Skocz do zawartości

Pierwszy domek szkieletowy.


Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem zielony jeśli chodzi o budowlankę, więc z góry przepraszam za ewentualne dziwne/głupie pytania.

Ok,  sprawa wygląda tak, że mieszkam z żoną i dzieckiem w mieście w wynajmowanym mieszkaniu, chcemy przesiąść się na swoje, ale mamy powoli dość miasta do tego praca zdalna i coraz więcej myślimy o wybudowaniu domku na wsi. Akurat posiadamy działkę 60x20 więc jak znalazł. Zależy nam na szybkiej budowie dlatego zastanawiamy się nad domkiem kanadyjskim/szkieletowym.

 

Niestety tak jak wspominałem wcześniej jestem zielony w tym temacie i nawet nie wiem za co się najpierw zabrać dlatego postanowiliśmy skorzystać z firmy która ogarnie większość prac.

Raczej wybór padnie na firmę ibudhaus, na oku mamy taki domek: https://www.ibudhaus.pl/oferta/107-bungalow-fix/

 

I tutaj pojawia się pierwszy problem, mnogość opcji do skonfigurowania, pytanie czy polecacie wykonanie wyłącznie samego stanu surowego i później już samemu szukać fachowców i wykańczać wszystkie roboty?

 

Pytanie o ocieplenie, słyszałem, że podobno domki szkieletowy są zazwyczaj lepiej ocieplone niż murowane, czy to prawda?

Na działce jest dostępny przyłącz gazu i pytanie czy w domek szkieletowy warto ogrzewać gazem? Gotować będziemy na płycie indukcyjnej więc gaz potrzebny będzie tylko do ogrzewania. Raczej dodatkowo zdecydujemy się fotowoltaikę. 

Alternatywa do ogrzewanie prądem, ale to zawsze kojarzyło mi się z ogromnymi rachunkami w zimie, ale nie wiem jak to się ma do domków szkieletowych.

 

Jaki standard ocieplenia? Thermal 30+ vs Eco 35+ czy różnica jest duża?

 

Czy cena 48 900 zł za Tynki wewnętrzne to nie jest zbyt dużo?

 

Jeśli chodzi o opcje Fundament nieocieplony za 42 800 zł. Czy tutaj mają na myśli normalne fundamenty jak w domie murowanym, czy wylaną płytę do której kotwiczy się konstrukcje?

 

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z 'Docieplenie pionowe fundamentu' i 'Wylewka cementowa parteru ocieplona'?

 

Ehh mam mnóstwo pytań, żeby to wszystko ogarnąć.....

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...