Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

Kombinowane bylo to ze na glinę dano piasek jako poduszkę i dodatkowo chudziaka 8 cm. Nie wiem jaka rola tego piasku. Kierownik kazał wybrać luźną glinę i nasypać piasku, ale mnie przy tym nie było i nie wydaje mi się żeby majstry wybierali luźną glinę, tylko pewnie wrzucili od razu piasek. Przez co na pewno jak dostała wilgoci rozpuściła się i siadła. Nie wiem czy ten piasek ma za zadanie właśnie ograniczyć siadanie. Rok temu jak grzebałem coś przy ławach i dokopałem się do pierwotnej gliny pod piaskiem to była twarda. Nie szło palca wbić. W tym roku w jednym miejscu gdzieś z boku ławy, z ciekawości sprawdziłem i na granicy piasku z gliną jest miękka plastelina z 1-2 cm zanim palec dotknie twardej. I pytanie czy to właśnie takie miejsce gdzie majstry zostawili luźną glinę, czy może woda z czasem rozmiękczyła tą twardą. Trochę się tym przeraziłem bo taka warstwa plasteliny może być pod całym budynkiem. Więc jeśli ten piasek ma za zadanie robić poduszkę żeby nie siadało na miękkiej glinie to chyba dobrze że tam jest.

dedert

dedert

Kombinowane bylo to ze na glinę dano piasek jako poduszkę i dodatkowo chudziaka 8 cm. Nie wiem jaka rola tego piasku. Kierownik kazał wybrać luźną glinę i nasypać piasku, ale mnie przy tym nie było i nie wydaje mi się żeby majstry wybierali luźną glinę, tylko pewnie wrzucili od razu piasek. Przez co na pewno jak dostała wilgoci rozpuściła się i siadła. Nie wiem czy ten piasek ma za zadanie właśnie ograniczyć siadanie. Rok temu jak grzebałem coś przy ławach i dokopałem się do pierwotnej gliny pod piaskiem do była twarda. Nie szło palca wbić. W tym roku w jednym miejscu gdzieś z boku ławy, z ciekawości sprawdziłem i na granicy piasku z gliną jest miękka plastelina z 1-2 cm zanim palec dotknie twardej. I pytanie czy to właśnie takie miejsce gdzie majstry zostawili luźną glinę, czy może woda z czasem rozmiękczyła tą twardą. Trochę się tym przeraziłem bo taka warstwa plasteliny może być pod całym budynkiem. Więc jeśli ten piasek ma za zadanie robić poduszkę żeby nie siadało na miękkiej glinie to chyba dobrze że tam jest.

×
×
  • Utwórz nowe...