Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Remont a niepełnosprawność

Recommended Posts

Gość
Jestem niepełnosprawny z I grupą inwalidzką. Z tego, co wiem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie może zrefundować remont mieszkania. Jakie dokumenty muszę przedstawić i na jakie materiały mogę dostać pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak naprawdę w uzyskaniu „środków na likwidację barier architektonicznych” może Panu pomóc Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Rodzaj wsparcia zależy od rodzaju niepełnosprawności. Bariery wynikające z potrzeby poruszania się na wózku inwalidzkim będą różniły się od przeszkód, z którymi muszą się borykać osoby niewidome, czy z upośledzeniem umysłowym. Na przykład ludzie z dysfunkcją ruchu będą mogli uzyskać refundację na budowę pochylni, likwidację poziomu podłóg lub wymianę okien na okna z nisko osadzonymi klamkami.
W celu uzyskania dofinansowania należy wypełnić wniosek, który może Pan uzyskać w najbliższym oddziale PFRON. Dodatkowo należy przygotować orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o dochodach Pana i osób wspólnie mieszkających, (jeżeli takie są) oraz dokument mówiący o rodzaju własności mieszkania (własność, umowa najmu).
Wnioski są zbierane i rozpatrywane przez cały rok a realizowane w kolejnym roku kalendarzowym.
Więcej szczegółów uzyska Pan na stronie internetowej PFRON www.pfron.org.pl (są tam adresy i telefony do oddziałów Funduszu w całej Polsce)

Pozdrawiam
Marcin[/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×