Skocz do zawartości

Drenażowa przydomowa oczyszczalnia ścieków


Recommended Posts

Witam, od niedawna mamy nowych sąsiadów. Ponieważ nie ma u nas możliwości podłączenia do kanalizacji posiadamy przydomową oczyszczalnię ścieków, a sąsiedzi właśnie także sobie ją założyli. Jest to oczyszczalnia drenażowa(jeszcze nie użytkowana, również nie zgłoszona do gminy, bo mąż z nimi rozmawiał). Ale ostatnio nasz znajomy stwierdził, że ich oszczyszalnia jest zamontowana nieprawidłowo w stosunku do naszej działki i domu. 

Dokładnie chodziło o to, działki nasze są ze spadkiem w stronę drogi. Na końcu, przy drodze jest usytuowane nasze przyłącze wody pitnej (nie studnia głębinowa, tylko przyłącze do głównego węzła wody we wsi). Oczyszczalnia sąsiada jest usytuowana ok 10 metrów od naszego ujęcia wody pitnej, ścieki będą tak jakby z górki tam rozsaczać się w stronę tego przyłącza. Dodatkowo bliżej mamy przyłącza te elementy drenażu, niż osadnik (kolega stwierdził, że zamontowana jest też tak jakby do góry nogami). 

Proszę o zweryfikowanie tej sytuacji, lub podanie mi dokładnych odległości jakie powinny być zachowane od przyłącza naszej wody pitnej. Czy faktycznie jeżeli nasze przyłącze jest w takim dołku, a ścieki będą się właśnie tam rozsaczać z górki, czy jest to nieprawidłowo? Nie chcemy sąsiadom robić problemów jeżeli nie mamy racji. Dodatkowo niezachowania jest również odległość 2 m od granicy działki. 

Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam 

Edytowano przez wrona8911 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

To tak na szybko:

2 m od granicy działki lub drogi,

3 m odległości drenażu od drzew,

5 m od drenażu do budynku gospodarstwa domowego, – 30 m od studni z wodą pitną do poletka, na którym ułożone są dreny,

15 m od oczyszczalni do ujęcia wody pitnej (studni),

1,5 m od rurociągów gazowych i wodociągowych,

0,8 m od kabli energetycznych,

0,5 m od kabli telekomunikacyjnych.

Link do komentarza
18 minut temu, Swierol napisał:

To tak na szybko:

2 m od granicy działki lub drogi,

3 m odległości drenażu od drzew,

5 m od drenażu do budynku gospodarstwa domowego, – 30 m od studni z wodą pitną do poletka, na którym ułożone są dreny,

15 m od oczyszczalni do ujęcia wody pitnej (studni),

1,5 m od rurociągów gazowych i wodociągowych,

0,8 m od kabli energetycznych,

0,5 m od kabli telekomunikacyjnych.

Bardzo dziękuję :) czyli rozumiem, że od tego naszego przyłącza powinno być 1.5 m tak? Że takie przyłącze traktuję jako wodociąg a nie jako ujęcie wody? :)

Gdzieś na internecie właśnie ktoś zamiennie stosował ujęcie wody (studnia) i przyłącze wody i mnie to zakręciło 🙈

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Tak, pamiętając, że pierwszy i ostatni panel kładziemy na końcach paneli ułożonych w przeciwnym kierunku,  środkowy z przesunięciem w osi powstałej bryły o szerokość panela, z lewej.    Ważne jest, żeby w pierwszej fazie suszenia paneli wszystkie końce były podparte, przecież nie chcemy  deformacji paneli.        Nie, wszystko tak samo, ale panele dotykają się w miejscach niepodpartych wcześniej.   Układamy pierwszy panel 20 cm od brzegu ostatni tak samo a środkowy z drugiej strony osi budowanej bryły, czyli teraz od prawej. Powstała bryla ma wystające końce z kazdej strony   Zdemontować w pierwszym dniu same panele, podkłady niech lekko jeszcze przeschną,  demontować je na drugi dzień układając gdzieś dołem do góry, w pomieszczeniu dobrze wentylowanym.    ń    Jeżeli jest to rozdzielacz obsługujący wyłącznie piętro, to tak wystarczy te dwa zawory zamknąć. Widzę, że  już są zamknięte, przed zamknięciem zaworów najlepiej wyłączyć pompę rozdzielacza.      Nie widzę całej instalacji, ale jak jest jeszcze taka skrzynka na parterze to tak, kocioł, jego pompa będzie podawać czynnik grzewczy tylko na parter.     Tam powinien być sprawny bypass i pompa wtedy miesza tylko wodę w obiegu zamkniętym piętra.       Pompa w rozdzielaczu na parterze, jeżeli jest  takowa, to ona może pracować, jak nie ma, to pompa kotła powinna spokojnie to ogarnąć.     Wiem, że chcesz dobrze, ale obawiam się, że byt szybkie suszenie może spowodować deformację paneli, przekładki są  za wąskie, w dodatku musiałyby być równane na strugarce, inaczej potem będą problemy z łączeniem paneli.    
    • Ale tych listewek potrzeba będzie kolosalne ilości, bo przecież nie położysz całego panela podpartego na dwóch końcach, bo tak się odkształci, że nie będzie możliwości ponownego spięcia zamków przy ponownym montażu A tych paneli zapewne poszło na podłogi kilkanaście paczek
    • Najlepiej jednak byłoby je przekładać, jakimiś listewkami, tak jak się suszy deski. Wiem, że nikt nie trzyma w domu przekładek w takiej ilości, ale warto się postarać o odpady w jakimś warsztacie drzewnym. Wystarczą takie surowe, z obrzynania desek. Pojedyncze panele wyschną szybciej i pewniej.
    • Komentarz dodany przez sebek: no wlasanie dzisiaj miałem okazje takie cos zrobic i ciezko jest wejsc w ustawienia nie czyta unifonu wyskakuje bład f4 co juz sprawdziłem . ktos pomoze jak wejsc w menu i zaprogramować 6 mieszkań .Generalnie jest to opcja szeregowa z otwieraniem drzwi ale nie wiem jak to wykąbinowac
    • Panel PC-2000 jest idealny dla budynków wielorodzinnych, gdzie zarządcy i mieszkańcy preferują listę lokatorów, jednocześnie ceniąc sobie kompaktowe wymiary urządzenia. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/ochrona-i-elektronika/55328-cyfral-pc-2000-panel-domofonowy-w-nowej-odslonie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...