Skocz do zawartości

Historia edycji

PawelRemont

PawelRemont

Dnia 3.05.2023 o 22:42, animus napisał:

A klimatyzacja?

Klimatyzacja będzie. Ale jeśli mogę coś zrobić aby ograniczyć jej użycie to po pierwsze poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu (klima tworzy niefajny mikroklimat) a po drugie pozytywnie wpłynie na stan mojego portfela (rachunki za energię elektryczną). 

 

Dnia 4.05.2023 o 08:45, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Latem pomieszczenia nagrzewają się głównie przez okna, na skutek operacji słońca. Poddasza tu pomijam.

Przede wszystkim warto osłonić okna od zewnętrznej strony. Prowizorycznie mogą być nawet maty, takie jak te na szyby samochodowe. 

Na pewno będę miał rolety ale wewnętrzne. Kupię takie z folią odbijającą światło od zewnątrz. Okna są na południowy wschód wiec. 
 

Zastanawiam się czy jeszcze coś robić. Szczególnie, że obawiam się że ta elewacja z betonu może oddawać ciepło i czy czasem nie odizolować dodatkowo ścian czymś jeszcze. 

PawelRemont

PawelRemont

Dnia 3.05.2023 o 22:42, animus napisał:

A klimatyzacja?

Klimatyzacja będzie. Ale jeśli mogę coś zrobić aby ograniczyć jej użycie to p[o pierwsze poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu (klima tworzy niefajny mikroklimat) a po drugie pozytywnie wpłynie na stan mojego portfela (rachunki za energię elektryczną). 

 

Dnia 4.05.2023 o 08:45, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Latem pomieszczenia nagrzewają się głównie przez okna, na skutek operacji słońca. Poddasza tu pomijam.

Przede wszystkim warto osłonić okna od zewnętrznej strony. Prowizorycznie mogą być nawet maty, takie jak te na szyby samochodowe. 

Na pewno będę miał rolety ale wewnętrzne. Kupię takie z folią odbijającą światło od zewnątrz. Okna są na południowy wschód wiec. 
 

Zastanawiam się czy jeszcze coś robić. Szczególnie, że obawiam się że ta elewacja z betonu może oddawać ciepło i czy czasem nie odizolować dodatkowo ścian czymś jeszcze. 

×
×
  • Utwórz nowe...