Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe - decyzja i...co dalej


madej

Recommended Posts

Witam

Zakupiliśmy z żoną mały segmencik i rozmyślając o ogrzewaniu pomyśleliśmy, że warto zainwestować w wodne ogrzewanie podłogowe na parterze w "salonie". Oczywiście wpadliśmy na ten pomysł w momencie jak nie ma możliwości dokonywać zmian w projekcie nieruchomości, tak więc będziemy musieli zrealizować nasza zachciankę całkowicie we własnym zakresie.
I tu pojawia się pytanie: jak do tego tematu podejść?
Ogrzewanie podłogowe miałoby być jedynie uzupełnieniem ogrzewania grzejnikowego. Na zasadzie - likwidujemy jeden z grzejników i w jego miejsce podłączamy instalacje podłogową. Ale czy to jest możliwe tak ot po prostu? Czy nie wymaga to jakiś dodatkowych prac, nakładów itp? Jak się ma do tego piec (gazowy) - na co w tym kontekście zwrócić uwagę?
Sporo artykułów na temat podłogówki przeczytałem, ale szczerze powiem, że nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. A oczywiście jest ich znacznie więcej niż wymieniłem. Więc szykam jakiś podpowiedzi ludzi z "doświadczeniem".
No i oczywiście interesuje mnie info dotyczące ceny...ale to już pewnie zależy od konkretnego przypadku.

Z góry dzięki za ewentualne informację

Pozdrawiam
Madej
Link do komentarza
Możesz oczywiście podłączyć podłogówkę zamiast grzejnika ,z tym że musisz zastosować zawór RTL na powrocie żeby mogła się odpowietrzyć i wyregulować temperaturę ,można również pociągnąć podłogówkę z powrotu grzejnika (stary sposób),musisz poza tym pamiętać że jedna pętla najlepiej żeby nie przekroczyła 70 metrów długości ,przy czym orientacyjnie ,na metr kwadratowy trzeba około 5m rurki
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...