Skocz do zawartości

Planeta 2 / Dobre Domy


Amelia

Recommended Posts

Napisano
Podoba mi się wiele projektów, zwłaszcza z tej pracowni; zachwycały mnie fantazyjne dachy i nietuzinkowe bryły domów, ale życie zweryfikowało moje wymagania- duży dach, to duze koszty i wiele mostków termicznych, atrakcyjna bryła to wskazówka dla złodzieja, że moze warto to zajrzeć...Wybór, choć jeszcze nie ostateczny padł na Planetę 2: ma spory wiatrołapacz, spiżarkę, nieduże holle, wygodne schody, pokój dla babci na dole i łazienkę z prysznicem, za garażem pomieszczenie na sprzęt sportowy i ogrodniczy, na górze garderobę, pralnio-suszarnię, dwuspadowy prosty dach, zadaszenie nad wejściemi częściowo nad tarasem. Ew. planuję wejście z garażu do kotlowni, którego brak, likwidację balkonu i lukarn na rzecz okien połaciowych tym bardziej że wejście będzie od południa, a balkon wychodził by na północ, w zwiazku z czym trzeba by podnieść trochę ścianki kolankowe na poddaszu. Zastanawiam się czy kuchnia ma być oddzielona /zapachy/, czy połączona z salonem /większa przestrzeń/.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Witaj,

Sprytna ta Planeta icon_wink.gif faktycznie oprócz pokoi jest też sporo miejsca na różne schowki, garderoby czy suszarnie, o ile oczywiście przy 133 m2 można mówić o sporym miejscu.
Choć ja chyba wolałbym w miejscu pokoju 1/6 kuchnie a w miejscu kuchni 1/4 Gabinet, rano wpada więcej słońca przy śniadaniu icon_wink.gif
Podobne rozwiązania ma HB Studio (np. Oliwka, Małgosia) czy Lipińscy (np. LMP 104b)
Szkoda tylko że nikt nie chce się pochwilić że już buduje Planete .....

pozdrawiam

Piotrek
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Witaj,

Sprytna ta Planeta icon_wink.gif faktycznie oprócz pokoi jest też sporo miejsca na różne schowki, garderoby czy suszarnie, o ile oczywiście przy 133 m2 można mówić o sporym miejscu.
Choć ja chyba wolałbym w miejscu pokoju 1/6 kuchnie a w miejscu kuchni 1/4 Gabinet, rano wpada więcej słońca przy śniadaniu icon_wink.gif
Podobne rozwiązania ma HB Studio (np. Oliwka, Małgosia) czy Lipińscy (np. LMP 104b)
Szkoda tylko że nikt nie chce się pochwalić że już buduje Planete .....

pozdrawiam

Piotrek



Projekty które wymieniłeś nie mają pomieszczenia gospodarczego, a z tego co czytam inni przerabiają projekty żeby takowe uzyskać - niezbędne zwłaszcza dla majsterkowiczów i posiadaczy ogrodu, tu jest obszerne bez przeróbek. A dlaczego chcesz przenieść kuchnię i biegać z talerzami przez cały holl? Poza tym dobrze jest widzieć z kuchni wejście. W moim przypadku pokoik z tyłu będzie przeznaczony dla babci, dlatego też musi być łazienka z prysznicem na dole. Wiem że domek nie jest zbyt urodziwy ale wydaje mi się że będzie wygodny i praktyczny- tylko konieczne są drzwi z garażu do domu przez " kotłownię".
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Buduję dom wg tego projektu. Szczerze mówiąc nie rezygnował bym na Twoim miejscu z lukarn. Dają jednak trochę więcej miejsca wewnątrz pomieszczeń. Poza tym dają troche uroku budynkowi. Mogę podeslać fotki. Możesz też poszukać czegoś na ten temat na forum muratora.
Napisano
Cytat

Buduję dom wg tego projektu. Szczerze mówiąc nie rezygnował bym na Twoim miejscu z lukarn. Dają jednak trochę więcej miejsca wewnątrz pomieszczeń. Poza tym dają troche uroku budynkowi. Mogę podeslać fotki. Możesz też poszukać czegoś na ten temat na forum muratora.


Zdradź tajemnicę gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? Fotki bardzo chętnie obejrzę. Który wariant wybrałes i co zmieniłeś? Jednak lukarny zostawię, tylko nie będzie balkonu, który u mnie wychodziłby na tył od północy, za to mam parę pomysłów na drobne zmiany wewnątrz.
Napisano
Cytat

Zdradź tajemnicę gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? Fotki bardzo chętnie obejrzę. Który wariant wybrałes i co zmieniłeś? Jednak lukarny zostawię, tylko nie będzie balkonu, który u mnie wychodziłby na tył od północy, za to mam parę pomysłów na drobne zmiany wewnątrz.



Dom jest na etapie wykańczania. Dom buduję kolo Bydgoszczy. Wariant: Planeta 1 - odbicie lustrzane. Niewiele zmieniałem.Zrobiłem przejscie z garażu do pomieszczenia gospodarczego. Kotlownię przeniosłem za garaż. Oddzieliłem kuchnię od salonu ścianką z szerokim przejściem. Wstawiłe dodatkowe okna na poddaszu. Poszerzyłem przejście na taras. fotki mogę podesłać tylko nie wiem jak. mój gg 2227717. Zresztą zdjęcia są na forum muratora , między innymi mojej Planety. Zboacz ten watek:
forum.muratordom.pl/planeta-i-z-dobre-domy-ktos-buduje,t105275-420.htm

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szalunki gotowe więc pora na kręcenie zbrojenia i wrzucenie wszystkiego na górę. Belki swoje ważą więc lekko nie ma. W pojedynkę praca ta nie byłaby możliwa.  
    • Dziękuję za odpowiedź, zawsze to jakiś krok do przodu. Teraz moje pytanie, co najlepiej zrobić, żeby ten problem usunąć? Mostek cieplny przy drzwiach balkonowych, czyli to jest kwestia ich wymiany? A jeśli chodzi o wentylację, co można zrobić, żeby ją usprawnić? Przy tej ścianie jest zasłona, czy ona może powodować, że ta ściana jest w gorszej kondycji? Jakieś rady jak się zabrać do tego, żeby ten problem tej ściany usunąć ?
    • Dzień dobry, W mieszkaniu chciałbym przenieść ściany działowe. Dla uproszczenia niech będzie to tylko jedna ściana działowa, dołączyłem grafikę. Prace chciałbym komuś zlecić, bo się na tym nie znam, ale samemu najpierw chciałbym zrozumieć problemy. Proszę o pomoc. W standardzie deweloperskim wykonano: - ściany działowe z bloczków gipsowych (multigips) 8 cm. Są one już oszpachlowane (do poprawy). Nie trzeba było ich tynkować. - jastrych cementowy zatarty na gładko. Jeden poziom w całym mieszkaniu. Zapewne są dylatacje obwodowe w każdym pomieszczeniu i inne dylatacje techniczne (np. salon jest długi więc pewnie będzie przecięty w połowie itp.). - tynki gipsowe maszynowe na żelbetowych ścianach zewnętrznych mieszkania oraz na suficie. Z tego co rozumiem, po usunięciu ściany działowej, powstaną pasy: - Bez jastrychu pod ścianą, - Bez tynku nad, - Bez tynku na zewnętrznej ścianie żelbetowej. Oprócz tych pasów, jeszcze może się okazać, że pomieszczenia A i B mają różne głębokości tynków na ścianach/stropie. Posadzka powinna być niby taka sama. Tynki: Jak sobie poradzić z uzupełnieniem tynku na suficie i ścianach? Jakiego materiału użyć? Jak się postępuje w przypadku wyrównania grubości tynków pomiędzy pomieszczeniami? Może lepiej wyjdzie ten sufit zabudować płytami GM (nie robię obniżanego sufitu)? Jastrych: Czym uzupełnić pas pod ścianą działową? Czy ta łata powinna mieć dylatacje obwodową? Czy jak jastrych już wyschnie, to może go zszyć razem z posadzką pomieszczenia A? A może trzeba skuć całą posadzkę i na nowo zrobić? Docelowo planuję klejoną deskę. Nowa ściana multigips lub GK: Nie mogę jej stawiać bezpośrednio na jastrychu, bo akustyka będzie kiepska i się drgania będą przenosiły pomiędzy pomieszczeniami. Trzeba skuć pas pod ścianę, postawić ścianę, a później poprawić posadzkę? Dzięki za zerknięcie na to!
    • Wydaje mi się, że materiałowo tam ta przestrzeń może być z pewnych względów uzasadniona.      Jednak u mnie też wyjdzie bez szczeliny w tym miejscu. Jednak nie jest to według źródeł jakoś krytyczne.
    • Najwyraźniej masz przede wszystkim problem z wentylacją... no i z wielkim mostkiem cieplnym w miejscu przy drzwiach balkonowych od strony zawiasów... To co widać pod ukruszonym tynkiem skojarzyło mi się ze styropianem, więc stąd moje pytanie o docieplanie budynku...   To wygląda na nieszczelność drzwi, albo przeciekającą dziurkę - beton z balkonu nie przylega ściśle do futryny drzwi i sączy się powoli woda deszczowa...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...