Skocz do zawartości

kosztorys poddasza uzytkowego od podstaw


Recommended Posts

To wszystko jest troche chore...Mam zamiar wybudowac poddasze o powierzchni 100m2 trzeba zrobic wszystko od podstaw nawet z wylaniem podlogi dachem itp mam tylko konstrukcje drewniana dachu.czytalam rozne fora i przykladowe kosztorysy.Chcialabym zacytowac pytanie : 'ile moze kosztowac ocieplenie i zagospodarowanie poddasza o pow.ok 60m2, tz: zrobienie sufitu+ ocieplenie, 2 pokoje, garderoba, kibelek, na podloge panele, ściany k/g z wełna mineralna, kaloryfery, wymenienie osmiu malych okien. czy 40,000 starczy?????" ktos odpisal : Witam.Ja ocieplałem 184m2 całkowity koszt z robocizną(na gotowo z malowaniem) wyniósł mnie 76zł za 1m2 (link do tematu : https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=1698 ) czyli liczac 76zl mimo ze ktos nizej napisal ze jemu wyszlo 68zl czyli liczmy ze mi wyjdzie za 100m2 90,000 + koszt dachu ktory rowniez opisany byl na forum ( https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=1385 ) dokladnie chodzi mi o wypowiedz Ja za 240m2 dachu mam wycenę 33 tys do 44 tys. dach prosty 2-u spadowy 4 okna dachowe. Cena obejmuje robocizne i materiały. dachówka ceramiczna, mambrana tyvek (tak sie chyba psze), rynny plastik.Czyli 90+44= 134tys za gotowy wyremontowane poddasze o powierzchni 100m2.Moje pytanie jest takie :
skoro wybudowanie poddasza kosztuje 134tys i jest gotowe do wniesienia mebli to czemu za dom o tej samej powierzchni zaplacilmy 2 razy tyle???co jest takiego drogiego w wybudowaniu domu od podstaw fundamenty???Moze dla kogos kto sie na tym zna wyda sie smieszne ale chcialabym zeby ktos mi to wytlumaczyl jak prostemu czlowiekowi.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
witam . nie sądzę że ktoś odważy się zaadoptować poddasze za 1340zł za mkw. Wiem z doświadczenia że ceny te zaczynają się od 2000 zł + i to w stanie deweloperskim. zależne jest to jeszcze od ekipy np. pan stasiek z 2 synami wezmą o 40 procent mniej niż firma która musi utrzymać się na rynku i płacić podatki. ogólnie poddasze jest tańsze o jakiej 15-25 % niż zwykła kondygnacja - nie oszukujmy się że 100% W każdym razie polecam swoje usługi Grzegorz 509905643 icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...