Skocz do zawartości

Podniesienie posadzki o 80cm


Recommended Posts

Witam

 

Obecnie przy  kuchni jest wydzielone z części garażu małe zaplecze w którym sufit jest na jednym poziomie z kuchnia a posadzka niestety jest już niżej aż o 80cm.
Jak prawidłowo podnieść taka posadzkę? Aktualnie posadzka w garażu jest z bardzo grubego betonu jakies 25-30cm.
Jakiej grubości powinna być nowa posadzka i co dać pod spodem? Mam dość dużo gruzu ale zmieszanego z gazobetonem, mam tez bardzo duzo odpadu styropianu twardego - czy mogę to wszystko wrzucic pod nowy beton?
W tym pomieszczeniu jest także zejście do piwnicy i jeśli chciałbym podnieść posadze to trzeba wykonać dookoła murek do wysokości nowej posadzki - czy wystarczy to zrobić z pełnej cegły?

Link do komentarza
2 godziny temu, roberto2215 napisał:

Jak prawidłowo podnieść taka posadzkę?

 

Jakiej wielkości jest to zaplecze? Jak będziesz chciał wykończyć tę posadzkę? może jakiś szkic...

 

Nasunął mi się pomysł wykorzystania tej "dziury", która może powstać ze zrobienia posadzki niejako "wiszącej" - jako miejsca magazynowego, zapewne chłodniejszego, niż szafki w kuchni... Przy schodach otwory/szuflady na przetwory, garnki, słoiki...

Link do komentarza
Dnia 9.05.2022 o 21:24, podczytywacz napisał:

Jakiej wielkości jest to zaplecze? Jak będziesz chciał wykończyć tę posadzkę? może jakiś szkic...

pomieszczenie jest małe 2,6x3m, na koniec chce dać płytki - jakis gres techniczny

Dnia 9.05.2022 o 21:24, podczytywacz napisał:

Nasunął mi się pomysł wykorzystania tej "dziury", która może powstać ze zrobienia posadzki niejako "wiszącej" - jako miejsca magazynowego, zapewne chłodniejszego, niż szafki w kuchni... Przy schodach otwory/szuflady na przetwory, garnki, słoiki...

uwierz, że też cos takiego przeszlo mi przez myśl ale na koncu zrezygnowalem z tego pomyslu bo mam jeszcze cala piwnice

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...