Skocz do zawartości

Historia edycji

WojtekPiwko

WojtekPiwko

Witam.

 

Mam problem w kwestii ocieplenia płyty fundamentowej. Mianowicie projektant proponuje XPS pionowo jako szalunek tracony + XPS poziomo od zewnątrz do wewnątrz po jednej płycie, tak żeby był pod ścianami konstrukcyjnymi natomiast na środku pod płytą ma być tylko zagęszczona pospółka + na całości folia budowlana. Żeby to zobrazować wysyłam zrobiony przeze mnie przekrój. Projektant twierdzi, że nie ma sensu dawać na całości XPS jeżeli od góry będę ocieplał EPSem. Proszę o Wasze opinie czy takie rozwiązanie jest ok ?

 

Ściany z keramzytu 24 cm, powierzchnia domu około 200m2

 

Z góry dzięki za opinie.

Przekrój płyty fundamentowej..jpg

WojtekPiwko

WojtekPiwko

Witam.

 

Mam problem w kwestii ocieplenia płyty fundamentowej. Mianowicie projektant proponuje XPS pionowo jako szalunek tracony + XPS poziomo od zewnątrz do wewnątrz tak żeby był pod ścianami konstrukcyjnymi na środku pod płytą ma być tylko zagęszczona pospółka + na całości folia budowlana. Żeby to zobrazować wysyłam zrobiony przeze mnie przekrój. Projektant twierdzi, że nie ma sensu dawać na całości XPS jeżeli od góry będę ocieplał EPSem. Proszę o Wasze opinie czy takie rozwiązanie jest ok ?

 

Ściany z keramzytu 24 cm, powierzchnia domu około 200m2

 

Z góry dzięki za opinie.

Przekrój płyty fundamentowej..jpg

WojtekPiwko

WojtekPiwko

Witam.

 

Mam problem w kwestii ocieplenia płyty fundamentowej. Mianowicie projektant proponuje XPS pionowo jako szalunek tracony + XPS poziomo od zewnątrz do wewnątrz tak żeby był pod ścianami konstrukcyjnymi na środku pod płytą ma być tylko zagęszczona pospółka + na całości folia budowlana. Żeby to zobrazować wysyłam zrobiony przeze mnie przekrój. Projektant twierdzi, że nie ma sensu dawać na całości XPS jeżeli od góry będę ocieplał EPSem. Proszę o Wasze opinie czy takie rozwiązanie jest ok ?

 

Z góry dzięki za opinie.

Przekrój płyty fundamentowej..jpg

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...