Skocz do zawartości

Ścianki działowe solbet 12


Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry, w związku z tym że firma budowlana która budowla mi dom okazała się oszustami i osobami bez wiedzy z mnóstwem rzeczy zostałem sam i bardzo proszę o pomoc. 

Jestem na etapie budowy ścianek działowych. Jakaś wiedzę posiadam natomiast konkretnie chodzi mi o postawienie ścian działowych na piętrze. Do jakiej wysokości budować, zaraz pod jętki? Jak ogarnąć skosy przy ścianach kolankowych. Proszę o wskazówki. 

Mocowanie ogólnie widzę tak że co drugi rząd wbije pręt 8 żeby w razie czego ściana się nie przewróciła. Ale co  z górą? Żeby później nie było problemów z budową podłogi na poddaszu. Jakieś zdjęcia lub artykuł ktoś posiada? 

Napisano

Witam. Współczuje bardzo. Ja mam ten scenariusz za sobą. Zaznaczam, ze nie jestem profesjonalistą, ale swoje ścianki murowałem sam też z Solbetu. Po trzech latach nie ma żadnego pęknięcia, ani żadnych problemów. Ja robiłem to tak : drut fi 6 w ścianę nośną na co najmniej 15 cm w głąb, w ściankę działową wmurowywałem na około 30 cm w każdy rząd pustaków. Ścianka podmurowana na wysokość 5cm poniżej jętki (między jętkę a ściankę dałem watę, żeby nie przemarzało przez jętkę). Jeżeli ścianka będzie tak zakotwiona w ścianie nośnej i murowana na zakład ze ścianką prostopadłą będzie sztywna. Ściankę kolankową należy podwyższyć tak aby skos sufitu z g-k trafił z zakładem na tą właśnie ścianę (jeżeli nie zrobili tego murarze a jak "znam się na medycynie" to nie zrobili). Ja przyklejałem na opasce pustak Solbet grubości 6 cm zasłaniajac tym sposobem murłatę i podnosząc ścianę kolankową. Mam nadzieje że jest to zrozumiałe i pomogłem. Zrób to sam bo żaden "fachowiec" nie zrobi tego tak dobrze. Powodzenia.

Napisano

Dziękuję za wskazówki. Ja dam również każdy rząd jednak z tym że pręt 8fi. Pod jetkami zostawię około 3 cm. Natomiast murlata nie jest obmurowana, tak myślę też okolo 6cm pustak musi tam wejść. Zrobię zdjęcia jutro i podeślę. Masz może jakieś zdjęcia z tych wyżej wymienionych prac? 

To są zdjęcia z internetu. Ma to tak wyglądać? 

Screenshot_20210326_182411_com.opera.browser.jpg

Screenshot_20210326_182315_com.opera.browser.jpg

Napisano

Pręty fi 8 mogą być. Grubsze więc mocniejsze. Zdjęć nie posiadam. Ma być tak jak na drugim zdjęciu z tym że tak jak pisałem ścianka ma sięgać około 5cm poniżej jętki lub krokwi na skosie. Wysokość ścianki najbardziej zależy od grubości ocieplenia dachu (dokładnie od grubości ocieplenia którą przewidujesz dać pod krokwiami). Ja dawałem 10cm wełny pod krokwie i jętki. Czyli tak jak pisałem 5cm waty na ściance (jeżeli akurat ścianka wypadła dokładnie pod krokwią) i 5cm ścianki zostało do przymocowania przyściennego profilu UD28 służącego do przykręcenia płyt G-K. Jeszcze jedno jak będziesz przyklejał pustaki na opasce ścianki kolankowej to ta sama zasada najlepiej zrób przerwę na wełnę przynajmniej 1cm, żeby pustak nie stykał się z krokwią.

Napisano

Bardzo dziękuję za tak cenne podpowiedzi. 

Wyjaśni mi ktoś jeszcze pojęcie przełożenia pustaków? Co drugi rząd? O co chodzi z tym,, przełożeniem,, 

 

Muszę jeszcze schować 4 słupy drzewiane w ścianę działowa. Jak to zrobić? Podobno drzewo z pustakiem nie bardzo może się stukać. Nałożyć jakąś folie na to drzewo czy coś podobnego? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...