Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

W lipcu będę robił dach.

Dach będzie kopertowy, spadek jakieś 25 stopni.

Zastanawiam się co założyć na dachu.
W projekcie mam zaplanowaną blachodachówkę, ale nie wiem która będzie odpowiednia.
Co wybrać?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zanim zdecyduje się Pan na konkretny produkt warto poświęcić dłuższą chwilę na przeanalizowanie rodzajów powłok zabezpieczających powierzchnię blachodachówki przed uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV.

W ofercie Blachy Pruszyński jest dostępnych kilka powłok zabezpieczających charakteryzujących się różnymi parametrami oraz długością udzielanej gwarancji.
Wykaz wszystkich powłok z omówieniem podstawowych parametrów dostępny jest na stronie internetowej - zestawionych w przystępnie prezentowanej tabeli:

https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php

 

W ofercie blachodachówek Blachy Pruszyński posiada szeroki wybór zarówno blachodachówek ciętych na wymiar, oraz blachodachówek panelowych.

Wśród blachodachówek panelowych na szczególną uwagę zasługują blachodachówki:
* PŁASKA Plus

https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska-plus,prod,57,3034.php
* FIORD

https://pruszynski.com.pl/fiord-blachodachowka-panelowa,prod,57,3026.php
* REN panelowy

https://pruszynski.com.pl/ren-blachodachowka-panelowa,prod,57,2993.php

Natomiast wśród blachodachówek ciętych na wymiar:
* OPTIMA

https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-optima,prod,56,838.php
* SZAFIR

https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-szafir,prod,56,110.php

 

Przy spadku połaci 25° można zastosować każdą z blachodachówek dostępnych w ofercie Blachy Pruszyński.
Wszystkie dostępne wzory są na naszej stronie internetowej:

* blachodachówki cięte na wymiar
=> https://pruszynski.com.pl/blachodachowki.php

* blachodachówki panelowe
=> https://pruszynski.com.pl/blachodachowki-panelowe.php

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry.   Rozstaw łat pod blachodachówkę FIORD® wynosi 350mm. Poniżej rysunek techniczny. ________________________________________________ Blachodachówka FIORD® Blachy Pruszyński produkowana jest we wszystkich powłokach zabezpieczających. Kolor czarny dostępny jest we wszystkich rodzajach powłok. Szczególnie polecane są powłoki poliuretanowe z długą gwarancją. Wykaz wszystkich dostępnych powłok: https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php   Rynny NIAGARA, oferowane są w 9-ciu kolorach i też są dostępne w kolorze czarnym.  
  • Nie wywalaj sprężyn.  https://allegro.pl/oferta/sprezyny-do-materaca-typu-bonell-86x190-materac-7135817371 https://allegro.pl/oferta/sprezyna-wersalkowa-bonell-75-cm-8966408777 https://www.olx.pl/d/oferta/formatka-sprezynowa-sprezyny-bonell-sprezyna-bonell-182x56x10-CID628-IDHWJej.html#4e746daea4 https://www.olx.pl/d/oferta/formatyka-sprezyny-bonell-sprezyna-do-wersalki-CID628-IDDQhNH.html#6739b97546 https://allegro.pl/oferta/sprezyny-do-materaca-tapicerskie-bonell-182-53-10-9408957186 https://allegrolokalnie.pl/oferta/sprezyna-bonell-124x53x8-15x5-2-4 https://allegro.pl/kategoria/dom-i-ogrod?string=sprężyny bonell&order=p&bmatch=e2101-d3684-c3682-hou-1-4-0218
  • Gość Krystian.Tarnowski
   niekoniecznie ścianka dociskowa od strony wewnętrznej, w temacie nie pisze nic na temat ciśnień hydrostatycznych oraz rodzaju muru z jakim przychodzi nam się zmierzyć. Mając na uwadze wiele aspektów należy wziąć pod uwagę rodzaj muru i rodzaj wody. Niekiedy nie ma ław fundamentowych, więc problem zaczyna się robić dużo bardziej poważniejszy niż zakładano. Wykonałem nie jędną izolację wodochronną od wewnątrz i nie ma w tym żadnego problemu. System uszczelnienia jest zawsze mieszany ale kompatybilny ze sobą. Tak więc nawet ściany ceglane bardzo często spotykane w starych budynkach można odizolować. Mało kto praktykuje kompleksowe podejście do tematu, gdzie usuwane są stare zaprawy murarskie poprzez dłutowanie czy frezowanie, mało kto stosuje blokadę soli w murze przed uszczelnieniem aż w końcu mało kto potrafi dobrać materiały izolacyjne do podłoża. O domieszkach chemicznych do zapraw nie wspominam, bo dla wielu wykonawców to problem z dostępem do nich. Jeśli ktoś chce porozmawiać na temat izolowania wodochronnego od wewnątrz z chęcią udzielę kilku wskazówek i porad jak się do tego zabrać i jak wykonać bez problemów oraz przy pierwszym i jedynym podejściu do problemu wody w piwnicach.
  • Czy podłogę i ściany piwnicy, do której wnika woda da się skutecznie uszczelnić od środka? Czy można np. wykorzystać jakieś wodoszczelne zaprawy? W ostateczności, czy skuteczne byłoby wykonanie od środka kilkucentymetrowej warstwy jakiegoś uszczelnionego betonu? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/hydroizolacje/21270-uszczelnienie-piwnicy
  • Gość Daro
   Super, dzięki za materiał. Ja teraz urządzam się na Praga Arte i mam właśnie problem z łazienką i każde rady w cenie. A ma być pięknie
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...