i złóż w gminie.   Jak gmina będzie miała "wątpliwości" - zwróci się do Ciebie o ich wyjaśnienie.   Jeśli coś nie będzie zgodne z "ładem architektonicznym gminy" - gmina poprosi o zmianę w Twoim wniosku.
  • Energooszczędność, bezpieczeństwo, ciekawy design i przystępna cena - to cechy produktów oferowanych w tym roku przez firmę Hörmann w specjalnej promocji. Ucieczce ciepła z garażu i domu zapobiegają dobrze izolowane termicznie bramy segmentowe oraz energooszczędne drzwi wejściowe.   W tegorocznej promocji firmy Hörmann są to zbudowane z pełnych segmentów o grubości 42 mm i wyposażone w wysokiej jakości uszczelki bramy RenoMatic i RenoMatic light oraz stalowe i aluminiowe drzwi wejściowe Thermo65 oraz ThermoSafe. Zarówno skrzydła, jak i aluminiowe ościeżnice tych drzwi posiadają przegrody termiczne. Dzięki temu Themo65 o grubości skrzydła 65 mm mają współczynnik przenikania ciepła UD na poziomie 0,87 W/(m2K), a ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm osiągają UD nawet około 0,8 W/(m2K).   Ponadto 6 promocyjnych wzorów drzwi Thermo65 standardowo oferowanych jest z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2, a wszystkie wzory drzwi ThermoSafe mają klasę przeciwwłamaniową RC 3.   Pełne bezpieczeństwo bram RenoMatic gwarantuje napęd ProMatic z systemem sterowania radiowego BiSecur i 128-bitowym kodowaniem sygnału.   Zaletą tej promocyjnej oferty jest też szeroka paleta atrakcyjnych wzorów. Ciekawą propozycją są naświetla boczne do drzwi Thermo65. Te o szerokości 400-550 mm można zamówić w klasie RC 2. Promocja potrwa do końca roku.   Zapraszamy do zapoznania się z ofertą promocyjną oraz prospektem drzwi zewnętrznych
    
  • Co pływa w tych rurkach, w sensie jakie medium grzewcze masz w instalacji?
 • Popularne tematy

×