Skocz do zawartości

wersalka czy narożnik


Recommended Posts

Podpowiedzcie mi co warto wybrac do dużego pokoju wersalke czy narożnik jakie są wady narożnika a jakie kanapy i zalety. Ma narazie sluzyc do siedzenia a w przyszlości ma słuzyć do spania w 2 osoby caly czas.
Nie wiem czy dobrze mysle ale narożnik to tylko jest funkcja spania czyli na dluzej niebardzo wygodny bo glownie z gabki spanie?

Dzieki za ospowiedz i pozdrawiam
Link do komentarza
do spania najwygodniejsza byłaby chyba duża sofa rozkładana "do przodu"- jest zdecydowanie wygodniejsza od wersalki, i szersza. My z mężem zanim kupiliśmy meble do sypialni mieliśmy właśnie sofę i była wygodna- ale my mieliśmy dwuosobową, szerokości 140 cm - i polecałabym szerszą taka opisywaną jako trzyosobowa. 140 cm to trochę za mało żeby wygodnie wyspały się dwie osoby. Narożniki bywają bardzo duze po rozłożeniu - to niewątpliwa zaleta- ale czy wygodne trudno mi powiedziec bo nie mam naroznika. Natomiast usiądzie na nich więcej osób i mogą zastapic cały wypoczynek sofę plus fotele.
Link do komentarza
Cześć my z mężem przez 5 lat spaliśmy na sofie rozkładanej do przodu i na początku było wygodnie, póki się nie wyleżała, wcześniej spaliśmy na wersalce było jako tako gorzej niż na sofie, teraz mamy łóżko z porządnymi materacami i dopiero na tym się śpi. Jeśli chodzi o narożnik to do salonu jest super też taki sobie sprawie, a jeśli chodzi o spanie na nim to 2 lata temu spaliśmy na takim na wczasach i było wygodnie i przestronnie, ale to był taki narożnik ze sprężynami więc chyba dlatego.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Myślę podobnie - narożnik najlepszy do siedzenia, zwłaszcza gdy często wpadają do ciebie goście i to w liczbie większej niż 2 osoby. Wygodnie się siedzi, ale śpi? Dużo miejsca, ale więcej rozkładania, no i nasz mebel reprezentacyjny, salonowy szybciej się zużywa.
Jeśli do spania to jestem za wersalką.
Link do komentarza
A ja powiem tak icon_smile.gif mam i narożnik i sofe. Narożnik jest bardzo wygodny. Firmy Wam nie podam bo był robiony w małej firmie na zamówienie, ponieważ ściana (od rogu do drzwi) była o 20 cm za krótka, żeby zmieścił się narożnik o standardowych wymiarach. Inne bardziej znane firmy nie chciały bawić się w jego skracanie. Jest bardzo! wygodny icon_smile.gif i nie jak niektórzy mówią na jakichś gąbkach, ale na bonelach, z pojemnikiem na pościel a część do rozkladania jest wysuwana. W dzień służy do siedzenia, w nocy do spania icon_smile.gif jest bardzo wygodny i praktyczny. Służy mi juz kilka lat i przez wiele jeszcze posłuży. Mimo codziennego użytkowania nie widać na nim śladów zniszczenia icon_smile.gif Dodam, że ma kolor ciemno-pomaranczowy (coś takiego rudawego) z beżowymi wykonczeniami, na poczatku nie bylam do tego przekonana, ale teraz moge powiedzieć, że zdecydowanie polecam meble jednokolorowe. Nie opatrzą i znudzą nam się tak szybko icon_smile.gif
Oprocz niego w pokoju gościnnym posiadam sofę 3-osobową wysuwana do przodu + 2 fotele (model Genua,z dużej firmy, której nazwy nie pamiętam teraz). Sofa jest rzadko używana do spania, ale bardzo wygodna. Zgodze sie z "kropeczka_ns", 2-ka to troche za mało, 3-ka jest zdecywowanie wygodniejsza do spania, również do siedzenia - zawsze to o jedno miejsce wiecej gdy przyjda goscie. Moja jest skórzana i ma groszkowy kolor, teraz zdecywowała bym się na coś ciemniejszego.
Wersalka... była przez wiele lat, do siedzenia dobra, do spania zdecydowanie już nie.

Polecam narożniki i sofy 3-ki. Zależnie od tego kto ile ma miejsca i jak chce urządzić pokój.
Dodam może jeszcze, ze trzeba wciac pod uwagę, ze w wypadku jakiegos przemeblowania naroznikowi jest bardzo trudno znaleźć inne miejsce w którym moglby stac. Z sofą juz nie ma takich problemow.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...