Skocz do zawartości

Historia edycji

Elfir

Elfir

Dnia 28.09.2024 o 22:11, jarek91 napisał:

Dobra, się pogubiłem...

 

Inwestor zastępczy to co innego niż nadzór inwestorski?

 

I myślałem, że jest albo autorski albo inwestorski. A tu oba mogą być razem?


Inwestor zastępczy to osoba, która dostaje od ciebie upoważnienia i wszystko załatwia z urzędami, odbiorami technicznymi, dostawcami mediów, ekipami (od zatrudnienia, poprzez pilnowanie harmonogramów, podpisywanie umów, po rozliczenia). Tak, że ty odbierasz tylko klucze do gotowego wnętrza.

Nadzór autorski to po prostu nadzór projektanta nad tym, by ekipa zrobiła DOKŁADNIE zgodnie z projektem, bez własnych inwencji, skrótów i pomysłów, materiałów zastępczych. Nie obejmuje odbiorów, uzgodnień z urzędami, zatrudniania i rozliczania ekipy.

Nadzór inwestorski - to jest twój osobisty nadzór. Bo ty jesteś inwestorem.

Elfir

Elfir

Dnia 28.09.2024 o 22:11, jarek91 napisał:

Dobra, się pogubiłem...

 

Inwestor zastępczy to co innego niż nadzór inwestorski?

 

I myślałem, że jest albo autorski albo inwestorski. A tu oba mogą być razem?


Inwestor zastępczy to osoba, która dostaje od ciebie upoważnienia i wszystko załatwia z urzędami, odbiorami, ekipami (od zatrudnienia, poprzez pilnowanie harmonogramów po rozliczenia). Tak, że ty odbierasz tylko klucze do gotowego wnętrza.

Nadzór inwestorski to po prostu nadzór projektanta nad tym, by ekipa zrobiła DOKŁADNIE zgodnie z projektem, bez własnych inwencji, skrótów i pomysłów. Nie obejmuje odbiorów, uzgodnień z urzędami, zatrudniania i rozliczania ekipy.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...