Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakie cechy tego modelu ułatwiają i poprawiają proces instalacji na dachach? Czy uważacie, że ten model blachy jest łatwy w montażu?

Czy blacha TP-26 SUPER grubości 0,50mm sprawdzi się na dachu o powierzchni ok. 180 m2, długość arkuszy 6,5 m. Czy przy tej wielkości dachu i długości, lepiej zdecydować się na gr. 0,70 mm?

 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Blacha ta wyróżnia się przede wszystkim swoim charakterystycznym kształtem, przypominającym popularne panele dachowe na rąbek. Model TP-26 SUPER doskonale oddaje estetykę paneli dachowych na rąbek, a przy tym gwarantuje łatwy montaż typowy dla tradycyjnej blachy trapezowej. Warto podkreślić, że istnieje  różnica w porównaniu do standardowych paneli na rąbek – w przypadku blachy TP-26 SUPER widać mocownia na wkręty, podczas gdy w PD-510, są one ukryte.

Ważnym aspektem jest również grubość blachy. W zależności od potrzeb, dostępne są dwie opcje: 0,50 mm oraz 0,70 mm. Grubość 0,50 mm sprawdza się w wielu zastosowaniach, oferując wyważony stosunek między wytrzymałością a wagą. Natomiast blacha o grubości 0,70 mm jest doskonałym wyborem tam, gdzie priorytetem jest jeszcze większa wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Natomiast decyzję o wyborze konkretnej grubości powinien podjąć projektant, lub dekarz montujący pokrycie, który weźmie pod uwagę rozstaw krokwi, ich przekroje, itp.

 

Produkt dostępny jest w szerokim spektrum rodzajów powłok i kolorów, zgodnie z różnorodną paletą barw oferowaną przez Blachy Pruszyński.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony produktu, aby zapoznać się z pełnym wyborem kolorów oraz dowiedzieć się więcej na temat specyfikacji technicznych. => https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/#tab-2792

Najczęściej wybierane kolory to czerń, antracyt oraz brąz.

 

______________________________________________
Blacha trapezowa TP-26 SUPER, Blachy Pruszyński

tp-26super-blachy-pruszynski.thumb.jpg.01971cd39cbf2ea4e77b3d6158a31d24.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 40mm to wysokość łaty! Ostatnie zalecenia są takie, żeby ze względu na skuteczną wentylację połaci stosować taką wysokość zarówno dla łaty jak i kontrłaty. Natomiast szerokość łaty 50mm (na której opiera się panel) jest optymalna! W związku z tym, że panel ma 320 mm długości, łata o szerokości 60mm jest za duża i powoduje podniesienie panelu, o którym było wcześniej wspomniane  
  • Komentarz dodany przez Rafał: Piszę jako Klient firmy EurosEnergy - nie polecam. Umowa podpisana w maju 2022 roku, a jest wrzesień 2023 i nadal są problemy. Firma nie dotrzymała terminu realizacji, a montaż pompy gruntowej był dosłownie fatalny. Co innego w umowie, co innego w montażu. Wiele elementów trzeba było dokupić lub wymienić na własny koszt, aby wszystko poprawnie działało. Uruchomienie samej pompy po kilku miesiącach metodą prób i błędów "jakoś" się udało. Szczątkowe i wymijające odpowiedzi na zgłaszane problemy Na zgłaszane problemy i usterki firma odpowiada szczątkowo i wymijająco. Strach pomyśleć, co będzie jak powstanie jakaś usterka i trzeba będzie coś naprawić. Cały czas tylko słyszę, że skoro działa to jest ok. Zainstalowane grzałki w zbiornikach z wodą użytkową robią z pompy gruntowej szybko przepływowy ogrzewacz wody - a miało być ekonomicznie i ekologicznie. Firma nie wywiązuje się z zobowiązań Próbuję się dogadać z firmą, odzyskać chociaż część pieniędzy które musiałem wyłożyć "aby działało"- w zamian usłyszałem informacje, że uchylam się od płacenia. Faktura została wystawiona mimo że usługa nie została wykonana do końca. Nie polecam tej firmy Niestety nie polecam tej firmy, jeśli chodzi o pompy gruntowe. Bardzo się zawiodłem. Miało być tak super, a wyszło tragicznie. Podsumowanie Firma nie dotrzymała terminu realizacji, montaż pompy gruntowej był fatalny, a firma nie odpowiada na zgłaszane problemy i nie wywiązuje się z zobowiązań. Nie polecam tej firmy nikomu.
  • Wybierając innowacyjne rozwiązania OZE do swojego domu, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie danego producenta na rynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/aktualnosci/105890-euros-energy-liderem-transformacji-energetycznej-2023
  • Ten ze zdjęcia Irbis Strzecharstwo to ewidentnie żelbetowy, wylewany strop. A pierwotnie projekt przewidywał zamiast niego gęstożebrowy. Chodziło mi o to, że w tym przypadku również nie  wiemy jak ostatecznie ten dom jest zbudowany, co i dlaczego w nim wykonano, ile zmieniono w pierwotnym projekcie.  Tym bardziej w domu, którego dotyczy ten wątek, nie mamy pojęcia jak są wykonane poszczególne elementy. Równie dobrze ten strop od początku przewidziano tylko jako zamykający nieużytkowe poddasze. I zrobiono go jako cienką płytę o niewielkiej nośności. A wtedy cały może mieć z 8-10 cm grubości. 
  • Jak wykonałem akrylowanie narożników. Akryl wokół okien.     https://youtu.be/2J9xkDw6b4I  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...