Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Problem z sufitem podwieszanym

Recommended Posts

Gość
Ostatni mój dylemat przed jakim staję to sufit podwieszany.
Czy sufit podwieszany na parterze ocieplić i jakiej grubości zastosować materiał izolacyjny, np. wełna mineralna?
Powstałą pustkę pomiędzy sufitami wentylować tak czy nie, no i jak np. podłączyć do komina wentylacyjnego?
Co firma to różne opinie i sposoby rozwiązania problemu. Przestrzeń nad sufitem będzie zamieszkana tzn. poddasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Proponuję nie żałować wełny. Wygłuszy górę (i odwrotnie) i pomaga jak jest automatyka od ogrzewania: obniżanie temperatury na dole jak wszyscy śpią na górze itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sufitu podwieszanego pod stropem międzykondygnacyjnym nie trzeba ocieplać, gdyż po obu jego stronach występują zbliżone temperatury. Również efekt poprawienia akustyki przez ułożenie wełny mineralnej jest znikomy, gdyż izolacja taka nie tłumi najbardziej dokuczliwych dźwięków uderzeniowych (odgłosy kroków, upadek przedmiotów na podłogę). Przestrzeni pod sufitem podwieszanym nie trzeba też wentylować. Może natomiast pojawić się problem z wylotem kanału wentylacyjnego, jesli umieszczony został wysoko pod stroopem. W takim przypadku mozliwe są dwa rozwiązania - wykucie niżej nowego otworu wlotowego do kanału jeśli schodzi on w dół lub podłączenie kratki wentylacyjnej umieszczonej w suficie podwieszanym za pomocą rury elastycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę również robił sufit podwieszany ponieważ mam belki drewniane zamiast stropu murowanego. Czy Szanowna Redakcja mogłaby opisać w zwięzłych punktach jak najlepiej zrobić taki sufit, żeby go maksymalnie wygłuszyć i zrobić jak najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę ściągnąć artykuł z archiwum internetowego miesiącznika. Numer 7-8/04 Budujemy Dom, artykuł pt. Płyty nad głową.
http://www.budujemydom.pl/bd/artykuly/106/

Poniżej fragment artykułu o którym mówimy:
"Profile główne mocuje się do stropu za pośrednictwem wieszaków o długości regulowanej, co umożliwia regulację wysokości podwieszenia – konieczną, aby można było wszystkie profile dokładnie zlicować, czyli aby ich powierzchnie leżały w tej samej płaszczyźnie. Ewentualne niewielkie jej odchylenia od poziomu, choć niepożądane, są mniej szkodliwe. Natomiast wszelkie niedokładności zlicowania spowodują pofalowanie powierzchni gotowego sufitu. Dlatego konstrukcji wieszaków warto poświęcić nieco uwagi. Najczęściej stosuje się dwa ich typy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To samo już słyszałem. Niby mam się cieszyć, ale zupełnie nie jestem zadowolony. Powiedz mi jak pozbyć się tego mchu!  
  • masz czyste powietrze i wysoką wilgotność. Toksycznie nie jest.
  • Swoją drogą, zakładając temat na forum ekspertów OKNOPLAST liczyłem, że któryś z nich zabierze on głos w tej sprawie. W końcu to autoryzowany montażysta popełnił powyższe prace. Zresztą - jak pamiętam - mówił że takie zalecenia były na ostatnich (w 2017r.) szkoleniach. Chętnie przeczytam rady jak z ich punktu widzenia można byłoby ratować ten "montaż".  
  • Witam wszystkich serdecznie!

   Przymierzam się do remontu poddasza samodzielnie, z małą pomocą znajomych lub ewentualnym wynajęciem jakiegoś specjalisty. Korzystając z pomocy fachowców mam kilka pytań. Poddasze ma powierzchnie 10x11m patrząc po linii domu. Nie mam aktualnych planów architektonicznych, ponieważ dom jest budowany w latach 60 i niestety gdzieś przepadły. Dom jest nieocieplony z zewnątrz, dach kopertowy. Jest to dom z piwnicą, parterem mieszkalnym i poddaszem. Cały czas użytkowany. Z tego co wiem budowany jest z cegły z pustką termiczną oraz są wymienione okna na 3 warstwowe PVC na dole. Temperatura w zimie jest okej, więc nie śpieszy się póki co z ocieplaniem całego domu z zewnątrz ( to też później jest w planach ). Wiadomo, że ciepło przez ściany ucieka, ale myślę, że na poddaszu nie będzie to tak odczuwalne gdy się je ociepli z góry i dołu. 

   1. Chcę zacząć od ocieplenia dachu wełną szklaną. Szerokość między krokwiami to około 80 cm, a wysokość krokwi to 14. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dać 10 cm wełny między krokwie ( + szczelina wentylacyjna ) i 20 cm na górę? 
   2. Niektóre krokwie są popękane. Co w takim wypadku? Wzmocnić je? W załącznikach dodam zdjęcie, o których mowa. 
   3. Co zrobić ze ścianami, na których są okna? Zamurować czy wstawić trochę wyżej okna poziome? Murowanie wiąże się z utratą światła, którego i tak będzie mało na poddaszu. Myślałem o oknach kolankowych ale to wiąże się z rozcinaniem dachu i dodatkowymi kosztami. Nie wiem czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze później na ocieplenie domu z zewnątrz. Jak myślicie? Co doradzicie? 
   4. Warto zrobić oddzielne ogrzewanie na górze? Na dole w domu jest zwykły piec węglowy. Na górze chciałem zrobić oddzielnie ogrzewanie gazowe z racji wygody. Trzeba byłoby wybrać albo zrobić nowe ogrzewanie na cały dom albo tylko oddzielne gazowe na górę. 
   5. Na załączonym zdjęciu daje kilka największych uwag.
   - CZERWONE - Pęknięcia na krokwiach. Co z tym zrobić?
   - NIEBIESKIE - łączenia murłaty w tym miejscu są dość liche na moje oko. Zostawić to? Są to dwie deski połączone ze sobą metalowymi łączeniami. Nie wiem na ile jest to wytrzymałe. 
   - ŻÓŁTE - nierówności w deskowaniu. Przeszkadza to w czymś? Dach nie przecieka ale zastanawiam się czy później nie będzie to stanowić problemu. Nie chcę wywalić pieniędzy w błoto. 


   Ps. Jeszcze odnośnie okien to jeśli zrobię tam podłogę bez podniesienia okien to będą one na wysokości stóp, czyli totalny bezsens. Teraz decyzja czy zamurować czy podnieść okna lub ewentualnie wstawić okna kolankowe z wycinaniem dachu. 


   Pytania mogą wydawać się banalne, ale szczerze mówiąc nie mam za bardzo doświadczenia w takich sprawach, więc wole łopatologicznie zapytać fachowców 
  • Mnie weszła faza, a Tobie jak na razie weszło jedynie zero! Bidny jesteś i nie ogarniasz niczego, jak już zresztą wspomniałeś, dlatego współczuję Ci i żegnam! Bądź zdrów w swoim mało cywilizowanym świecie, tam pewnie będziesz jakimś idolem, kto to wie czym się zajmujecie? Pa, pa!
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×