Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Zmiana pokrycia dachowego względem projektu

Recommended Posts

Gość
Czy mogę zmienić pokrycie dachowe na inne niż zostało zapisane w projekcie. Jeśli tak, to na jakich warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Też zmieniłem pokrycie dachu względem projektu z blachodachówki na dachówkę betonową, ale skonsultowałem to z projektantem i zrobiłem dodatkowo deskowanie dachu, którego nie było w projekcie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Większość projektów typowych zawiera klauzulę, która pozwala na dokonywanie zmian pokrycia pod warunkiem, że zastosowane zostaną materiały o parametrach technicznych
i użytkowych nie gorszych niż zapisane w projekcie. Jeżeli projekt nie posiada takiej klauzuli, przed zmianą pokrycia należy się zwrócić do autora projektu z zapytaniem, czy taka zmiana jest dopuszczalna. Również w tym przypadku zdecydowana większość autorów projektów akceptuje proponowane zmiany, pod warunkiem zastosowania materiałów o nie gorszych parametrach.
Zmiany rodzaju pokrycia najlepiej dokonać podczas dostosowywania projektu typowego do warunków lokalnych i uzyskania pozwolenia na budowę. Na tym etapie nie powinna mieć Pani problemu z zamianą zapisanego w projekcie pokrycia gontem papowym czy blachą na pokrycie z dachówek - projektant dokonujący adaptacji projektu może bowiem dokonać również odpowiednich zmian w konstrukcji budynku.

Mariusz Piszczka
RuppCeramika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam pododobne pytanie, tylko odnośnie pokrycia dachu na kilkunastoletnim budynku. Jakie są warunki wymiany takiego pokrycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szanowny Panie Max chcąc wymienić istniejące, stare pokrycie dachowe, musimy najpierw określić zakres prac, jaki ma być wykonany na dachu. Jeżeli konstrukcja dachu jest w dobrym stanie i planujemy wykonać tylko wymianę pokrycia bez zmian w konstrukcji dachu, wówczas wystarczy pisemne zgłoszenie w urzędzie. Jeżeli w ciągu 30 dni od zgłoszenia nie ma przeciwwskazań ze strony urzędu, możemy rozpocząć prace.
Jeżeli jednak stan techniczny elementów więźby budzi wątpliwości, należy zwrócić się do konstruktora z uprawnieniami budowlanymi, aby przygotował projekt remontu więźby. Po złożeniu projektu w urzędzie uzyskamy pozwolenie na przeprowadzenie prac remontowych z wymianą pokrycia dachowego.
Należy podkreślić, że w większości przypadków wymiana starych pokryć z dachówek na produkowane obecnie, nowoczesne pokrycia dachówkowe, jest wykonywana według pierwszego schematu, czyli na podstawie zgłoszenia - pod warunkiem, że stan więźby nie budzi zastrzeżeń. Jest to głównie związane z tym, że obecne dachówki cementowe
i ceramiczne to w większości dachówki zakładkowe, które są znacznie lżejsze od starych typów dachówek.

Krzysztof Kalita
Braas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...