Skocz do zawartości

Czy zamienić zawór z regulatorem?


Gość

Recommended Posts

Przy układaniu glazury przeoczyłem mocno wystającą głowicę zaworu regulacyjnego od grzejnika i teraz będę ją miał w łazience przy samych drzwiach. Wpadłem na pomysł, aby założyć zawór z regulatorem na powrocie a zawór powrotny na wejściu. Czy są jakieś przeciwwskazania?
Link do komentarza
Zamiana położenia zaworu z głowicą termoregulacyjną na powrocie, a zaworu powrotnego na wejściu może doprowadzić do nieprawidłowej pracy zaworu termostatycznego (zazwyczaj przy podłodze jest niższa temperatura, a także znacznie niższa temperatura wody powrotnej). Wyjściem z tej sytuacji może być przestawienie (przekręcenie) zaworu z głowicą termoregulacyjną o kąt 90o w górę lub w dół. Wprawdzie takie położenie też nie jest idealne, ale znacznie lepsze niż zamiana zaworów miejscami, gdyż w przypadku konieczności odpowietrzenia kaloryfera dużo łatwiej przeprowadzić tę czynność, gdy zawór regulacyjny znajduje się na wejściu.
Link do komentarza
Prawidłowo zawory zwykłe montujemy na "wlocie" , żeby był łatwiejszy dostęp bo my tym kręcimy, natomiast zawory termostatyczne powinny być na dole na "wylocie" tam gdzie jest zmienna temperatura. Termozawór na wejściu na górze grzejnika niczym nie różni się w działaniu od zaworu zwykłego.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Prawidłowo zawory zwykłe montujemy na "wlocie" , żeby był łatwiejszy dostęp bo my tym kręcimy, natomiast zawory termostatyczne powinny być na dole na "wylocie" tam gdzie jest zmienna  temperatura. Termozawór na wejściu na górze grzejnika niczym nie różni się w działaniu od zaworu zwykłego.



Czy się Pan nie pomylił?
Link do komentarza
Proszę wyjaśnić, dlaczego grzejniki mają zawory termostatyczne na wejściu, a na dole (wyjściu) zawór odcinający umożliwiający tylko zdjęcie grzejnika. Kręcimy chyba głowicami termostatycznymi, które montuje się na wejściu do grzejnika.
Chyba, że mówimy o innych zaworach?
Link do komentarza
Gdyby umiał TB znał inne wytłumaczenie niz głupota to by pewnie opisał. Dla mnie jest to oczywiste i np, w Danii inaczej montowanych termostatów jak na dole przy wylocie nie widziałem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
T.Brzęczkowski i Wentylek do waszych pustych łbów nie pasują żadne zawory gdziekolwiek by je nie zamontować a tak wogóle to coś na ten temat słyszeliście tylko nie macie pojęcia z czym to zjeść i piszecie bzdury udając wielkich FACHURÓW a po sposobie rozumowania podejrzewam że Brzęczek i Wentyl to ta sama para gaci. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Nie pierwszy raz TB udaje wszechwiedzacego. Przeciez Pan TB nie montuej CO bo sam mówi i chwali sie hasłem CO nie!!.
Panie TB prosze byc konsekwentny w tym co Pan pisze i nie wypowiadać się z dziedziny , którą Pan potępia.
Link do komentarza

Fakt, tak izoluję i wentyluję, że centralne jest nieekonomiczne, ale dziłanie termostatu ze względu na miejsce jego ulokowania niczym nie odbiega w ogrzewaniu elektrycznym, pompy ciepła czy ogrzewaniu podłogowym. Zawsze należy go umieścić w tam gdzie ma szanse mierzyć temperaturę pokojową, inaczej będzie jak zwykły zawór.

Link do komentarza
Po co sie spierać bez sensu najlepiej wejśc na stronę producentów automatyki do ogrzewania np. danfoss lub herz sa do wyboru różne typy regulatorów w zależności od zamontowania grzejników.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
    • Witajcie Postanowiłem sam wyremontować pokój w bloku z lat 90 z betonowej płyty. Proszę o  porady (zdjęcie ściany jak i sufitu w załączniku). Dodam, że jestem budowlanym laikiem i wszelkie roboty będę wykonywał po raz pierwszy, więc zależy mi na najłatwiejszych rozwiązaniach.   W jaki sposób przygotować ściany do malowania? Czy gładź Knauf fill and finish to dobre rozwiązanie? Myślałem o sposobie nakładania wałkiem. W jaki sposób przygotować jedną ze ścian (chropowaty beton) na naklejenie tapety (Rodzaj : Tapeta Flizelinowa)? Wystarczy zagruntować czy też warto wyszpachlowac?   Dodam, że wcześniej na ścianach była właśnie tapeta przez dekady    Jeśli chodzi o sufit (delikatne załamania) czym polecacie wyrównać?    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...