Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dokładnie o to mi chodzi. Żeby unikać papierów jakichkolwiek
    • Więc sporo papierologii odpadnie i użerania się z urzędasami .
    • Dzięki za konkretne odpowiedzi w sumie taki plan mam w głowie że nie chce kupić kompletnej rudery. Na pewno też nie chce drewnianego. Najważniejsze żeby mury i fundamenty były w porządku.  Resztę jakoś się ogarne. Powoli do przodu   Nie chcę też jakoś gruntownie go przerabiać. Wystarczą mi 3 pokoje, kuchnia łazienka i trochę ogródka.  Więc takiego domu będę szukał. Przeglądam aktualnie 3 strony z nieruchomościami kryteria mam ustawione do 160 tys i rok budowy nie starszy niż 50 lat. No i cegła lub pustak obowiązkowo. No to ceny zaczynają się tak od 100 tys zł. Po zdjęciach nie wyglądają na rudery tylko po prostu na stare domy w którym mieszkały straszę osoby.   
    • Zależy od miejsca i domu, jego stanu, wnętrzA. Jeśli szukasz dom do wyburzenia - to szukaj rudery. Jesli do remontu, rozbudowy - to szukaj właśnie taki, który w w dużej części zaadoptujesz - a nie wyburzał wnętrza. Formalności przy wyburzaniu czy generalnym remonvie ze zmianami konstrukcyjnymi bedziesz mial takie same, jak przy nowym domu - o ile nie większe. a więc: 1. Najpierw znajdź odpowiednie miejsce i dom (lokalizacja, sąsiedztwo, wielkość dzialki i domu, rozplanowanie domu). To najważniejsze!!!! 2. Przy pomocy fachowca oceń stan techniczny budynku i możliwość adaptacji czy rozbudowy. To drugie pod kątem ważności!!! 3. Przy pomocy tegoż samego fachowca oceń koszty. 4. Ewentualnie podziel się z nami wnioskami - a my postaramy się coś sensownego odpisać 
    • Lepiej budowac tak jak chcesz niz remontowac tak jak juz masz budynek postawiony.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...