Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To wygląda jak jakiś ptk z a aktu prawnego i z ostrożności zostało umieszczone. I niekoniecznie musi oznaczać coś złego czy też kosztownego. Ale 1 pkt oznacza ze twoja działka nie leży na terenie szkód górniczych, terenach zalewowych (żadna jej część nie jest wyłączona z użytkowania jako zlewisko) oraz zagrożonych osuwiskami.    Natomiast w 2 punkcie jest zagrożenie zagrożenie ruchami masowymi, wymagać będzie badania geotechnicznego gruntu i dobrania fundamentu  , nawiasem mówiąc warto czasem takie badanie przeprowadzić aby nie zaliczyć potem wpadki przy wykopach jak sie nam zacznie fundament zawalać. http://geoportal.pgi.gov.pl/css/powiaty/ekspert/ekspert_osuwiska.pdf   Mam nadzieje ze koledzy inżynierowie szybko rozwieją twoje wątpliwości.
    • Gość Zbyszek
      Witam czy kierownik budowy za odbiór domu pobiera dodatkowe honorarium za wypisanie dokumentów do odbioru ?
    • Gość Łukasz
      Tu macie w przybliżeniu podane ile potrzeba materiałów, jeśli ktoś liczy na krasnoludki i inne stworzenia że mu wykonają pracę. Lepiej niech zleci to firmie która zrobi wszystko od podstaw. Ale trzeba się liczyć Z tym, że koszt wzrośnie nawet o 100 % zależy od regionu.
    • Witajcie, rozważam zakup działki budowlanej. Zajrzałam do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i niestety nabrałam wątpliwości. Dwa zapisy mam wrażenie, że się wykluczają (?) i zastanawiam się czy warto w to inwestować. Czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć? A oto te zapisy:   - nie ustala się granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych   - ze względu na położenie na obszarze zagrożonym potencjalnymi ruchami masowymi, w przypadku posadowienia obiektów budowlanych ustala się nakaz uwzględnienia przepisów odrębnych z zakresu prawa budowlanego oraz prawa geologicznego i górniczego
    • Stawiamy słupy pod płatwie     https://youtu.be/f4ivkI9tnVM  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...