Skocz do zawartości

Problem z rozliczeniem za prąd potrzebuję POMOCY


Recommended Posts

Witam serdecznie mam pewnien problem, mianowie chodzi o rozliczenie prądu, rozliczenie mam na rok. 
Teraz tak mój falownik instalacja 9.8kWp wyprodukował za 2021 - 10230KWh tyl mam podane w aplikacji od falownika natomiast w aplikacji z licznika od taurona 
mam za rok zużucie prądu 9232, a oddane do sieci 6431. Dodam, że od założenie instalacji to jest 2019 rok nic w domu nie zostało zmienane dodawane itp.
Teraz rachunek przyszedł 2800zł dodatkowo do zapłaty. Czytam różne fora i piszą o autokonsumkcji prądu ale tej zmiennej już nigdzie nie ma podanej ile co i jak.
Mianowicie firma która zakładała mi panele miały byc pieniądze - robota - 0 płacenia za prąd. Wygląda to tragicznie i chciałbym o poradę czy mogłby ktoś to wyjaśnić 
bo moim zdaniem jest tutaj coś nie tak czuje się oszukiwany tylko nie wiem przez kogo bo wszyscy twierdzą, że jest wszystko OK. Mieszkamy 10 lat w domu zużycie prądu rocznie
były w granicach od 8500 do 9500 - dlatego nam wyliczył że 9.8kWp instalacja wystarczy. Bo nagromadzony prąd będzie się kumulował i będzie wszystko dobrze tak usłyszałem.
Teraz wychodzi, że 9232 zużyłem, falownik wyprodukował 10230 - 6431 to co oddalem do sieci wychodzi że na autokonsumkcji zużyłem 3800kW. Czyli według tauronu jak dobrze
rozumiem żyzyłem przez rok 9232 + 3800 = 13kW. Przez 10 lat mieszkania mieliśmy 8500 do 9500 nagle po zainstalowaniu paneli mamy 13000? Proszę o radę pomoc czy cokolwiek
bo jak już wspomniałem czuję się oszukiwany, a nie wiem przez kogo....

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...