Skocz do zawartości

Historia edycji

animus

animus

2 godziny temu, michal603 napisał:

W kominek? Czy w taki kominek? Czy co? 

Zawsze mogę postawić kozę na środku. 

-Jak teraz nie zrobię to nigdy nie zrobię. 

-Zawsze jakaś alternatywa jak mi gaz zakręca 

-Lasu nsiestety nie mam

I ta koza na środku to optymalne rozwiązanie, zawsze można na złom zawieźć i cofnąć o 50 zł inwestycję.

:hahaha2:

2 godziny temu, michal603 napisał:

-Jak juz robić to szkoda nie puścić na górę rury z obudowy nawet grawitacyjnie powinno grzać jak złoto

I okolicę też dogrzeje.

2 godziny temu, michal603 napisał:

-Czy kupię 8kw czy 12 raczej mała różnica Tym bardziej zaoszczędzić można na bajerach szyby narożne itd. 

To może kup same drzwiczki.

2 godziny temu, michal603 napisał:

-Obudowa z cegły podoba mi się mam sporo cegły w domu jak jest to złym rozwiązaniem to trudno coś innego

Pamiętaj, że murowane zostaje na dłużej, będziesz na to patrzył. :icon_mrgreen:

2 godziny temu, michal603 napisał:

No dobra ale jak ma się wkład zagotować w obudowie z cegły która ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,7 — 1,0 W/(mK) a ta płyta kominkowa około 0,1 to chyba zależy od otworów wylotowych powietrza z obudowy

Jak otwory będą odpowiednie, nie zamkniesz ich w trakcie palenia i nie nałożysz zbyt duży wsad, to parę lat powinien wytrzymać, nie zmieniać kształtów.

48 minut temu, Swierol napisał:

Albo kominek w standardowej zabudowie albo nie duży piec kaflowy. Popytaj, podzwoń, w cale nie musi być drożej. Proste kafle, czy nawet cegły zwykłe lub  szamotowe i masz super piec. 

Ja mam już dawno zrobiony. 

26 minut temu, michal603 napisał:

W zimną zimę grzał bym codziennie. 

I będziesz ciął metry, rąbał, a następnie sezonował 2 lata, potem nosił do kominka rozpalał, wynosił popiół z salonu. 

Cytat

Przynajmniej w pierwszym roku

To trafne. :takaemotka:

animus

animus

2 godziny temu, michal603 napisał:

W kominek? Czy w taki kominek? Czy co? 

Zawsze mogę postawić kozę na środku. 

-Jak teraz nie zrobię to nigdy nie zrobię. 

-Zawsze jakaś alternatywa jak mi gaz zakręca 

-Lasu nsiestety nie mam

I ta koza na środku to optymalne rozwiązanie, zawsze można na złom zawieść i cofnąć o 50 zł inwestycję.

:hahaha2:

2 godziny temu, michal603 napisał:

-Jak juz robić to szkoda nie puścić na górę rury z obudowy nawet grawitacyjnie powinno grzać jak złoto

I okolicę też dogrzeje.

2 godziny temu, michal603 napisał:

-Czy kupię 8kw czy 12 raczej mała różnica Tym bardziej zaoszczędzić można na bajerach szyby narożne itd. 

To może kup same drzwiczki.

2 godziny temu, michal603 napisał:

-Obudowa z cegły podoba mi się mam sporo cegły w domu jak jest to złym rozwiązaniem to trudno coś innego

Pamiętaj, że murowane zostaje na dłużej, będziesz na to patrzył. :icon_mrgreen:

1 godzinę temu, michal603 napisał:

No dobra ale jak ma się wkład zagotować w obudowie z cegły która ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,7 — 1,0 W/(mK) a ta płyta kominkowa około 0,1 to chyba zależy od otworów wylotowych powietrza z obudowy

Jak otwory będą odpowiednie, nie zamkniesz ich w trakcie palenia i nie nałożysz zbyt duży wsad, to parę lat powinien wytrzymać, nie zmieniać kształtów.

41 minut temu, Swierol napisał:

Albo kominek w standardowej zabudowie albo nie duży piec kaflowy. Popytaj, podzwoń, w cale nie musi być drożej. Proste kafle, czy nawet cegły zwykłe lub  szamotowe i masz super piec. 

Ja mam już dawno zrobiony. 

20 minut temu, michal603 napisał:

W zimną zimę grzał bym codziennie. 

I będziesz ciął metry, rąbał, a następnie sezonował 2 lata, potem nosił do kominka rozpalał, wynosił popiół z salonu. 

Cytat

Przynajmniej w pierwszym roku

To trafne. :takaemotka:

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...