Skocz do zawartości

ogrzewane rynny


Gość

Recommended Posts

Chciałbym przed zimą zamontować w rynnach ogrzewacz. Interesuje mnie ten problem, bo przez większość zimy wiszą sople nad wejściem do domu. Trzeba je strącać kijem.
Czy takie ogrzewanie kawałka rynny jest drogie, czy muszę mieć jakieś specjalne instalacje do podłączenia kabli grzewczych? Ile to będzie kosztowało?
Link do komentarza
Gość Redakcja__
W rynnach można zamontować przewody grzejne - takie same jak stosowane przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym. Powinny one współpracować z termostatem, który będzie załączał zasilanie gdy temperatura spadnie poniżej 0 stC. Wygodniejsze w użyciu są tzw. samoograniczające się przewody grzejne, które swoją moc dostosowują samoczynnie do temperatury otoczenia. Koszt instalacji na kilkumetrowym odcinku rynny wyniesie 200 - 500 zł zależnie od rodzaju użytych kabli
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
producent ktory robi kable grzewcze do rur wodnych - mozesz je uzyc do rynny to np. Kaimann (kiedys MAbo Turlen koncern) poszukaj w hurtowniach instalacyjnych, tam gdzie dostarczaja elementy do instalacji wodnych. Podobne rozwiazania sa do wjazdow do garazy i na schody - przeciwko oblodzeniu.
Link do komentarza
Lepsze będą kable samoregulujące. Rynna (zwłszcza ciemna) od strony nasłonecznionej rozgrzewa się co może spowodować przegrzanie kabla stałooporowego. Kable do ogrzewania podłogowego bym szczerze odradzał, nie są one w znakomitej więkzości odporne na ultrafiolet i po paru latach izolacja może popękać.
Link do komentarza
Samoregulacja kabla to nie automatyka, poprostu każdy odcinek kabla rozgrzewa sie tylko do określonej temp. np. do utrzymania ciepłej wody w rurce (zamiast cyrkulacji) do kranu jest to 45 st. C w rynnie jest to 5 st. C itd.
Link do komentarza
Bo wiem co piszę. Są rynny w tym samym budynku bardziej lub mniej nasłonecznione, i mimo czujników wilgotności i temperatury np. ETOR firmy OJ Elektronic czy EMDR 10 Raychemu, które ze względu na cenę około 2000 zl mogą być tylko w jednym miejscu, stosuje się kable samoregulujące, moc ich dopasowuje się do wykonania zadania. Np. najpopularniejszy FROSTOP BLECK ma w lodzie 28 W/mb w zerze 18 W/mb przy +5 st C 2 W/mb
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...