Skocz do zawartości

Wymiennikownia kompaktowa


Jacucha

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mój temat nie dotyczy bezpośrednio domów jednorodzinnych ale kto wie ??
Mieszka w bloku, który jest wspólnotą mieszkaniową. W chwili obecnej woda dla CO i CWU jest dostarczana przez MPEC ( Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej) za pośrednictwem wymiennikowi należącej do firmy MPEC. Wspólnota mieszkaniowa, w której mieszkam chce zakupić wymiennikowne kompaktową twierdzi, że w ten sposób obniżymy koszty dostarczania wody, dla CO i CWU, jednocześnie z jakieś grupy "C2" możemy zejść do grupy "B1", chyba chodzi o dostarczanie wody przez MPEC. Proszę o wyjaśnienie czy zarząd wspólnoty się nie myli i jaki jest koszt takiej wymiennikowni dla bloku gdzie znajduje się 12 mieszkań i kubaturze około 650m2 i bloku 28 mieszkań o kubaturze 1700 m2. Ponadto według zarządu wspólnoty zamontowanie wymiennikowni zlikwiduje tz " wodę techniczna" powstająca na ciepłej wodzie, czyli różnicę wskazań wodomierza głównego a sumy wskazań wodomierzy domowych. Woda techniczna sięga około 30 %. Proszę o wyjaśnienie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wiesz. Znam forumowiczów, bywających na zlotach od 17 lat. Mam ich numery telefonów i jeśli ktoś nie bywa na forum, mogę zadzwonić lub napisać w tej sprawie. I zrobiłam to Ty bywasz na forum. Uznałam, że skoro bywasz, to .... po prostu wiesz, bo wątek jest na forum przecież     Skoro tak uważasz     Jasne stało się dla mnie w tym momencie, że podpuścił Cię zwyczajnie Albo odwrotnie. Albo wzajemnie      To chciałam usłyszeć. I nie podjąłeś tej decyzji w dniu ogłoszenia zlotu, ale dużo wcześniej. Kiedy okazało się w innym wątku, że nie zgadzamy się w wielu kwestiach i mnie zwyczajnie nie lubisz Jest to więc sprawa osobista, a nie forumowa Na sympatie i antypatie w stosunku do mojej osoby nie mam niestety wpływu. Ale czy to jest wystarczający powód, żeby psuć innym forumowiczom zabawę, jak próbował zrobić to Gaweł, a teraz Ty?
    • To nie kłam bezczelnie, że ze wszystkimi się kontaktowałaś. Zaraz może jeszcze wypłynie kilka osób:)  Znam Piotra i dlatego będą kontynuował tą pogrążającą ciebie (moim zdaniem) dyskusje. Może właśnie dlatego usunęłaś te wpisy żeby nagle się nie okazało, że on ma racje lub dużo osób się z nim zgadza a nie z tobą.   A co do zlotu w innym miejscu. Napewno bym nie pojechał właśnie ze względu na ciebie. 
    • Ale to masz na myśli uszczelkę miedzy przepustem a ścianą? Tu nie będę dawal uszczelki tylko beton z jakimiś włóknami lub masę PCC. Czyli przepust wmurowany w ścianę. Uszczelka będzie w przepuście miedzy PE40 a przepustem 50mm. Tu nie będzie betonu, jedynie pianka wewnątrz przepustu, zakończone albo gumową redukcją (tudzież redukcja PCV z uszczelką) albo bentonitem lub jednym i drugim. Jak dobiera się grubość tego sznura bentonitowego? Tyle ile jest luzu miedzy PE40 a rurą 50mm czyli 5mm czy więcej?
    • Przecież napisałam, że usuwałam posty. Nie mogę usunąć konta Dlaczego usunęłam te wpisy? Bo po usunięciu wpisów Gawla , były poniekąd ich kontynuacją. Miałam nadzieję, że uda się zgasić tę żenującą dyskusję w zarodku. Niestety się nie udało, bo w zastępstwie Gawła postanowiłeś ją kontynuować. Niestety.   Powiedz tak szczerze. Przyjechałbyś na zlot, gdyby był w innym miejscu?     A dałeś mi swój numer telefonu albo namiar na messenger? Nie dałeś. A, zapomniałam. Mogłam jeszcze wysłać gołębia
    • Wszyscy więdzą,że to ty wiec napisz mi pisemne uzasadnienie usuwania moich poszczególnych postów.  Nie wiesz jak zacząć? Podpowiem. "Posty nie były zgodne z moją osobistą wersją wydarzeń oraz z moim zdaniem na ten temat itd, itd.." cos tam jeszcze dopiszesz. Czekam.   Guzik prawda. Do mnie nie pisałaś ani nie dzwoniłaś a przecież byłem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...